Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
serkan33

4 ay önce - Prş 20 Tem 2017, 13:00

Mersin'in akıllı gençleri

ads 1940
1 ay önce - Pzr 22 Ekm 2017, 00:50

Ne yaparsak yapalım isterse ağzımızla kuş tutalım diğer bölge insanlarının hatta devletin bu bölgeye ve Çukurova insanına bakış açısı belli ne yapsak boş.

Daha önceki 4 Şampiyona adaylığında olduğu gibi bu şampiyona'da da yer verilmedi bize
http://www.tff.org/default.aspx?pageID=285&ftxtID=28110

O tarihi (2024) baz alarak söylüyorum

Stad deseniz 35 binlik var
Hızlı tren deseniz var
Karayolu (otoban) var
Denizyolu (Mersin) var
Havaalanı deseniz ülkenin 2. büyük uluslararası havaaalanı Çukurova var ayrıca Şakirpaşa var
Metro deseniz var
Otel deseniz yatak kapasitesi deseniz var
Takımların antrenman yapacakları sahalar var
Nükleer santral bile var
Nüfus deseniz Adana+Mersin 5 Milyon'a yakın nüfus var

Ama eğer verilirse Avrupa Şampiyonasında Adana ve Mersin olmayacak Çukurova bu pastadan faydalandırılmayacak.

Biz daha ne yapalım? bişey eksik onu da yazmayayım!

Bize olan bakış açısı ve önyargı belli iken bu coğrafyayı tanıtmak için buna rağmen ne yapalım?

Trabzon var, Gaziantep var, hatta Kocaeli var, İstanbuldan 2 stad var Konya var Eskişehir var ama emeğin şehirleri Adana&Mersin yok bu ayrımcılık yada kayırımcılık değil de nedir?

Birde uğradığımız haksızlığı dile getirince şampiyona adaylığı olan şehirlerin insanları tarafından eksi yağmuruna tutuluyoruz abuk subuk başlıklar açılıp bize kin kusuluyor.

Sorun bizlerde mi onlarda mı? ne yapalım bu bölgeyi hatta ülkeyi terk mi edelim?

yörük01
1 ay önce - Pzr 22 Ekm 2017, 08:20

işte bunu kim ayarladıysa mükemmel bir insanlarmış ülkemiz neden ilerlemiyor belli
yanlış raporlar çıkarcı ayrımcı raporlar doğrultusunda hazırlanan uyduruk kararlar
6 milyonluk çukurova bölgesine ulaşımın her türlü kolay olduğu otellerin bol olduğu ama ayrımcılığında babasının yapıldığı bölgemize yatırım gelmiyor organizasyon verilmiyor yapılan yatırımlarda yarım bırakılıyor
yapımcılar film yapsa komedi dalında birinci olur bu trajikomik olaylar
vermesinler zaten kimseninde bize euro 2024u vereceğini sanmıyorum
çokda önemli değil ülkemiz kazansın ama ayrımcılık yapanlar değil memleketçilik yapanların kararı

Misafir 0c5

1 ay önce - Pzr 22 Ekm 2017, 09:09

Ne mi yapacaksınız lobi kuracaksınız birlik olacaksınız gerekli STK ve kamu kurumlarıyla sık irtibat kurup yapilacak yapılamayan yapılması gereken acil ihtiyaç olan projelerin hizmete faaliyete geçmesi için bir birlik veya devasa bir dernek kurulması lazım Adana&Mersin platform üye arkadaşlar kendi aralarında böyle bir lobi birlik kurabilir böylece hem bu hizmetleri sağlamış oluruz basına medyaya yayarak meclise kadar sesimizi duyurmuş oluruz.Bu ayrımcı kayirimci iktidar partisinin memlekete olan düşmanlığı besbelli bu projeleri memleketin kanayan yarası kangrene dönmüş yerel bölgesel sorunlarını halkla paylaşıp halk toplantıları yapılıp halkımızı bilinclendirerek memlekete daha çok sahiplenmiş olup bu projeleri daha çabuk hayata geçirmiş olacağız birleşelim arkadaşlar yeterki memleket kurtulsun hizmet görsün.

ads 1940
1 ay önce - Pzr 22 Ekm 2017, 10:54

Ne lobisi ne birliği kuracaksan kur adamlar aynı tas aynı hamam halk da böyle düşünüyor forumda bile görüyoruz ne tanıtımı yaparsan yap boş.

Şu coğrafya atıyorum İsrail'in elinde olsa çölde domates yetiştirip tarım yapmaya çalışan İsrail'in elinde buralar ülkenin en gelişmiş yeri olurdu ama burda ayrımcılığa maruz kalıyor teşvik yatırım vs almıyor geri plana atılıyor Adana gibi bir yer 4'lükten 7.liğe düşürtülüyor ki bu şehir Cumhuriyet döneminde İstanbul ve İzmir ile birlikte vergi toplanabilen 3-4 şehirden biriydi düşmana ilk kurşunun atıldığı yerdir bu coğrafya keza Tarsus ülke gaz lambası ile aydınlanmaya çalışırken sokaklarının elektrik lambası ile aydınlatıldığı ilk yerdi Cumhuriyet döneminde ilk fabrikaların ilk sanayi tesislerinin kurulduğu yerdir buraları ama şimdilerde haksız teşvik sistemi ile bilerek kasten yatırımsız bırakılmakta değil Avrupa Şampiyonasında yer vermek misket turnuvası bile düzenlense yine bu şehre yer verilmez ki kıytırık Dünya Gençler Futbol Şampiyonasında da bu şehre yer verilmemiş Rize'ye yer açılmıştı!

Eskiden Kıbrıslılara kızıyordum bu KKTC neden bize bağlanmıyor da Rumları tercih ediyor diyordum ki o adaya gidip yerleşenlerin içinde azımsanmayacak sayıda Adanalı ve Mersinli var yani Kıbrıs insanı da bizden sayılır şimdi Kıbrıslılara hak veriyorum burda burnu bi karış havada ön yargılı insanları dışlayan kesim varken bende orda yaşamış olsam Annan planına bende EVET oyu verirdim artık kızmıyorum onlara keşke burda da en azından Eyalet Sistemi falan olsa iki şehir bi araya gelip hatta Hatay ve Osmaniye ve komşuları yanımıza alıp güçlü bir Eyalet oluşturabiliriz bölgenin kurtuluşu Eyalet olmaktan geçiyor.

Adanali1981

1 ay önce - Pzr 22 Ekm 2017, 12:54

İnanın bu Çukurova bölgesi hiç kimseye muhtaç kalmadan kendi kendine yeter, adeta bir devlet gibi, Dünya'da belki bir başka coğrafya yok ki böyle zengin iklime sahip olsun, dünyanın en verimli toprağına sahip, yılın dört mevsimi ekile bilir tarım havzasına sahip bir bölge nasıl fakir olabilir anlamış değilim, deniz, yayla, dağ her türlü güzelliği Allah bahşetmiş bu güzelim topraklara daha ne olsun, ben Adana ve bölge yerlerin geleceğinin tarım ve hayvancılıkta görüyorum.

cCcenk38
1 ay önce - Pzr 22 Ekm 2017, 13:34

Karadeniz'in en buyuk sehrini (Samsun'u) alma, Ege'nin en buyuk ve ulkenin 3'uncu sehrini (Izmir'i) alma, Akdeniz'in en buyuk ve ulkenin 5'inci sehrini (Adana'yi) alma, hep Ic Anadolu'nun batisindan komsu illeri secip, Ic Anadolu'nun dogusundan en buyuk sehri (Kayseri'yi) Erciyes ve Kapedokya konumundayken alma..

Sonrada bu insanlar niye isyan ediyor

10 statla aday olduk, fakat bu sayi 16'ya cikabiliyor.. daha Diyarbakir, Erzurum, Mersin gibi illerimiz de var..

Misafir d6c

1 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 22:33

Tanıtım mı al sana en iyi en sağlam Kanıtım. Mersinden Hataya kadar sahil yolu yapılarak Çukurova'nın Doğu Akdeniz'in bölgesel kalkınmasını sağlayarak en büyük tanıtım yapılmış olunacak..

serkan33

1 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 22:44

Mersin'den Hatay'a sahil yolu deyip duruyorsun da zaten Mersin Turizm Yolu olarak bu yolun ilk 4 km'si tamamlanmış vaziyette hem de 50 metre genişlikte, kalanı da yapılacak. Adana sahil kısmını bilmiyorum bir zahmet lobinizi yapsın milletvekilleriniz, onun lobisini de bizim bakan veya vekilimiz yapacak değil herhalde.

Hatay'a gelince; zaten Hatay il sınırına Erzin'den girince üst tarafta otoban var, alt tarafta da denize çok yakın bir noktada duble yol var. Buraya zaten sahil yolu gereksiz, denizi mi dolduracaksın? Sahilden demiryolu gidiyor bu bölümde. Duble yol da denize ve demiryoluna zaten çok yakın. Haa şunu dersen tamam haklısın derim: İskenderun'dan Samandağ'a kadar sahil yolu, o zaman mantıklı bir istekte bulunmuş olursun çünkü yol yok İskenderun'dan sonra sahilden aşağı Samandağ'a kadar ama sanırım burada da coğrafya sahil yolu için pek uygun değil baya dağlık diye biliyorum yanlış bilmiyorsam...

Misafir add

1 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 23:21

İskenderun'dan Samandağ'a Arsuz üzerinden yol var. Ama genişletilip asfalt dökülmesi gerekiyor. Şu anda çok kullanışlı değil.

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET