Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
GkhanTR
5 yıl önce - Cmt 28 Hzr 2014, 01:16
İZMİR - Gültepe'ye Yeni Kültür Merkezi

Gültepe’de 2572 Sokak ile 2579 Sokak kesişiminde bulunan Büyükşehir Belediyesi’ne ait 630 metrekarelik bir alanda oluşturulacak kültür merkezi, bölgenin kültür-sanat aktiviteleri için önemli bir buluşma noktası olacak.

Bodrum, zemin ve birinci kat olmak üzere 3 katlı olarak inşa edilecek kültür merkezinde toplantı salonu, yemek salonu, teknik oda, eğitim odası, kütüphane bulunacak. Sosyal tesis ve İdare olmak üzere 2 bloktan oluşacak merkezde idare bloğundan sosyal tesis bloğuna tüp geçit ile geçilecek.

burcin sait 3
5 yıl önce - Cmt 28 Hzr 2014, 01:24

kültürlene kültürlene bi hal olduk yeminle.

sanliizzet

5 yıl önce - Pts 30 Hzr 2014, 16:17
Talihsiz Gültepe

Yahu bu Gültepe ne talihsiz mahalledir. Yollar daracık, yeşil alan yok, sosyal tesis yok, imar yok, evler hep eciş bücüş... Her ne ise...

Bu sosyal tesis te BMC tamirhanesi gibi olmuş.

K.Sürer

5 yıl önce - Pts 30 Hzr 2014, 21:28
BMC Tamirhanesi

Yukarıdaki Arkadaşa 100% katılıyorum Rezil bir Mimari Kalitesiz berbat işçilik, ama Malesef AntiDemoktratik Kocaoğlu Yanlıları
hemen eksi Puanı Yapıştıryorlar, birde ''verilen Bilgiler Yanlış'' gerekçesi ile....

Ayhan
5 yıl önce - Pts 30 Hzr 2014, 21:33

Daha çok taziye evi veya sağlık ocağı görünümünde ruhsuz bir yapıt olmuş. Ege Mahallesi için yaptıkları çizimi buralar için de yapsalar ya.

eyup58
5 yıl önce - Pts 30 Hzr 2014, 21:41

Hayatımda gördüğüm en kötü projelerden biri...Şu anda Türkiye nin her tarafında 15-20 yıl önce bu şekilde yapılmış çok sayıda bina var;bana daha çok 90 lı yıllarda yapılan Sağlık Ocağı Projelerini hatırlattı...Bence kültür merkezi yapılacaksa en azından tarihten esintiler taşıyan projelere ağırlık verilmeli diye düşünüyorum...

alvardar

5 yıl önce - Pts 30 Hzr 2014, 21:50

Ah ah Kocaoğlu'nun Rumeli göçmenlerine yakıştırdığı mimari bu işte. Priştina'yı mumla arıyoruz. Bu bina Gaziemir semt garajı garabetinin başka bir türü olmuş.

GkhanTR
5 yıl önce - Pzr 27 Tem 2014, 16:48

Belki şu an için proje resimlerinde böyle gözükse de inşaat sürecinde yenilikler yapılacaktır. Bu sayede bina daha modern bi yapıya kavuşacaktır. Çocukların, gençlerin, kadınların ve yaşlıların bütün günlerini geçirebilecekleri, kursların, etkinliklerin olacağı güzel bir yapı olacak

gürkan1723
5 yıl önce - Pzr 27 Tem 2014, 16:51

Gültepe'nin bir tarafından dozerle gireceksin öbür tarafından çıkacaksın. Kültür merkezini de sonra yapacaklarsa yaparlar, tabi Seferihisar'a yaptıkları gibi olursa güzel olur.

GkhanTR
4 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2014, 21:57

Bornova, Çiğli, Altındağ ve Selçuk’ta hizmete açtığı kültür merkezleri ile Alevi inanç ve kültürünün yaşatılmasında önemli bir ihtiyaca yanıt veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Gültepe’de yeni bir kültür merkezi yapmak üzere harekete geçti. Bu kapsamda gerçekleştirilecek yapım ihalesinin tarihi 26 Kasım 2014 Çarşamba olarak belirlendi.

Gültepe 2572 Sokak ile 2579 Sokak kesişiminde bulunan Büyükşehir Belediyesi’ne ait 630 metrekarelik alanda inşa edilecek kültür merkezi; sosyal tesis ve idare olmak üzere 2 bloktan oluşacak ve bu bloklar tüp geçit ile birleştirilecek. Zemin ve 1. kattan oluşan merkezde toplantı salonu, eğitim odası ve kütüphane bulunacak. Girişler 2579/1 Sokak’tan yapılacak ve burada bir iç bahçe oluşturulacak. Kültür merkezinin yapımı, ihalenin sonuçlanıp yer tesliminin yapılmasının ardından 180 günde tamamlanacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gültepe’nin ardından Aliağa’ya da bir kültür merkezi kuracak.

sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet