Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul'da yeşil kalmadı diyenlere gelsin...
« önceki   123 ... 35363738   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 36
ryland34
2 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 09:59

Zaten o resimlerde tek bir tane yeni olan alan değil.. tamamı geçmişten(gülhanede emek var yalan yok)...

sıkıntıda o ya zaten..denizi doldurup bazısını park bırakınca ya da yol kenarına görüntü olsun diye yalandan ağaç dikince yeşile önem veriyor oluyoruz, peki kaç ormanı katlettik o yapılacak siteler, yollar uğrunda?... hiç yeni alan üretilmedi..şifa niyetine bir tane paylaşırsanız bizde öğrenmiş oluruz!?...

mesela atatürk havalimanı arazisi yeşil alan bırakılsa...

zor dimi....

Rüştü BAKMAZ
2 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 10:07

İstanbuldaki geniş yeşil alanların çoğunun geçmişten kaldığı doğru da, yol kenarlarına ağaç dikmenin eleştirisi doğru olmamış. Neden "yalandan" oluyor? Basbayağı ağaç onlar.

Misafir 479

2 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 10:23

İstanbul, bakıldığında aslında yeşil alan bitirildi eleştirisini çok fazla haketmiyor.

Özellikle bayram zamanları İstanbul'da kalanlar bilir, şehir boşalınca bir anda şehir güzel gelmeye başlıyor, hava da güzelse. Ama normal bir haftasonunda o yeşil alanlara gitmeye kalkınca hınca hınç dolu olduğundan tad almak pek mümkün değil.

Ama betonarme yapı miktarı olarak düşünürsek ve nüfus olarak düşünürsek "İstanbul bitmiş"

Yaklaşık 1,5 aydır İstanbul dışında yaşıyorum, belki 10 senedir bu kadar uzak kalmadım, en fazla 1 hafta 10 gün uzak kalmışımdır inanın 10 sene girmesem özlemem, aramam, dışarı çıkınca yeşilin de, hayatın da, doğanın da, herşeyin tadını daha fazla almaya başlıyor insan. ( Gittiğiniz yere de bağlı tabii ki

İstanbul'da yeşil az da olsa var, ama diğer unsurlar onu bertaraf edip ona ulaşmayı engellediği için göze görünmüyor.

Oğuz Özkan

2 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 10:46

Konu başlığı istanbul'un yeşil alanları olmalı. Herkesten farklı olarak benim düşüncem istanbul'da Yeşil alan var evet ama her gün azalmakta. Bu son 30 yıla baktığımız zaman diliminde yeşil alanlarda en fazla azalma yaşanan 5 yıl içerisindeyiz. Dikkat etmek gerekiyor. Yeşil alan demek bence yapay parklardaki çimler ve yol kenarlarındaki otlar değildir. Onlar sadece görsel olarak iyidir. Ormanlarımız rant uğruna her yıl azalmakta ve harap edilmektedir.Bu tarz başlıklar bu kafada insanların ekmeğine yağ sürmekte ve algı yaratmaktadır.

Harun Buz
2 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 10:57

Kentsel donusum ile yesil alanlar alarm veriyor..Cakma yesiliklerle ile nereye kadar sadece kendimizi kandiriyoruz o kadar..kimse hikaye yazmasin.Dunyadaki Ist.yuzolcumu buyuklugundeki sehirlere baktigimizda sdney%45 Ist.%1.5 bu hale getirenlerin yatacak yeri yok..

Emren99
2 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 12:18

Burç İstanbul'un bazı semtlerinden çok güzel yeşil,ağaçlıklı parkların resimlerini koymuşsun.İstanbul'un nerdeyse yarı nüfusunun yaşadığı Gaziosmanpaşa ,Esenyurt, Esenler, Bağcılar, Güngören ve Zeytinburnu ilçelerinde de buna benzer yeşil alanlar varsa resimlerini koyarsan sevinirim.

Burç

2 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 12:32
fotoşop çalışması

Konu başlığını bir okur musun? "Zeytinburnunda yeşil kalmadı" mı yazıyor.
"İstanbul" yazıyor. Şimdi Zeytinburnu sahilinden yeşil alan fotoğrafı koysam, o zaman falanca mahhallesinden yeşillik fotoğrafı istersin. Sen ağaçsız bölge arayışı içindesin. Ben de tam tersi şehrimizdeki yeşil kalan alanları paylaşıyorum.

Neden İstanbuldaki parkların, yeşillik dolu semtlerin fotoğraflarını görünce rahatsız oluyorsunuz anlamak zor. İstanbul'da hala yemyeşil semtler, çok güzel ve büyük şehiriçi parklar, korular var.
Sevinmeniz lazım aslında. Kötülemeye, karalamaya çalışmak neden? Daha çok ağaç ve yeşillik olsun diye hepimiz isteriz ama "hiç yeşil kalmadı" demek düpedüz yalan.

Bu bir fotoşop çalışması.
Ağaçsever(!) kaşımak için yapılmış bir çalışma belli ki.
Biraz dikkatli bakarsanız, Çatalca, Silivri falan "yeşilliği kalmamış" gibi gösterilmiş.
Google haritalardan gerçeğini incelerseniz fotoşop olduğunu anlarsınız.

Zaten "1977" uydu haritası ile diğer yılların haritalarının aslında aynı resim olduğunu anlamak zor değil. Denizdeki mavilikler bile tıpatıp aynı. Bir resim bulup, fotoşoplamış, üstüne farklı tarihler kondurmuş, sazan avına çıkmış.

Dediğim gibi karalama amaçlı, cidden kötü niyetli çok insan var, her fotoşop çalışmasına hemen inanmayın.

Misafir f25

2 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 18:01

Kim neyi karalayacak anlamadım. Sanki her yer yeşil de insanlar yok diyor. Nadir kalan yeşil yerler var ya da sonradan yaratılmış sahil bantı gibi yerler ama ona da ulaşım sorunu var. Belediye başkanı olsam bu konuda minimum hedefim her mahalleye uygun büyüklükte park olurdu. Öyle ufak tefek iki salıncaklı değil.

Sahil bantı şanşlı ama yukarı gidince işler değişiyor yeşile ulaşmak için arabaya bin, otobüse bin olmaz yürüyerek ulaşabileceği yerler olmalı.

ceyhun axoy
2 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 19:01

Alıntı:
Bu bir fotoşop çalışması.
Ağaçsever(!) kaşımak için yapılmış bir çalışma belli ki.

Bu haritaya göre 1977 yılında İstanbul'un tamamı yesillikmis . Ben doğma büyüme istanbulluyum öyle bir hadiseyle karşılaşmadım sanirsinki İstanbul değil yağmur ormanları .

Cemoli D18
2 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 19:10

Alıntı:
ryland34
ben yeşil konusunda bu iktidarında bundan önceki anap'ında, shp vs'ninde hepsinin elbirliğiyle istanbulun katlinde sorumluluğu olduğuna inanıyorum...

Sözcü ağzıyla yazma.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=93354& ...p;u=396482

Seninle aynı fotoğrafı ya da resmî kullanan basın.

Yeşil az evet az. Ya da var olan yeşiller uzakta.
Keşke bağcılar'da doğal orman oluşturulsa ve örnek olsa.

sayfa 36
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 35363738   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet