Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir - Üçkuyular - İstinyepark AVM ve Hyatt Regency Oteli
123 ... 818283   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 1
GkhanTR
8 yıl önce - Cmt 28 Hzr 2014, 00:11
İzmir - Üçkuyular - İstinyepark AVM ve Hyatt Regency Oteli


İzmir Üçkuyular pazaryeri arkasındaki 43 dönümlük alana alışveriş merkezi (AVM) yapılacak. Şu anda yer teslimi için gün sayılıyor. Bu başlıkta inşaat fotoğrafları, AVM hakkındaki görüşler ve burayla ilgili olarak haberleri paylaşalım ve tartışalım.

İzmir'in en değerli arazilerindeni olan 18 dönümü Konak ve Karabağlar Belediyeleri'ne, 25 dönümü Doğuş Grubu'na ait araziye alışveriş merkezi, otel ve rezidans yapılacağı belirtildi.

DOĞUŞ'LA KAT KARŞILIĞI ANLAŞACAKLAR
Gaziemir'e Yeni Fuar Alanı'nı yaptıktan sonra, Kültürpark'ta hollerin bulunduğu 23 bin 500 metrekare alanı Kongre Merkezi'ne dönüştüreceklerini belirten Kocaoğlu, ayrıca İnciraltı planlandıktan sonra da bölgede başka kongre merkezleri yapımının da önünü açılacağını kaydetti. Kocaoğlu, "Tartan ve Kürüm'ün bu serveti ilçeleri için kullanmaları, gelirlerini arttırmaları için bu kararı verdim. Doğuş Grubu'yla birlikte proje ve anlaşma için çalışıyorlar. Doğuş'un projesine kat karşılığı katılacaklar. Ya da kar ortaklığıyla ilgili bir anlaşma yapacaklar" dedi. Kocaoğlu, bölgedeki imarın 2.5 emsal ve serbest yükseklik olduğunu belirterek, yeni bir imar hakkı vermediklerini, Doğuş Grubu'nun geçmişte verilen hakkını kullanacağını söyledi. Doğuş Grubu'yla daha önce Kongre Merkezi'ni yapması karşılığında anlaşma zemini bulduklarını, ancak artık bu projenin ortadan kalktığını anlattı.

AVM, OTEL VE REZİDANS
Üçkuyular'a Doğuş Grubu ve iki belediye tarafından yapılacak proje, eski projedeki gibi 22'şer katlı, biri otel, diğeri rezidans olacak iki gökdelen ile, üç yada dört kat yüksekliğinde alışveriş merkezinden oluşuyor. Yeraltında iş merkezi bulunması için de görüşmeler yapılıyor. Doğuş Grubu'nun eski projesinde bazı değişiklikler de yapılacak. Öte yandan alan içindeki özel şahıslara ait araziler de satın alınacak ya da imar düzenlemesiyle proje dışında bırakılacak.


kami suyutmaz
8 yıl önce - Cmt 28 Hzr 2014, 01:29

Aktarma merkezi ve pazaryerinide içeriyormu bu alan ?? Öyleyse bu yerlerin akibeti ne olacak..??

Izmir Restorasyon
8 yıl önce - Cmt 28 Hzr 2014, 09:53

Otobüsler neden üç kuyular iskelesine taşınmıyor Bostanlı'da olduğu gibi? O zaman vapurdan inip devam etmek de mümkün. Metro'ya ring servis olmalı. Tramvay da iskeleye mi gelecekti?

mehmet GZL
8 yıl önce - Cmt 28 Hzr 2014, 10:40

ya trafik ne olacak ... o alanda cok sayıda avm var zaten ...

tolgailgim
8 yıl önce - Cmt 28 Hzr 2014, 10:47

Artık AVM yapılmamalı daha farklı projeler yapılmalı. Firmalar boş yeri gördülermi hemen dikiveriyorlar avm yi. Şöyle büyükçe bir şehir parkı yapalım diyen yok hiç. 43 Dönümlük alana avm değilde yeşil alan yapılsa daha iyi olmaz mı ?emin ksk
8 yıl önce - Cmt 28 Hzr 2014, 12:15

izmir balçova dışında bu avm serüvenine iyi dayanmıştı aslında. Forum bornova falanda nispeten şehir dışında sayılabilirdi ama git gide bu özelliğini kaybediyor. avmleri şehir dışına yaparak trafiği alt üst etmesinden kurtulalım derken git gide şehir içine kayıyor. İzban üzerinde yada çevre yolu üzerinde çok daha fazla sakin yer mevcut. Bu tarz büyük projeler her türlü ilgi çekecektir sonuçta.

Mete_izm

8 yıl önce - Cmt 28 Hzr 2014, 19:59

İzmir'de açılacak olan bir tesise neden İstinyePark adı verilsin? Hem isim tescili bakımından aynı isim verilmez, hem de İzmir'de sempatiyle karşılanmayacağı için daha cazip özgün bir isim verilir bence. Herhalde aynı firmanın AVM kompleksi olacağı ve İstinye Park ile benzer konseptte yapılacağı için isim olarak böyle geçiyor şimdilik.

GkhanTR
8 yıl önce - Cmt 28 Hzr 2014, 20:03

Bence aynı isimde olabilir. Sakarya'da sanırım Agora AVM yapılıyor mesela. Aynı şekilde Kipa açtığı tüm AVM'lere Kipa deniyor. Istanbul'da çok bilinen bir AVM bence kesinlikle aynı ismi kullanacaktır. Bilinirlik açısından ve insanların kolayca kabul etmesi için böyle olacak kanımca

outlook
8 yıl önce - Pzr 06 Tem 2014, 19:01

Bu projenin biran önce başlamasını istiyorum...Aslında AVM lerden haz etmem ama bu biraz daha farklı lüks konsepte yapılacak , bölgeye değer katacak marka bir proje olarak görünüyor....Ayrıca orası Doğuşun özel mülkü, Doğuş kendi haline bıraktığından çöplüğe dönmüş vaziyette.....Bölgeye güzel bir mimari yapısıyla bu proje çok yakışacak....Ama şuanda benzinlikle alakalı mahkemelik durumlar var sanırım.......Son durumu hakkında bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen......

Ayhan
8 yıl önce - Pzr 06 Tem 2014, 19:18

Alıntı:
ya trafik ne olacak ... o alanda cok sayıda avm var zaten ...


neden istemezukçuluk yapıyorsunuz? (!)

Alıntı:
Sakarya'da sanırım Agora AVM yapılıyor mesela. Aynı şekilde Kipa açtığı tüm AVM'lere Kipa deniyor. Istanbul'da çok bilinen bir AVM bence kesinlikle aynı ismi kullanacaktır.


İstinye semt ismi. Agora veya Kipa semt ismi değil... Bu yüzden İstinyePark, İzmir'de abes olur...sayfa 1
123 ... 818283   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet