Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ali-
3 yıl önce - Pts 16 Hzr 2014, 13:15
Adana ve Mersinin (Cukurova) bolgesinin tanitimi icin ne yapabiliriz?

Turkiyenin besinci buyuk kenti Adana ve Mersin maalesef hak ettigi yerde degil ve potansiyelinin yarisini bile kullanamiyor. Adana'nin gelisimi icin bizde birseyler yapabiliriz diye dusundum.

Benim aklima ilk gelen Google, Yandex ve Bing gibi arama motorlarinin Harita servislerine katkida bulunmak oldu

Adanada ve Mersinde yasayan ve Adanaya, Mersine gelenlerin heryeri cabucak bulabilmeleri ve zevkli zaman gecirmeleri icin bu haritalara bildigimiz ama haritada olmayan magazalari, marketleri, cafeleri, restoranlari otobus duraklarini ekleyerek katki saglayabiliriz.

Adana'nin ve hatta mersinin gelismesi icin sizinde paylasimlarinizi bekliyorum

(+)

ali-
3 yıl önce - Pts 16 Hzr 2014, 13:23

Birde google Transit var, biryerden bir yere toplu tasima araclari ile nasil gidilecegini, hangi duraktan binecegini harita uzerinde adim adim gosteren bir uygulama. Dunyanin bir cok yerinde bu servisler sunulurken maalesef Turkiyede sunulmuyor, bunada katki saglayabiliriz.

Gerekli olan google transite kayit olmak.

(+)

(+)

(+)

FarukAcar22

3 yıl önce - Pts 16 Hzr 2014, 13:26

Forsquare çok kullanılıyor(android, ios vs), orda güzel tavsiyeler, fotoğraflar bol bol eklenmeli, İngilizcesi yabancı dili olan arkadaşlar yabancı forumlarda da illerini tanıtmalı, görseller yüklemeli, google earth için de görseller, 3 d modellemeler yapılmalı. Tabi en etkili reklamlar yabancı kanallar, uluslararası yayın yapan kanallar, dergiler vb. Medayaya reklam verebilmek, bu da halktan Adanalı iş adamlarına düşüyor

Resul GUL
3 yıl önce - Pts 16 Hzr 2014, 17:35

Yukarıda Bölgemizin Yer- Mekan- Yol Durumu - ve Coğrafi Boyutu ile alakalı Tanıtımı için yapılması gerekenler sıralanmış

Ben de Tanıtımın başka bir boyutunu ele alamak istiyorum..
Biz bu "Tanıtımı " yapamazsak "Yukardaki Tanıtımı" yapabileceğimiz kimseleri bulamayız diye düşünüyorum..

İlk önce "Tanıtım " işinde çok fazla yer bulan Medyanın bir ayara girmesi lazım..
Yerel Medya, Adana ve Mersin le ilgili daha fazla Reyting kazanmak uğruna Şehirlerin İmajını zedeleyecek Haberlere çok fazla yer vermekten vazgeçmeliler.."Adana da sanki her an sokakta giderken bir şeyler olacak" hissi veren Haberlerle dolmuş durumda..Halbuki her Büyükşehir de bunların olması normal Fakat oradaki Medya bunu dengeli veriyor..

Ben Mersin Medyasını takip edemediğim için yorum yapamıyorum Ama Adana da 3. Sayfa Haberlerini bulmak daha kolay ve fazla reytingi olduğu için Bolca rastlıyoruz..
Ve bunları görmekten de bıkmış durumdayız...

Adana da bir çok Organizasyon oluyor Etkinlik oluyor Ama bunu Yerel Medya bile küçük puntolarla aralara sıkıştırıyor..
Ulusal Medya da neredeyse hiç yer bulamıyor..
İlk önce buna çekidüzen verilmeli..

Adana da Senenin her ayında mutlaka bir Festival ,Etkinlik veya bir Fuar oluyor..
Bunları ne kadar Dışarıya Reklam yapabiliyoruz..

Biz Yerel ve Ulusal Medyada Adana ile ilgili Bir Festival, Etkinlik, Fuar veya Proje Haberinin , 3. sayfa Haberinden daha çok, yer bulmaya başladığı zaman, bu Tanıtım yavaş yavaş rayına giriyor demektir..

Biz ilk önce Şehirimizi , Ülkemize en iyi şekilde tanıtacağız ki Daha sonra sıra Yurtdışına gelsin...
Bu tanıtımın ilk boyutu..Bunu yaptıktan sonra diğer Tanıtımlara geçebiliriz..

ali-
3 yıl önce - Pts 16 Hzr 2014, 19:14

bundan birkac ay once otobus ve ulasim bolumunde yuregir otogari gorunmuyordu, ben bu otogari yandex e bildirdim simdi kucukte olsa yuregir otogari yazmislar ve birde otobus isareti koymuslar Sakirpasa istasyonu bildirmeme ragmen hala gorunmuyor. belki birkac kez daha bildirmek gerekebilir.

Adana otogarindan merkeze ulasmak icin sehitlik istasyonu kullanilabilirmi?

m ali ç
3 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2014, 00:06

oyumuzu iktidara vermemiz lazım yoksa bizi sömürürler

tabi bir yerin gelişmesi kalkınması için illa devlet gerekmez bunun özel sektörü yerel halk prensibi falan da var ama yinede devlet önemli

ali-
3 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2014, 02:25

Google earth ve street vieuw'e fotograf yukleyerek katki saglayabiliriz. Mesela buradaki arkadaslar kendi cektikleri fotolari paylasabilirler. Metro istasyonlari gar gibi

m ali ç
3 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2014, 02:27

milletin pek uydu görüntüsünden tanıcanı düşünmem sunuçta ordanda merak ettikleri sehre bakarlar yani önceden merak edip bakması gerek bizim sehirlere

düşün mesela seattleda heryerini fotodan göstersinler ama merak yoksa kim oraya bakcak

gmgg
3 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2014, 12:05

Alıntı:
milletin pek uydu görüntüsünden tanıcanı düşünmem sunuçta ordanda merak ettikleri sehre bakarlar yani önceden merak edip bakması gerek bizim sehirlere

düşün mesela seattleda heryerini fotodan göstersinler ama merak yoksa kim oraya bakcak

KAtılıyorum. Öncelikle insanlar merak etmeli. Bunun için marka projeler gerekli

gahar
3 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2014, 13:07

Adananın öncelikle altyapı sorunlarını gidermesi gerekir. Adanaya yapılacak stad bir an önce bitirilmelidir. Metro bir an önce stad yapılacak olan alana kadar götürülmelidir. Kurulacak devlet ve vakıf üniversitelerinin bir an önce yapımına başlanmalı ve kaliteli öğretim elemanlarıyla hizmet vermelidir. Ayrıca adana köy görüntüsünden bir an önce kurtulmalıdır.Özellikle boş alanları fazla olan sarıçamın baraj gölü tarafı modern yapılarla (gerekirse yüksek yapılara izin verimemeli ve villa tarzı binalar tercih edilmelidir.) donatımalıdır.Kentsel dönüşüm hızla hayata geçirilmelidir.Adananın olmazsa olmazı adana takımlarrından enaz birinin sürekli bir şekilde süper ligde bulunmalıdır.Ve bunu destekleyecek büyü firmalarla sponsorluk antlaşmaları yapılmalıdır.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET