Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Ersin ÇALDIR

3 yıl önce - Cum 18 Tem 2014, 00:00

Resul GUL
3 yıl önce - Cum 18 Tem 2014, 17:39

Alıntı:
proje resime bakacak olursak, dar alana çok sayıda yüksek apartman sıkıştırılmış..
meydan benzeri bir yer veya geniş alanlı bir parkta bulunmalıydı bence..
görsele göre yeşil alan çok az olacak yani..

Bizim Belediyelerden ancak bu kadar vizyon çıkar..
Yazık Kentsel Dönüşüm diye yine Binalar ormanına döndürüyorlar bu alanları..
Gerçi bu haliyle kalsa bile biraz ferah görünüyor ama yapıldıktan sonra maalesef
bu aralara da bina yapılıyor..
Ben şunu anladım "Bizim Belediyeler Kentsel Dönüşüm denince Yatay Mimariden Dikey Mimariye
geçişi" anlıyorlar..
Yani Müstakil ev demek Gecekontu oluyor Bunlar bunu Apartmana çeviriyorlar Buna da Kentsel Dönüşüm diyorlar..

Bir de sanki "Orada oturanlar buna şükretsin" mantığı ile yapılmışa benziyor..
Hiç olmazsa burada evleri Kentsel dönüşüme gidenlerin kendi evlerinin bahçesinde bir kaç ağacı vardı Damında Asması vardı
Şimdi bunların hiç birisi olmayacak Üstüne Belediye O kadar Bina yapıyor Ama Yeşil alan yine çok az..
Yine burada oturanlar haricinde bu araziden ne kadar daha fazla bina çıkartırım derdi,
Ferah yeşil alanı çok olan Binalarda oturma hayallerine her zaman engel oluyor ve olmaya da devam edecek gibi görünüyor..

önens

3 yıl önce - Cum 18 Tem 2014, 18:14

Resul GUL
3 yıl önce - Cum 18 Tem 2014, 18:51

Alıntı:
Burada hiç gecekondu yıkıldımı ? Yoksa yine çelikcant yeşil alanamı yapıyor ?

Yerini tam kestiremiyorum .Ama bir yer var şu Seyhan Park City Konutlarının arka tarafına düşüyor
boş bir arazi..., En azından benim gördüğüm ve bildiğim kadarıyla Başka boşluk yoktu o civarda..
Belli mi olur Dönüşümü belki O alana yapmış da olabilir ..
Çünkü yapmadığı şey değil bizim Belediyelerin..
Bayramdan sonra oraya bir gitmek lazım O zaman oradaki mahallede nasıl bir dönüşüm yapılmış görürürüz..

Ersin ÇALDIR

3 yıl önce - Cum 18 Tem 2014, 19:31

Alıntı:
Burada hiç gecekondu yıkıldımı ? Yoksa yine çelikcant yeşil alanamı yapıyor ?

Ben orada küçük bir bölge yıkıldı diye biliyorum, çünkü Balcalı'da çalışırken orada oturan bir personelimiz vardı, evlerinin yıkıldığını söylüyordu..
Zaten yeşil alan bırakmadı ki bay başkan Yüreğir'de,, yokedecek yeşil alan kalmadı yani..

Alıntı:
Bizim Belediyelerden ancak bu kadar vizyon çıkar..
Yazık Kentsel Dönüşüm diye yine Binalar ormanına döndürüyorlar bu alanları..
Gerçi bu haliyle kalsa bile biraz ferah görünüyor ama yapıldıktan sonra maalesef
bu aralara da bina yapılıyor..
Ben şunu anladım "Bizim Belediyeler Kentsel Dönüşüm denince Yatay Mimariden Dikey Mimariye
geçişi" anlıyorlar..
Yani Müstakil ev demek Gecekontu oluyor Bunlar bunu Apartmana çeviriyorlar Buna da Kentsel Dönüşüm diyorlar..

Bir de sanki "Orada oturanlar buna şükretsin" mantığı ile yapılmışa benziyor..
Hiç olmazsa burada evleri Kentsel dönüşüme gidenlerin kendi evlerinin bahçesinde bir kaç ağacı vardı Damında Asması vardı
Şimdi bunların hiç birisi olmayacak Üstüne Belediye O kadar Bina yapıyor Ama Yeşil alan yine çok az..
Yine burada oturanlar haricinde bu araziden ne kadar daha fazla bina çıkartırım derdi,
Ferah yeşil alanı çok olan Binalarda oturma hayallerine her zaman engel oluyor ve olmaya da devam edecek gibi görünüyor..

evet maalesef vizyon bu işte zaten dünkü mesajımda da yazmıştım, büyük bir meydan ve parkta olmalıydı projede..
en azından farklı bir şey yap bari değil mi, herkes yüksek bina yapıyor zaten.. ve Adana'nın Kuzeyi-Batısı birbirine yapışık Yüksek binalarla çevriliyor..
Yüreğir Belediyesi de burada ikişer katlı - müstakil evler falan yapıp fark yaratabilirdi mesela..

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ADANA