Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Resul GUL
3 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2014, 13:56

Alıntı:
milletin pek uydu görüntüsünden tanıcanı düşünmem sunuçta ordanda merak ettikleri sehre bakarlar yani önceden merak edip bakması gerek bizim sehirlere

düşün mesela seattleda heryerini fotodan göstersinler ama merak yoksa kim oraya bakcak

Ben de bunu demek istemiştim Yukarıdaki mesajımda...
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=3707764#3707764

Evet bu başlık Bölgemizin Yer- Mekan- Yol Durumu - ve Coğrafi Boyutu ile alakalı Tanıtımlar yapmak için açılmış. Yer işaretleri ile yapılan tanıtımlar çok önemli bir husus..Bunlar olmalı ve Bunlara katkıda da bulunmalıyız..

Ancak Adana veya Herhangi bir Şehre birisinin bu tür haritalardan bakması için O Şehirle ilgili olumlu bir Tanıtımın ve Reklamın olması gerekir.. Biz bu "Tanıtımı " yapamazsak "Yukardaki Tanıtımı" yapabileceğimiz kimseleri bulamayız...

Yukardaki mesajımda "Olumlu Tanıtım" açısından Negatif bir durum sergileyen "Medya" ayağını bir düzene soktuktan sonra Tanıtımın 2. ve önemli Kısmı olan Asıl Tanıtımın gerçekleşmesine gelmeliyiz..
Asıl çabanın bu kısımda yoğunlaşması gerekiyor..

Buradaki Tanıtım çabamız Ülkemizin Diğer Şehirlerinde yaşayan İnsanlara ve Daha çok Yabancı Ülke İnsanlarına yönelik olmalı..

Örneğin;Adana ve Mersin den Tarihi, Deniz ve Yayla Turizmi için daha çok Alternatifin sunulmasını ve Farklı yerlerin Tanıtımının yapılması gerekli ..

Turizm Acentalarına Çukurovada ki yerler için daha çok "Mekan" seçenekleri sunulmalı..
Çukurova Bölgesi , Bu bölgede oturduğumuz halde daha göremediğimiz bir çok güzelliğin dolu olduğu bir yer..

Buraların tanıtımının yanında "Ulaşım" olanakları da geliştirilmeli Ve o yerlerde Turistler için daha fazla olanaklar sağlanmalı..
Bence Biz, Tanıtım İşine buralardan başlamalıyız..

m ali ç
3 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2014, 20:45

ali-
3 yıl önce - Prş 19 Hzr 2014, 01:56

m ali ç
3 yıl önce - Prş 19 Hzr 2014, 02:15

Resul GUL
3 yıl önce - Prş 19 Hzr 2014, 12:29

Alıntı:
Bu pek ise yaramaz bunlar cok turist getirmiyo

Ayrica zengin turist bir kac turizm cesidini bir arada bulunduran yere gider

Mesela antalya hem plaj hem tarih hemde kis turizmini bir arada tutuyor

Mantık olarak Antalya ile Adana ve Mersin Aynı Akdeniz Coğrafyasında.. ve Aynı Mevsimsel özellikler göstermekte.. Hatta Coğrafi konum olarak Mersin le tıpatıp aynılar.. Şehir Merkezi Deniz seviyesinde, Yüksek Toros Dağları hemen ardında yükselmekte...

Ama Mersin in tek Handikapı Tanıtımsızlığın yanında Düzensiz ve Kötü bir Kıyı Şehirleşmesinin (Tatil Bölgeleri için) kıskacında olması..
Adana içinse Şehir Merkezinin Deniz kıyısında olmaması Handikap olarak görülebilir Ama Adananın bir Avantajı var Hala Bakir sayılabilecek bir kıyı şeridinin olması Bu hepsine değer..
Eski düzeni yıkmak zor olabilir[Mersin için] Ama Yeniyi yapmak, Modernize etmek Her zaman daha caziptir..
Adana kıyı şeridinde Düzenli , planlı kaliteli bir yapılaşmayla iyi bir başlangıç yapılabilir..

Yani Antalya da olan Turistik Etkinliklerin aynısı ve daha fazlası buralarda da olabilir...
Ama işte en başta dediğim gibi eksik olan Tanıtım, Destek, Reklam...vs..
Antalya bunları yaparken hop diye hepsi kucağına gelmedi Tabi ki..
Nasıl "para parayı çekiyorsa " , Tanıtım ,Çeşitlilik, Hizmet Düzeyi ve Tabi ki yılların vermiş olduğu tecrübe de Turist Kalitesi ve Sayısını Ona paralel bir şekilde arttırıyor...

m ali ç
3 yıl önce - Prş 19 Hzr 2014, 20:19

Resul GUL
3 yıl önce - Cum 20 Hzr 2014, 12:26

Alıntı:
adanadada kıyı seridi cok uzun deil ve de fazla göl olduundan yollar düzensiz

https://www.google.com/maps/@36.594884,35.3655931,11z

bu yüzden mersin daha avantajlı özellkle erdemli- silifke arası tam bir side- belek

Evet Adana kıyı şeridi uzun değil 160 km civarı olması gerekiyor..
Ama Bu kıyı şeridinin çok azı İşgal altında olduğu için Adana yine şanslı sayılır bu konuda

Zaten Mersin in sıkıntılı olan kısmı sizin söylediğiniz kısım Erdemli - Silifke arası..
Erdemli ye varmadan bir plaj var Sonra Erdemli İlçesi full sıfır sayılır denize..
Sonra sırayla gelen Tatil Beldeleri çok güzel Fakat yukarda dediğim Kötü yapılaşma buraları Esir almış durumda..

Silifke den sonrası biraz daha uzak olduğu için daha bakir kalmış gibi..
Hayırlısı bakalım

Umarım Çukurova Bölgesi Tarihiyle, Turizmiyle ,Ulaşımıyla, Deniziyle, Kumuyla her türlü hak ettiği yerlere gelir..

emrecirik
3 yıl önce - Cum 20 Hzr 2014, 12:30

Meltem Topal
3 yıl önce - Pzr 22 Hzr 2014, 00:30

orman dağ nehir
3 yıl önce - Pzr 22 Hzr 2014, 00:45
Adana ve Mersinin (cukurova) bolgesinin tanitimi için ne yapabiliriz?

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET