Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
GkhanTR
4 yıl önce - Sal 17 Hzr 2014, 15:24
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
Kulübümüz, 1979 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü adı altında İzmir’de, mavi-beyaz renklerle, Hasan MIHÇI, İbrahim ERMİN, Hasan CANBAZOĞLU, Ercan BAŞCAN, Bülent DURANLAR, Hikmet ÇELİK ve Metin İZER tarafından kuruldu.21 branşta faaliyet gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, lisanslı sporcu sayısını her geçen gün artırırken, ulusal ve uluslarararası müsabakalarda elde edilen derecelerle, İzmir’e önemli başarılar kazandırmaya devam etmektedir.


Kulübün Bakış Açısı
İZMİR Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün temel bakış açısını, 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak, tüm branşlara eşit önem vererek canlandırmak, tesisler inşa ederek halkın spora ilgisini sürekli yüksek tutmak, spor okulları açarak toplumun her kesimini kucaklamak oluşturmaktadır. Bu amaçla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 3 bin 500 lisanslı sporcusu, 300’e yakın eğitmen ve antrenörü, 24 branşıyla Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün temel felsefesi, her İzmirliye spor yaptırmak, kentin sportif kimliğini ve kültürü oluşturmaktır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İzmirli’nin omuzlarında yükselip büyüyeme devam edecektir.


KAZANANLAR KULÜBÜ(Başarılar)
Alıntı:

2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 2013 yılındaki ulusal ve uluslararası şampiyonalarda elde ettiği başarılarla göğsümüzü kabarttı. İzmir’e 132’si altın 400 madalya kazandıran Büyükşehirli sporcular; 1 Dünya, 5 Avrupa, 2 Akdeniz, 1 Balkan ve 14 Türkiye şampiyonluğu alırken 4 Türkiye rekorunun altına imzasını attı.

İzmir Büyükşehir Belediyespor’un 2013’teki en önemli başarısını, Polonya’daki Dünya Gençler Bilek Güreşi Şampiyonası’nda tüm rakiplerini dize getirerek altın madalya kazanan İpek Özgün Deper elde etti. Buse Tosun, bulgaristan’daki Dünya Genç Bayanlar Güreş Şampiyonası’nda ikinci olup İzmir’in sesini dünyaya duyurdu. Ferhat Arıcan, Hırvatistan’daki Dünya Kupası’nda paralelde; Mevlüt Arık, İran’daki Dünya Kupası Güreş Şampiyonası’nda, Sergen Gündüz ise ABD’deki Görme Engelliler Dünya Kupası’nda 3. olma başarısını gösterdiler.

İzmirli sporcular, çeşitli kategorilerdeki Avrupa şampiyonalarından 5 altın, 7 gümüş, 5 bronz madalya çıkardı. İzzettin Kanat bedensel engelli halterde, Buse Tosun genç bayanlar güreşte, Tolga İslamoğlu tekvandoda, Cankut Emiroğlu satrançta, Ali Osman Yangöz-Aybüke Aktuna ikilisi okçulukta altın madalyaları boyunlarına taktılar. Gülşah Kocatürk (judo), Remzi Başakbuğday - Berkcan Süngü – Mehmet Koruyucu (tekvando), İpek Özgün Deper (bilek güreşi) ve Aybüke Aktuna (okçuluk) Avrupa ikinciliği alırlarken, İzmir Büyükşehir Belediyespor, Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası’nda da yine ikincilik kürsüsüne çıktı.İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcuları, Akdeniz Oyunları’nda 2 altın, 1 gümüş, 2 bronz, Balkan Şampiyonası’nda 1 altın, 1 bronz, İşitme Engelliler Olimpiyatları’nda 1 gümüş madalya aldılar. Gamze Özgör 10 bin metre yürüyüşte 49.75 ile Derya Yıldırım 400 metrede 55.07 ile İzzettin Kanat bedensel engelli halterde 190 kg ile Cafer Yaşar da aynı branşta 150 kg. ile yeni Türkiye rekorlarının sahibi oldu

2012'ye damga vurduk
İZMİR Büyükşehir Belediyesporlu sporcular, 2012 yılında fırtına gibi esti. 2012’nin ilk 6 ayını 15 kupa, 50’si altın 118 madalya, 4 rekor ve 29 milli sporcuyla geçen İzmir Büyükşehir Belediyespor, 2012’nin son 6 ayında İzmir’e 50 altın, 41 gümüş ve 54 bronz madalya getirirken, Londra Olimpiyatları’na 7 sporcu göndermenin gururunu yaşadı. Türkiye’nin gururu olan İzmirli sporcular, yılı 100’ü altın toplam 263 madalya ile kapattı.Amsterdam'daki Avrupa Şampiyonası'nda ok atan Yağız Yılmaz-Begül Löklüoğlu ikilisi, Okçuluk Milli Takımı'nı temsil ettikleri organizasyonda bronz madalyaya ulaştı. Begül Löklüoğlu, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda gururumuz oldu. Löklüoğlu Ogden World Cup’taki bronz ve Bulgaristan’daki Avrupa Kupası’nda kazandığı şampiyonlukla da göğsümüzü kabarttı. Erkek Okçuluk Takımı 5. Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nı ilk sırada bitirip tarihi başarı elde etti.

Bayan bilek güreşçi Sevcan Başaran, Polonya'daki Masterlar Avrupa Şampiyonası'nda sağ kolda gümüş, solda bronz madalya kazandı. Fatih Öztürk, Brezilya’daki 34. Dünya Şampiyonası’nda sağ kolda 3. olarak ülkemize büyük gurur yaşattı. Başarılı güreşçimiz Ahmet Taçyıldız, Rusya'daki World Cup'ta 96 kg'da birinciliği alırken, Şaban Karataş, Akdeniz Şampiyonası'nda altın madalya kazandı. Bayan güreşçi Bediha Gün, Akdeniz Kupası'nda ikinci olmayı başardı. Nuray Karadağ Avrupa Yıldızlar Şampiyonası’nda, Selenay Dokgöz, Yıldızlar ve Gençler Dünya Şampiyonası’nda bronz madalyayı boynuna taktı. Harun Bozoğlu’nun Haydar Aliyev Turnuvası’ndaki bronzuyla gururlanan Büyükşehir’in göğsü, Mevlüt Arık ve Ahmet Taçyıldız’ın Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonası’ndaki gümüşleriyle kabardı.Judocular Kudret Eğilmez ile Hasan Yılmaz, Bakü'deki Grand Prix'i iki bronzla kapatırken, tekvandocu Mazlum Şimşek, Hırvatistan’daki Uluslararası A-Class Turnuvası'nda altına vurdu.

Duygu Çete, Londra’daki Paralimpik Oyunları’nda bronz madalya alırken, Gülşah Kocatürk ise olimpiyatlarda ülkemizi temsil etti. Büyükşehir judocuları, son 6 ayda milli takıma 30 sporcu gönderirken, katıldıkları şampiyonalarda 16 altın, 3 gümüş, 15 bronz madalya kazanıp son yılların en başarılı dönemini yaşadılar.Bedensel Engelli Halter Takımının yıldızı İzzettin Kanat, 2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda ülkemizi temsil ederek büyük bir gurur yaşattı. Bedensel Engelli Halter Takımı sporcusu Kanat, Hatay’daki Türkiye Şampiyonası’nda ise 194 kg. ile hem Türkiye rekoru kırdı, hem de altın madalya kazandı. Aynı şampiyonada Cafer Yaşar 140 kg. ile altın madalya alan diğer sporcumuz oldu. Yıldız oyuncu Bestami Boz, 2012 Londra Olimpiyatları’na katılan Basketbol Milli Takım’da ayyıldızlı formayı giyerek herkesin gururu oldu. İzmir Büyükşehir Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ise Süper Lig maratonunu 4. sırada tamamlayarak büyük bir başarının altına imza attı.

Büyükşehir, ligde aldığı bu dereceyle üst üste 13. kez Avrupa Kupası’na katılma hakkı elde edip bu alanda kendisine ait rekoru yenilemiş oldu.Semiha Mutlu’yu yürüyüşte, Cahit Kılıçarslan’ı bedensel engellilerde 2012 Londra Olimpiyatları'na gönderen Büyükşehir’de Özkan Baltacı, çekiç atmada 76.94’le rekor kırdı. Baltacı, Şahabettin Karabulut ve Toros Pikoğlu, 43. Balkan Şampiyonası’ndan üç madalya çıkardı. Balkan Büyükler Şampiyonası’nda Levent Ateş ve Batuhan Buğra, çifte madalya kazanırken, Kılıçarslan, T46 sınıfı 1500 metrede Avrupa 2.’si oldu.Cankut Emiroğlu, 11 ülkeden 135 sporcunun mücadele ettiği Avrupa Okullar Bireysel Satranç Şampiyonası’nda birinci olarak, bu kategoride üst üste ikinci kez mutlu sona ulaşmayı başardı. Erkek Flöre Takımı, 3. Uluslararası Kemal Coşkunöz Turnuvası’nda birinci oluurken, Sercin Kosova, Yiğit Peker, Emir Şendut ve Gökhan Akyalçın, yer aldıkları turnuvalarda bronz madalyaları boyunlarına taktılar. Flöreciler ise birincilik kürsüsüne çıktılar. Sualtı ragbisi bayan ve erkek takımları, 3-5 Ağustos’ta Ege Üniversitesi Prof.Dr. Sermet Akgün Havuzu’ndaki Türkiye Şampiyonası’nda bir kez daha mutlu sona ulaştı.

Bayan takımı, gol yemeden rakiplerini geride bırakırken, erkek takımı ise kalesinde sadece iki gol gördü. Tekvandocular, 11 altın, 11 gümüş 12 bronz madalya kazandılar. Mert Çiçek, 14. Balkan Şampiyonası’nda birincilik kürsüsüne çıkarken, Mert Ayhan ise ikinciliği elde etti. Çiğli’de yapılan 2. Uluslararası Tekvando Şampiyonası’nda gençler ve büyükler kategorisinde takım halinde birincilik alınırken, sporcular 5’i altın toplam 20 madalya kazandılar. Özgür Yeşilöz, Erzurum’da yapılan Short Track Federasyon Kupası’nda üçüncülüğü elde etti. Yeşilöz, İzmir’deki Federasyon Kupası’nı ise iki madalyayla noktaladı. Artistik Buz Pateni’nde Zeynep Dilruba Sanoğlu 1. ve Engin Ali Artan 3. oldular. Junior bayanlarda Sinem Kuyucu 4., novice bayanlarda Zeynep Yiğit 8., minik bayanlarda Buse Bayramoğlu 11., Azra Terlemez 18. ve Selin Erkan, 22.liği aldı. Zeynep Dilruba Sanoğlu ile Engin Ali Artan ise milli takıma seçildi. Milli cimnastikçiler Ferhat Arıcan ve Coşkun Boncuk, Bornova Spor Salonu’ndaki Türkiye Şampiyonası’nda 1 altın, 1 gümüş madalya kazandılar. Büyük erkeklerde son üç yılın şampiyonu Ferhat Arıcan, kulplu beygir ve paralelde bir kez daha altın madalyaya uzanırken, Coşkun Boncuk ikinci olarak gümüş madalyayı boynuna taktı.

2011 Yılı - Londra 2012’ye 6 sporcu verdik
2011 yılında 6 sporcusu olimpiyat barajını aşan ve yılı 16’sı uluslararası alanda kazandıkları 285 madalyayla kapatan sporcularımız, İzmir’e 2 lig şampiyonluğu, 1 Türkiye, 2 Federasyon Kupası getirdi, yıl içinde 6 kez de Türkiye rekoru kırdı.

Sporcularımız 2011’de ulusal turnuvalarda bireysel 57 altın, 24 gümüş, 22 bronz madalya alırken, takım halinde 73 1.’lik, 29 2.Lig, 54 de 3.’lük elde etti. Uluslararası organizasyonlardan 3 altın, 5 gümüş, 8 bronz madalya çıkaran sporcular, 2 lig şampiyonluğu, 1 Türkiye Kupası ve 2 Federasyon Kupası kazanırken, 6 kez de Türkiye rekoru kırmayı başardı.

Kulübümüzün 2011’deki en büyük gururu, 6 sporcusunun 2012 Londra Olimpiyatları’na katılmaya hak kazanması olurken, ilk vizeyi judocu Gülşah Kocatürk aldı. Yürüyüşteki gururumuz Semiha Mutlu, Görme engelli judocu Avrupa ikincisi Duygu Çete, Uluslararası Paralimpik Oyunları 800 metre ikincisi Cahit Kılıçarslan, engelliler halterde dünyanın en iyi 7 sporcusundan biri seçilen İzzettin Kanat, Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı’na seçilen Bestami Boz, yine Londra’da yapılacak 2012 Paralimpik Oyunları’na katılmaya hak kazanan diğer sporcular oldu.

Kululübümüz en büyük başarısını ise bilek güreşinde elde etti. Cem Şener, Avrupa Şampiyonu unvanını İzmir’e getirirken, bayanlarda Sevcan Yıldırım da Avrupa Şampiyonası’nda üçüncülük kürsüsüne çıktı.

Bayan judocular, Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nda üçüncü oldu, Tolga İslamoğlu, Mazlum Şimşek, Duygu Vatansever taekwondoda, Hakan Cengiz, Ahmet Taçyıldız güreşte, Ferhat Arıcan cimnastikte, Ilgın Kızılgüneşliler, Yağız Yılmaz, Sermet Çınar okçulukta, Özkan Baltacı ise atletizmde uluslararası başarı kazandı. Üst üste 5 kez Türkiye Şampiyonluğu kazanan Briç Takımı ise Bonn Açık Takımlar Şampiyonası’nda ikinci, Bonn National Cup’ta da üçüncü oldu.

Bayan Hentbol Takımı, Türkiye Kupası’nı tarihinde ikinci kez İzmir’e getirirken, sualtı ragbicileri bayanlar ve erkeklerde Federasyon Kupası’nı kazandı. Buz Hokeyi Takımı, 1.Lig şampiyonluğuna ulaşıp İzmir’i Süper Lig’de temsil etmeye hak kazandı. Bayan güreşçiler Türkiye Şampiyonu oldu. Judoda ise erkek ve bayan takımları ülkemizi Avrupa’da temsil etmeye hak kazandı.

Okçuluk Takımımda Yağız Yılmaz’ın 588 puanlık Türkiye rekorunu, takım arkadaşı Sermet Çınar 589 puan ile geride bırakırken, genç sporcu yıl içinde kendi rekorunu egale etti. Çekiçte genç yetenek Özkan Baltacı, Fransa’daki Dünya Yıldızlar Şampiyonası’nda 78.63 ile kırdığı Türkiye Rekoru’nu Avrupa Gençlik Festivali’nde 78.90 ile yeniledi. Nagihan Karadere de aynı şampiyonada 400 metre engellide 55.09 koşarak Türkiye rekoru kıran bir diğer isim oldu.

2010 Yılı - Okçulukta 236 puanla Dünya rekoru kırdık
TÜRKİYE’nin en fazla branşa ve sporcuya sahip olan kulübümüz, 2010 yılında yine başarıya doymadı. Takımlarımız 90 altın, 83 gümüş ve 94 bronz madalyayla İzmir’e dönüp, 1 Dünya, 4 Türkiye rekoru kırdı. Olimpiyatlar’da 1 ikincilik, Dünya Şampiyonaları’nda 2 ikincilik, 3 üçüncülük, Avrupa Şampiyonaları’nda 4 birincilik, 1 ikincilik, Balkan Şampiyonaları’nda birer ikincilik ve üçüncülük elde ederken, Türkiye’de ise sayısız kez kürsüye çıktı. Milli takımlara ise 116 sporcu ile 4 antrenörümüz gitti.
2010’da okçuluk Salon Avrupa Şampiyonası’nda Genç Erkeklerde Avrupa Şampiyonu olan Sermet Çınar, Almanya’da da aynı kategoride bayrağımızı göndere çektirdi. Yusuf Çorba, 12. Avrupa ve Akdeniz Ülkeleri Gençler Okçuluk Şampiyonası’nda, Yağız Yılmaz, Avrupa Gençlik Kupası Kota Yarışması’nda altın madalya kazanan diğer okçular olurken, Yağız Yılmaz aynı şampiyona da bir de gümüş kazanıp Singapur’daki Gençlik Olimpiyat Oyunları’na katıldı. Judoda Gülşah Kocatürk, Derya Cıbır, Kudret Eğilmez, İrem Özkan ve Mecit Tunç, katıldıkları tüm şampiyonlarda kürsüye çıkmayı başardı. Güreşte Ahmet Taçyıldız, Dünya Kupası’nda, Taha Akgül de Dünya Gençler Şampiyonası’nda ikincilik kazandılar. Hasan Bozoğlu, Abdülsamet Uğurlu ve Ahmet Taçyıldız, Üniversiteler Dünya Güreş Şampiyonası’nda da birlikte üçüncülük kürsüsüne çıkmayı başardılar. Bayan güreşçilerimiz Güreş Oscar’ını İzmir’e getirdi. Cimnastikte Ferhat Arıcan, Gençler Olimpiyatları’nda atlama masasında ikincilik kürsüsüne çıkarken, Romanya’daki Uluslararası Turnuva’da kulplu beygirde 3’lik elde etti.
Atletizmde Sırıkla yüksek atlamada Merve Karaca, 3.35 ile yıldızlar salon, Özkan Baltacı ise çekiç atmada 75.20’lik derecesiyle yıldızlar Türkiye rekoru kırdı. Tekvandocular, 120 kulüp arasında bayanlarda Türkiye üçüncülüğünü elde ettiler. Sualtı Ragbisi Türkiye Şampiyonası’nda bayan ve erkek takımlarımız üst üste 6. kez şampiyon oldular. Erkek takımı, gol bile yemedi, 90 golle Türkiye gol rekorunu kırdı. Bedensel Engelliler Halter’de İzzettin Kanat Türkiye rekorunun sahibi oldu. Briç takımımız 4 Türkiye Şampiyonluğu’nu Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda aldığı dördüncü lük ile taçlandırdı. Bayan ve Erkek Hentbol Takımlarımız 2010’da ülkemizi Avrupa’da temsil etti. Bayan Hentbol Takımı, Süper Lig’de 9’da 9 yaparak devreyi ve yılı lider tamamladı.
GkhanTR
4 yıl önce - Sal 01 Tem 2014, 13:50

Izmir'li gençlerden güzel haberler var

Alıntı:
İzmir’in gurur tablosu
Altyapısından yetiştirdiği sporcularla, birçok branşta şampiyonluk kovalayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 2014 yılının ilk yarısında da kupa ve madalyaya doydu. İzmir temsilcisi, sadece 6 ayda 3 Avrupa şampiyonluğu, 4 Balkan ikinciliği, 10 Türkiye birinciliği, 64’ü altın 148 madalya kazandı. Bedensel engelli halterci İzzettin Kanat ise Türkiye rekoru kırdı.

2012 yılında Türkiye’nin en başarılı ikinci spor kulübü seçilen, geçtiğimiz yılı yüzlerce kupa ve madalyayla kapatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yılın ilk 6 ayında da fırtına gibi esti. Avrupa şampiyonalarında 3 altın, 1 gümüş, 3 bronz madalya alan, Balkan şampiyonalarında 4 kez ikincilik kürsüsüne çıkan İzmir Büyükşehir Belediyes sporcuları, çeşitli branşlarda 10 kez takım Türkiye şampiyonluğu kazandı. 2014’ün ilk 6 ayını 64’i altın 148 madalya ile kapatan Büyükşehir, müzesine ise 18 kupa daha getirdi.

Altın kız Buse
İzmirli bayan güreşçi Buse Tosun, Polonya’nın Katowice kentindeki Gençler Avrupa Şampiyonası’nda altın madalyaya uzanırken, minderin yeni yıldızı Ahmet Yıldırım ise Romanya’da + 90 kiloda çıktığı Ümitler Avrupa Kupası’nda tüm rakiplerini dize getirmeyi başardı.

Okçulukta Yasemin Ecem Anagöz-Mete Gazoz ikilisi, Slovenya’nın Ljubljana kentinde yapılan Gençler-Yıldızlar Açıkhava Avrupa Şampiyonası'nda altın madalyaya ulaştı. Bilek güreşçi masterlerde Cem Şener, bayan güreşçiler Bediha Gün ve Gamze Durukan ile judocu Çiçek Akyüz de Avrupa ikinciliği kürsüsüne çıktılar.

Short trackçi Serdar İltir ile 3 bin metre bayrak yarışçısı İnan Eren, genç judocular Kübra Bayram ile Çiçek Akyüz, Balkan Şampiyonası’ndan gümüş madalyayla İzmir’e döndüler. Büyükşehir takımları buz hokeyi, U19 futbol, güreş, okçuluk, görme engelli judo, satranç ve sualtı ragbisinde ise 10 Türkiye şampiyonluğunun altına imza attı. Bedensel engelli halterci İzzettin Kanat ise Konya’daki Türkiye Şampiyonası’nda 195 kg. kaldırarak kendisine ait Türkiye rekorunu geliştirdi.
Tacettin Şenel

4 yıl önce - Pts 07 Tem 2014, 23:44

Tüm izmirli spocu gençlerimize izmir'imizi temsil eden gençlerimizi taktir ve tebrik ediyorum başarılarınızın devamını diliyorum. Bisiklet alanında bende size katılmaktan onur duyarım kaç yaş aralığında üye alınıyor beni bilgilendirirseniz çok memlun olurumGkhanTR
4 yıl önce - Prş 10 Tem 2014, 12:08

Tacettin Bey 0.232.425 04 21 – 446 26 15 numaralı kulüp numaralarından her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

GkhanTR
4 yıl önce - Pzr 27 Tem 2014, 15:54

Körfez çiçek açtı
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İnciraltı sahillerinde açtığı kano kursu, körfeze ayrı bir renk katıyor. Kentin bu ilk ve tek kano kursunda haftada 4 gün eğitim gören kursiyerler, İzmir’i yarışmalarda temsil edebilmek için kürek çekiyor.

Açtığı spor okullarıyla binlerce çocuk ve gence spor yapma olanağı sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki branşlara bir yenisini daha ekledi. Gençleri kano sporuyla buluşturmak isteyen Büyükşehir Belediyesi, İnciraltı’nda açtığı kursla İzmir’de bir ilke de imza attı. Kentin bu ilk ve tek kano kursuna farklı yaş gruplarından kursiyerler ilgi gösteriyor. Antrenman saatlerinde rengarenk kanoların suya indirilmesiyle birlikte İnciraltı sahili adeta çiçek bahçesine dönüyor.
Kano Federasyonu 1. Kademe Antrenörü Oral Çağlar eğitmenliğinde körfezin sularında kürek çeken kursiyerler, kano sporunun inceliklerini öğreniyor. Pazartesi, çarşamba, cumartesi ve pazar olmak üzere haftada 4 gün eğitim verdiklerini belirten Çağlar, “İzmir Büyükşehir Belediyesi sayesinde kentimizde kano sporu başladı. İzmir’de resmi olarak bir spor kulübü bünyesinde ilk sporcularımızı yetiştiriyoruz. İnciraltı’nda teorik ve pratik eğitimleri bir arada veriyoruz. Bütün bir seneyi değerlendirmeyi düşünüyoruz. Bu yıl ilk senemiz olduğu için hazırlık yaparak geçireceğiz, 2015 yılından itibaren de yarışmalara katılıp kentimizi başarılı bir şekilde temsil edeceğiz” diye konuştu.

Hedef yarışmalara katılmak
Kursiyerlerden 35 yaşındaki Fatih Gürel, kano kursunu ilanlarda görüp başladığını söylerken 26 yaşındaki fizyoterapist Hilal Doğan, bu sporun genel vücut kondisyonu açısından çok faydalı olduğunu söyledi. Kursun en genç sporcusu 14 yaşındaki Ulaş Bora Çavuşoğlu ile en kıdemli kursiyer 40 yaşındaki Ayşe Karaiyen ise, eğitimlere aralıksız devam ederek ileride yarışmalara katılmayı hedeflediklerini belirtti. 19 yaşındaki Fatih Görgü de, kano kursu açarak çocukluk hayalini gerçekleştirdiği için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

21 branşta kurs
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 21 branş ve 11 ayrı merkezde gerçekleştirilen kurslara 20 ile 60 TL arasında katılım ücreti alınıyor. Kültürpark’ta bulunan Celal Atik Spor Salonu'nun yanı sıra Evka-4 Spor Salonu, Ord.Prof.Dr. Ekrem Akurgal Yaşam Alanı, Bostanlı Tenis Kortları, Seha Aksoy Atletizm Sahası, Yeşilyurt Sahası, Bornova Rekreasyon Alanı, Bayraklı Sahası, İnciraltı, Asarlık ve Uzundere Çok Amaçlı Spor Salonu’nda verilen eğitimlerde İzmirliler, basketbol, futbol, cimnastik, sağlıklı yaşam, tekvando, judo, satranç, aerobik-pilates, halk oyunları, tenis, voleybol, kondisyon, atletizm, eskrim, hentbol, zumba, kano, badminton, güreş ve yüzme dallarında yaz boyunca spor yapma olanağı buluyor.
Misafir 1382

4 yıl önce - Pzr 27 Tem 2014, 16:34

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tekvandodaki yeni yıldızı Kübra Kıyı, emin adımlarla zirveye ilerliyor. Uluslararası turnuvalardaki başarılarıyla dikkat çeken 17 yaşındaki Kübra, Türk güreşinin önemli isimlerinden babası Mükerrem Kıyı’nın izinden gitmek istediğini söylüyor.

Minder ve çayırda kazandığı şampiyonluklarla adını Türk güreşinin büyük ustaları arasına yazdıran Mükerrem Kıyı’dan sonra kızı Kübra Kıyı da aynı başarıyı tekvandoda göstermek istiyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altında spor yaşamını sürdüren 17 yaşındaki Kübra, şimdiden önemli başarılara imza attı. Tekvandoya 11 yaşında başlayan genç sporcu, Yıldızlar Türkiye ve İsveç Trelleborg Açık’ta ikinci, Ümitler Türkiye ve German Cup’ta ise üçüncü oldu. Liselerarası Tekvando Şampiyonası’nda da ikincilik kürsüsüne çıkmayı başaran Kübra Kıyı, Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası’nda ise yarı finale kadar geldi. Son üç yıldır Milli Takım seçmelerini şampiyon olarak geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcusu, “yenile yenile kazanmayı” öğrendiğini söyleyerek, “Babam, gençler ve büyüklerde kürsüye çıkan, Kırkpınar’da güreşme onuruna sahip bir sporcu. Onun gibi başarılı bir kariyere sahip olmak istiyorum. Tekvandoya başlayıp bu sporu sevmemde, kazanmayı öğrenmemde babamın çok emeği var. Antrenörüm Çetin Tül de babam kadar kariyerimi etkilemiş biridir” dedi.

İlk hedefinin Brezilya’daki olimpiyatlarda mindere çıkmak olduğunu söyleyen Kübra, “Buraya odaklandım ve hedefime doğru yürüyorum. Yaşım genç olduğu için 2020 Tokyo’da da yarışabileceğim. Önümde uzun bir kariyer var. İnşallah babam gibi başarılı bir sporcu olabilirim. O, efsane olmuş bir isim. Onun kızı olarak ben de ismimi unutulmazlar arasına yazdırmayı istiyorum. Tabi ki şu anda çok eksiğim var ama kazandığım veya kaybettiğim her maçtan dersler çıkararak ilerliyorum” dedi.

GkhanTR
4 yıl önce - Pzr 27 Tem 2014, 16:50
Öyle bir fırlattı ki!


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin genç sporcusu Batuhan Hızal, çekiç atma branşında katıldığı ilk turnuvada Türkiye şampiyonu oldu. Henüz bir yıl önce bu spora başlayan 16 yaşındaki Batuhan, 55,36 metrelik derecesiyle dikkat çekti.

Alıntı:
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm Takımı sporcusu Batuhan Hızal, sadece 1 yıl önce başladığı çekiç atmada yaş kategorisinde zirvenin tek sahibi oldu. Recep Ersayın İlköğretim Okulu öğrencisi 14 yaşındaki sporcu, futbol oyarken keşfedildi. Uzun taç atışları ile dikkat çeken Batuhan Hızal, antrenörünün tavsiyesiyle İzmir Büyükşehir Belediyespor Atletizm Takımı ile birlikte çalışmaya başladı. Batuhan, bir yıl içerisinde çekiç atmanın tüm inceliklerini öğrendi ve katıldığı ilk Türkiye Şampiyonası'nda zirveye çıktı. Mersin'de düzenlenen Uluslararası Seyfi Alanya Atmalar Kış Şampiyonası'na 16 yaş altı kategorisinde 55.36'lık derece ile altın madalya kazanan Büyükşehirli sporcu, 16 Yaş Altı Atletizm Ligi 1. Kademe Yarışmaları'nda da yine birincilik elde etti.

Çekiç atma sporunda bir çok atma özelliğinin bir arada bulunduğunu söyleyen Hızal, "Atletizm, futbol oynamaktan çok daha zevkli. Bu sporda bir ekol olmak istiyorum. Kendimi hep dünya şampiyonu olarak hayal ediyor ve rekortmen Yuriy Sedykh'in videolarını izliyorum” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyespor Atletizm Antrenörü Turgay Çabukel ise Batuhan Hızal'ın geleceğinin çok parlak olduğunu belirterek, "Kulübümüz eski sporcusu Özkan Baltacı gibi çok çalışkan ve azimli biri. Kulübümüze geldiği ilk günden bugüne kadar hiç bir antrenmanı kaçırmadı. Gelecekte adını sık duyacağımız sporcular arasında yer alıyor. Daha ilk şampiyonasında tüm rakiplerinden çok daha iyi bir derece yaparak altın madalya kazanması da bunun bir işareti. Düzenli ve koordineli bir çalışma ile atletizmde olimpiyat kapasitesine sahip bir sporcu” diye konuşt.GkhanTR
4 yıl önce - Çrş 06 Ağu 2014, 11:14
14 yaşında “dünya üçüncüsü” oldu


İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcusu İrem Bekdaş, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Dünya Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’nda bronz madalya kazandı.

Alıntı:
Dünya Tekvando Federasyonu’nun (WTF) ilk kez düzenlediği ve 63 ülkeden 578 sporcunun mücadele ettiği Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’nda, Türkiye’den 10’u kadın 20 sporcu katılırken, İzmir’i tek başına temsil eden 14 yaşındaki İrem Bektaş büyük bir başarıya imza attı. Bayanlar 37 kiloda mücadele eden genç sporcu, ilk turda Ürdünlü rakibini 15-3, ikinci turda İngiliz rakibini 19-6, çeyrek finalde ise ABD'li rakibini 11-9 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde İranlı rakibine mağlup olan Bekdaş, bronz madalya elde ederek dünya üçünülüğü kazandı.
İrem'in çok yetenekli bir sporcu olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Tekvando Sorumlu Kol Başkanı Kıvanç Dinçsalman, “Kendisinden böyle bir derece bekliyorduk. Yüzümüzü kara çıkarmadı. Onun bu başarısıyla haklı bir gurur yaşıyoruz. Çalışmalarımızın emeklerini bu tip derecelerle taçlandırmak bizi onurlandırıyor” dedi.


Ali Mert
4 yıl önce - Çrş 06 Ağu 2014, 11:16

GENÇlerimize başarılar diliyoruz ...

GkhanTR
4 yıl önce - Cmt 06 Eyl 2014, 00:30
Tarihe geçti


Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası 50-54 Yaş Bayanlar 300 Metre Engelli’de Türkiye’nin ilk madalyası, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Ganime Nalbantoğlu’ndan geldi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Ganime Nalbantoğlu, İzmir’de devam eden Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası'nda 50-54 Yaş Bayanlar 300 Metre Engelli’de bronz madalya kazandı. Nalbantoğlu, Atatürk Spor Kompleksi’ndeki yarışmada 1.12.91’lik derecesiyle Alman Romana Schulz ve İngiliz Tracy Bezance'nin ardından üçüncü oldu. Yarışmanın ardından büyük sevinç yaşayan Nalbantoğlu, bu kategoride ülkemiz adına madalya kazanan ilk sporcu olarak da tarihe geçti.
40 ülkeden 2500 sporcunun mücadele ettiği şampiyonanın büyük mücadeleye sahne olduğunu söyleyen Ganime Nalbantoğlu, “Şampiyona öncesinde fazla çalışma imkanım olmasa da kazandığım üçüncülük gerçekten önemli bir başarı. Kazandığım madalyanın ülkemizde bir ilk olarak kayıtlara geçmesi de benim için ayrı bir gurur kaynadığı oldu” dedi. 100 metre engelli kategorisinde 1996 yılında kırdığı Balkan rekorunu halen elinde bulunduran Ganime Nalbantoğlu, geçen ay da 50-54 yaş kategorisinde 80 metre Türkiye rekoru kırmıştı.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet