Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Resul GUL
3 yıl önce - Cum 20 Hzr 2014, 18:36
Adana - Kentsel Dönüşüm Alanları Ve Uygulanacak Projeler

Başlık, Adana da Devletin ,Adana Büyükşehir Belediyesinin ve Diğer Belediyelerin belirlemiş olduğu Kentsel Dönüşüm Alanlarını ve Buralarda uygulamaya konulacak olan Projeleri Tartışmak için açılmıştır..

Bilindiği üzere Türkiye nin bir çok Merkezinde Kentsel Dönüşüm Hamleleri bir bir başlamış bulunmakta..
Fakat bu süreç Adana da çok ağır işlemekte..

Bundan önce Devletin katkısıyla Belediyelerimizin yapmış olduğu Kentsel Dönüşüm Projelerini veya Proje Alanlarını Başlıkları varsa "link" vererek Burada belirtebiliriz..

İlk olarak Adana Büyükşehir Belediyesi nin Kentsel Dönüşüm Alanı olarak İlan ettiği Bir kaç Bölgeyi [Mahalle] belirtmek istiyorum..

Şu an Adana Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Alanı olarak 6 Bölgeyi seçmiş bulunuyor..
Çalışmalar bu doğrultuda olacak Bu sayı ilerleyen dönemler de artabilir diye umuyorum..

1- ZİYA PAŞA MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ
2- FATİH MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ
3- GÖL MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ
4- KÖPRÜLÜ MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ
5- İKİBİNEVLER MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ
6- SİNANPAŞA, YAVUZLAR, AKINCILAR MAHALLELERİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Kaynak:
http://www.adana-bld.gov.tr/proje-13.html

Resul GUL
3 yıl önce - Cum 27 Hzr 2014, 18:43

Ziyapaşa Mah. Kentsel Dönüşümü

Büyükşehir Belediyesinin ilan ettiği Kentsel Dönüşüm Alanlarından ilki bu alandır
Dönüşümün yapılcağı Alan..

Ziyapaşa Mah. Kentsel Dönüşümüyle Buraya yapılacak bir Kent Meydanı Projesi vardı..
Belediye Kentsel Dönüşümden sonra Bu alana yapacağı
Projenin Detaylarını aşağıdaki Başlıktan inceleyebilirsiniz..

Adana Kent Meydanına Kavuşuyor (mu?)

Ziyapaşa Mah. Kentsel Dönüşümü sonunda uygulanacak Kent Meydanı
Proje Alanı...

(+)

(+)

(+)

Adana - Yeni Projeler başlığında da bu proje ile ilgili görseller mevcuttur..

(+)

(+)

Ersin ÇALDIR

3 yıl önce - Sal 08 Tem 2014, 03:30

http://v3.arkitera.com/yp217-adana-buyuksehir-bel ...p;aID=1680

bu adreste Adana Büyükşehir Belediyesi Ziyapaşa Mahallesi Mimar Sinan Parkı Kesimi Kentsel Tasarım Ulusal Proje Yarışması ve görselleri mevcut..

taa 2008'de sonuçlanan bu güzel projelerden hangisi uygulanacak acaba..? veya uygulanacak mı böyle bir proje.?

verdiğim adrese tıklayıp, sağ taraftaki Ödül alan projelere bakabilirsiniz..

Resul GUL
3 yıl önce - Sal 08 Tem 2014, 17:56

Alıntı:
bu adreste Adana Büyükşehir Belediyesi Ziyapaşa Mahallesi Mimar Sinan Parkı Kesimi Kentsel Tasarım Ulusal Proje Yarışması ve görselleri mevcut..

taa 2008'de sonuçlanan bu güzel projelerden hangisi uygulanacak acaba..? veya uygulanacak mı böyle bir proje.?

Sanırım bu proje olacaktı..
Umarım Yeni Belediye bu Projeyi yeniden gündemine alır....

(+)

Ersin ÇALDIR

3 yıl önce - Çrş 16 Tem 2014, 01:41

Adana'da Kentsel Dönüşümler başlamadı henüz..
Yani sadece Seyhan Belediyesi'nin yapmış olduğu var, ki onda da ikinci etaba geçilmedi sanırım.. Duvar gibi blok apartmanlar yapıldığı için eleştiri almıştı çoğu kesimden..

-Yüreğir Belediyesi ise bu aralar Kışla Mahallesinde çalışmalara başlamış durumda..

şimdi bu konuları çok fazla bilmediğim için, eleştiri de yapmak istemiyorum.. yani 'hadi bu mahalleyi yıkalım, hemen yeni evler yapalım' demekle olmuyordur bu işler.. mahkemelik olunuyor bazen, hak sahiplerine ulaşmak-plan-proje falan uzun iştir belki.. ama hiçbir haber göremiyoruz maalesef kentsel dönüşümlerle ilgili, süreçlerin daha hızlı işlemesi gerek bence..

çünkü yıllardır Belediyelerin internet sitelerinde bu kentsel dönüşüm projeleri var, yapacağız, yapıyoruz diye..

mesela bu eski tarihli bir haber;
http://www.adanaulus.com/once-kulturel-degisim.html

Yüreğir'de Hilton Oteli arkasındaki mahallede de kentsel dönüşüm olacağı yıllardır gündemde..
bugüne kadar proje resmi görmemiştimde, ondan paylaşayım dedim;

resimde görünen sağ alt taraftaki kavşak; şu an ki Optimum AVM-Hilton Oteli kavşağı, nehir üzerinde de küçükte olsa Taşköprü görünüyor..

görsel olarak benim hoşuma gitti açıkcası, ancak ne zaman yapılır bilemiyorum..

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ADANA