Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul'da yeşil kalmadı diyenlere gelsin...
« önceki   123 ... 363738   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 37
snowserkan
2 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 00:32

snowserkan
2 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 00:44

ryland34
2 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 09:24

ERTUĞRUL
2 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 09:50

Alıntı:
yeni duydum, bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi var bildinmi.. kocada bi yeşil alanı vardır.. elinizde google var açın bakın... hayırlı olsun oradaymış sıra... kalmasın hiç yeşil..

Aynı şeyi bende yakın zamanda duydum ve çok üzüldüm.Hatta benzer bir haber FSM (eski ptt) Hastanesi içinde söyleniyor.Orası da şehrin içinde kocaman bir korunun içinde.
Neresinden bakarsan bak son derece hatalı bir karar olur.
-Yeşil alanların azalması,
-İnsanların kısa sürede ulaşabileceği bir hastaneden mahrum kalmaları,
-Yapılacak avm yada konut benzeri projelerle aşırı yoğun nüfus ve trafik sorununun artışı.
Bu kadarı yeter herhalde.
Hazır İstanbul' a ihanet gündemdeyken bunların hala yapılacak olması akla ve vicdana aykırı işler.

Cemoli D18
2 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 11:14

Alıntı:
sözcü ağzıyla yazma diyen vatandaş o bahsettiğin gazeteyi okumamda sevmemde...ama sabahı a haberide sevmem...

ayrıca sen nesin ki ne yazıp yazmayacağımı sana sorucam!...fotoşop diyen arkadaşım o fotoşop veya değil..diyelim ki öyle...en azından gidişatı gösteriyor.. eğer burda gerçekten samimiysen vicdanın cevap versin daha iyiye mi gidiyor her yıl daha kötüyemi?...

ben tüm geçmiş dönemleri kastederek göçlerle şunlarla bunlarla dolayısıyla buna çanak tutanlarla elbirliğiyle istanbul katledildi dedim..

kaç tane orman kazandırıldı bu şehre...ya da içerisinde göleti olan ağaçlıklı güzel yeşil alanlar, piknik alanları... yollara dikilen şeyi deme bana hala.. yeni duydum, bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi var bildinmi.. kocada bi yeşil alanı vardır.. elinizde google var açın bakın... hayırlı olsun oradaymış sıra... kalmasın hiç yeşil..

Yeşil azlığı var bu gerçek ama paylaştığın görsel ile bunu doğrulamak yalandır, yanlıştır ve algıdır.
Benim yeşile karşı duyarlılığımı bilen bilir.
Bağcılar, Güngören, GOP, Bayrampaşa, Küçükçekmece, Bahçelievler bu ilçelere şehir ormanı şart. Yani ilçe halkı içerisinde arabası olmayan insanların en azından kendi ilçe sınırı içinde olan yerlerde şehir ormanları yapılmalı.
Öyle basit çim serme vs. değil.
Ciddi ciddi gövdeli ağaçlar, minik göletler vs.
Her ilçede doğal tabiat ortamı sağlayacak 3-4 stat büyüklüğünde yerler yapılmalı.
Ben bunu savunuyorum.

Ama sen yalan ve olmayan bir görselle (oynanmış bir şekilde fotoşop yani.) paylaşım yapman doğru değil.

Gökhan Atalay

2 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 11:17

Cemoli D18
2 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 11:20

Alıntı:
İstanbulda yeşilin kalıp kalmadığını çamlıca tepesine çıkıp bakabilirsiniz..Ben yaklaşık bir saat baktım..Sadece beton denizi gördüm..Ne yeşili yeşilmi kaldı istanbulda..Irzına geçti mütahit zihniyeti güzel istanbulun..!

Aynı tepeden şayet beklenen yeşil alanlar olsaydı, yeşil alanları görmek zor olurdu. Çünkü yüksek yapılar o yeşil alanı görmemizi engellerdi.

e_mutlu

2 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 11:34

En son e_mutlu tarafından Çrş 25 Ekm 2017, 11:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

ryland34
2 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 11:38

Misafir 67e

2 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 19:18

sayfa 37
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 363738   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet