Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul'da yeşil kalmadı diyenlere gelsin...
« önceki   123 ... 363738 ... 454647   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 37
snowserkan
8 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 00:44

1984 - 2016

ryland34
8 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 09:24

sözcü ağzıyla yazma diyen vatandaş o bahsettiğin gazeteyi okumamda sevmemde...ama sabahı a haberide sevmem...

ayrıca sen nesin ki ne yazıp yazmayacağımı sana sorucam!...fotoşop diyen arkadaşım o fotoşop veya değil..diyelim ki öyle...en azından gidişatı gösteriyor.. eğer burda gerçekten samimiysen vicdanın cevap versin daha iyiye mi gidiyor her yıl daha kötüyemi?...

ben tüm geçmiş dönemleri kastederek göçlerle şunlarla bunlarla dolayısıyla buna çanak tutanlarla elbirliğiyle istanbul katledildi dedim..

kaç tane orman kazandırıldı bu şehre...ya da içerisinde göleti olan ağaçlıklı güzel yeşil alanlar, piknik alanları... yollara dikilen şeyi deme bana hala.. yeni duydum, bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi var bildinmi.. kocada bi yeşil alanı vardır.. elinizde google var açın bakın... hayırlı olsun oradaymış sıra... kalmasın hiç yeşil..

delikanlı gibi istanbulun şu halinden kim mutlu.. ha bu arada daha beter olacak.. 30 milyona gidiyoruz.. maalesef partizanlık gözünüzü o kadar kör etmiş ki.. beyaza bu siyah deseler evet evet doğru bu siyah dersiniz....

Muaviye ve deve hikayesi var bildin mi!?...

ERTUĞRUL
8 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 09:50

Alıntı:
yeni duydum, bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi var bildinmi.. kocada bi yeşil alanı vardır.. elinizde google var açın bakın... hayırlı olsun oradaymış sıra... kalmasın hiç yeşil..

Aynı şeyi bende yakın zamanda duydum ve çok üzüldüm.Hatta benzer bir haber FSM (eski ptt) Hastanesi içinde söyleniyor.Orası da şehrin içinde kocaman bir korunun içinde.
Neresinden bakarsan bak son derece hatalı bir karar olur.
-Yeşil alanların azalması,
-İnsanların kısa sürede ulaşabileceği bir hastaneden mahrum kalmaları,
-Yapılacak avm yada konut benzeri projelerle aşırı yoğun nüfus ve trafik sorununun artışı.
Bu kadarı yeter herhalde.
Hazır İstanbul' a ihanet gündemdeyken bunların hala yapılacak olması akla ve vicdana aykırı işler.

Cemoli D18
8 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 11:14

Alıntı:
sözcü ağzıyla yazma diyen vatandaş o bahsettiğin gazeteyi okumamda sevmemde...ama sabahı a haberide sevmem...

ayrıca sen nesin ki ne yazıp yazmayacağımı sana sorucam!...fotoşop diyen arkadaşım o fotoşop veya değil..diyelim ki öyle...en azından gidişatı gösteriyor.. eğer burda gerçekten samimiysen vicdanın cevap versin daha iyiye mi gidiyor her yıl daha kötüyemi?...

ben tüm geçmiş dönemleri kastederek göçlerle şunlarla bunlarla dolayısıyla buna çanak tutanlarla elbirliğiyle istanbul katledildi dedim..

kaç tane orman kazandırıldı bu şehre...ya da içerisinde göleti olan ağaçlıklı güzel yeşil alanlar, piknik alanları... yollara dikilen şeyi deme bana hala.. yeni duydum, bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi var bildinmi.. kocada bi yeşil alanı vardır.. elinizde google var açın bakın... hayırlı olsun oradaymış sıra... kalmasın hiç yeşil..

Yeşil azlığı var bu gerçek ama paylaştığın görsel ile bunu doğrulamak yalandır, yanlıştır ve algıdır.
Benim yeşile karşı duyarlılığımı bilen bilir.
Bağcılar, Güngören, GOP, Bayrampaşa, Küçükçekmece, Bahçelievler bu ilçelere şehir ormanı şart. Yani ilçe halkı içerisinde arabası olmayan insanların en azından kendi ilçe sınırı içinde olan yerlerde şehir ormanları yapılmalı.
Öyle basit çim serme vs. değil.
Ciddi ciddi gövdeli ağaçlar, minik göletler vs.
Her ilçede doğal tabiat ortamı sağlayacak 3-4 stat büyüklüğünde yerler yapılmalı.
Ben bunu savunuyorum.

Ama sen yalan ve olmayan bir görselle (oynanmış bir şekilde fotoşop yani.) paylaşım yapman doğru değil.

Gökhan Atalay

8 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 11:17

İstanbulda yeşilin kalıp kalmadığını çamlıca tepesine çıkıp bakabilirsiniz..Ben yaklaşık bir saat baktım..Sadece beton denizi gördüm..Ne yeşili yeşilmi kaldı istanbulda..Irzına geçti mütahit zihniyeti güzel istanbulun..!

Cemoli D18
8 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 11:20

Alıntı:
İstanbulda yeşilin kalıp kalmadığını çamlıca tepesine çıkıp bakabilirsiniz..Ben yaklaşık bir saat baktım..Sadece beton denizi gördüm..Ne yeşili yeşilmi kaldı istanbulda..Irzına geçti mütahit zihniyeti güzel istanbulun..!

Aynı tepeden şayet beklenen yeşil alanlar olsaydı, yeşil alanları görmek zor olurdu. Çünkü yüksek yapılar o yeşil alanı görmemizi engellerdi.

e_mutlu

8 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 11:34

Eski-Yeni Uydu görüntülerine karşılaştırıldığında ;

Ağaç ve orman kazanımının yaşandığı alanlar...

1-Çatalca Merkezi yerleşimin ardındaki yaklaşık 300 metre rakımlı tepeliklerin çok güzel ağaçlandırıldığı görülmekte....

2-Kemerburgaz-Sultangazi arası ve Alibeyköy baraj havzasında ciddi ağaçlandırma yapılmış..

3-Arnavutköy-Tayakadın civarında ağaçlandırma yapılmış..

4-Anadolu yakası Sultanbeyli kuzeydoğu istikameti ve Ömerli baraj havzasında ağaçlandırma yapılmış..

5-Uydu görüntülerinde çok fazla fark edilmese de otoyol kenarlarında özellikle son yıllarda yapılan ağaçlandırmalar..

Ağaç ve orman kaybının yaşandığı alanlar...

1-Avrupa yakası karadeniz sahil hattı boyunca yapılan maden kazıları..

2-Anadolu yakası Şile-Ağva arası yapılan maden çalışmaları..

3-Anadolu yakası Beykoz iç kesimlerde ,Çekmeköy-Sultanbeyli civarında şehirleşme etkisiyle kayıplar var..

3-Avrupa yakası Kuzeybatısı Istranca ormanı uzantılarında tarla açma vb. sebeplerle yaşanan ufak azalmalar..

4-3.Havalimanı - 3.Köprü ve kuzey Marmara otoyolu Çalışmaları sırasında kesilen ağaçlar (yüklenici firma tarafından daha fazlası dikilerek telafi edileceği sözü verildi , özellikle otoyol kenarı ağaçlandırmasıyla kayıpların telafi edileceğine inanıyorum)

Genele Bakarsak çok ciddi anlamda kayıplar yok kazanımlar da var ; şehirleşme etkisiyle kaybedilen mera-tarla ve otlak alanlar çok daha fazla....

En son e_mutlu tarafından Çrş 25 Ekm 2017, 11:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

ryland34
8 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 11:38

o bahsettiğin görseli ben çizmedim, gördüm ve paylaştım..bunda art niyet aramakta yanlış

konu bu değil ayrıca..mevzu yeşil her geçen zaman azalıyormu artıyormu ona bakalım...

savunduğun şeyler benimkilerle aynı olması güzel de sözcü ne alaka?..banane sabah gibi sözcü gibi haber 7 gibi t24 gibi körler sağırlar birbirini ağırlar medyasından.. ortada bi gidişat var...bi itiraf var ama bakıyoruz uygulamada değişen hiçbirşey yok.. aynı tas aynı hamam...

temden git.. ufaktan askeriye arazilerinin tırtıklandığını göreceksin.. sağlam giriyorlar...

maslağa gel şöyle ayazağa doğru bi bak.. şöyle türk telekom yanı arkası berisi falan işte..

idoya bin.. mesela yalova idosu olsun.. şehir kesmemiş olacak ki yassı ada diye bi ada vardı.. ada diye birşey kalmamış traş etmişler üstten alttan yandan... denizin ortasında koca bi şantiye görürsen he işte orası yassı ada diye bir adaydı bir zamanlar..

bahçeşehire git.. gölet vardı.. bırakırlarsa kalır belki bi ufak su birikintisi.. tepelerine bak.. istanbulun en düzenli semtinin nasıl betonlarının insanın nasıl üstüne üstüne geldiğine şahitlik et...

haramidereye gel... esenyurt tarafına bi bak...bakmanada gerek yok gerçi.. orasını görmeme gibi bi şansın yok zaten...öyle büyük ki...

sayiimi daha.. anadolu yakasına geçmedim daha.. avrupa tarafında bunun gibi daha nice örnekleri..

he bu arada hani bindin ya idoya şöyle adaların oralardan anadolu yakasına şöyle bi bak doya doya.. bakanlar ne demek istediğimi iyi anladı!...

kalan bi kaç yer kaldı... onlardan birini şehir hastanesi ayağına avm rezidans vs.. bakırköy ve çevresinde hiç avm yok ya...

bilmiyomusun..

neyi konuşuyoruz hala...

not: bu yazdıklarım sana değil genç kardeşim.. sitede körü körüne gerçeği bal gibi bilipte safa yatan şark kurnazlarına...

Misafir 67e

8 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 19:18

Bu askeri alanları'da harbiden iyi tırtıklıyorlar...tamamen ormanlaştırılması orman kalması gereken bu son yerlerden bakalım geriye birşey kalacak mı.

İstanbul'u biraz seviyorlarsa biraz acıyorlarsa bu talana bir son verirler...

Burç

7 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 20:59

(+) İstanbul Sarıyer

Maslak iş merkezlerine 5 dakika uzaklıkta yeşillikler içinde bir yerleşim yeri.
İşte yeşil kalmadığı iddia edilen İstanbul...

Foto : Bekir Kurt

sayfa 37
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 363738 ... 454647   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet