Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Eren Aksoy 25

4 yıl önce - Çrş 11 Hzr 2014, 12:19
Erzurum-Palandöken Lojistik Köyü [Proje-Yapım Aşamasında]


Palandöken Lojistik Köy

Alıntı:
Erzurum OSB yanında bulunan Palandöken'de kuruluyor. Otomobil, kömür, demir, un, tuğla, kiremit, konteyner, seramik, gıda maddesi, su, içecek maddeleri, gübre, askeri taşımalar, yem ve saman taşıması yapılacak. Söz konusu lojistik merkez ile Türkiye lojistik sektörüne 437 bin ton taşıma kapasitesi sağlanacak, 276 bin metrekare lojistik alan kazandırılacak. Lojistik Merkezi Müdürlüğü Hizmet Binası yapımı tamamlandı. Alt ve üst yapı yapım işi ihalesine çıkıldı, inşaat çalışmalarına başlandı.
http://www.emlaktasondakika.com/t/ErzurumPalandok ...52647.aspx

Alıntı:
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından Erzurum'da yaptırılan ve hem üretim yapanların pazara ulaşımım hem de Türkiye'nin doğusu ile batısı arasında yük köprüsü oluşmasını sağlayacak lojistik köy, gelecek yıl hizmete girecek.

Merkez Aziziye İlçesi'ndeki Organize Sanayi Bölgesi yanındaki 276 bin metrekare alan üzerine yaptırılan Palandöken Lojistik köy, 34 milyon liraya mal olacak. Şimdiye kadar inşaatın yüzde 57'si yapılan Lojistik köy, gelecek yılın kasım ayında hizmete girecek. TCDD Erzurum İşletme Müdürü Yunus Yeşilyurt, lojistik köy sayesinde otomobil, kömür, konteyner, gübre, yem, gıda, içeçek, inşaat ve askeri malzeme gibi 350 bin ton nakliyenin gerçekleşeceğim kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkam AK Partili Ahmet Küçükler, Gar Müdürii Ahmet Başar ve Devlet Demir Yollan İşletme Müdürü Yunus Yeşilyurt ile birlikte Lojistik Köyde incelemelerde bulundu. Başkan Ahmet Küçükler, "Modem yük taşımacılığın üssü olarak kabul edilen lojistik köy Doğu Anadolu Bölgesi'ne hareketlilik getirecek. Erzurum, Türkiye'nin İran ve Gürcüstan'a açılan kapısı konumunda. Avrupa'dan Erzurum'a getirilecek yük çok rahatlıkla dağıtılacak. Bunu ben İpekyolu projesine canlandırılması benzetiyorum. Lojistik köyle birlikte gelecek olan hızlı trenin Erzurum'dan Karadeniz'e gitmesini arzu ediyoruz" diye konuştu.


http://reklam_link.com/erzurum-lojistik-koy-2014t ...cak/202849


25ömerr25

4 yıl önce - Çrş 11 Hzr 2014, 13:23

Bu lojistik köyün faaliyete geçmesiyle birlikte erzurum'da göç duracaktır.Tersine göç alacaktır Erzurum'umuza hayırlı olsun.

25ömerr25

4 yıl önce - Çrş 11 Hzr 2014, 13:48

Bunlarda inşaat alanından görüntüler

hanserin
4 yıl önce - Çrş 11 Hzr 2014, 14:16

OVİT Tüneli biterse Erzurum şahlanır.

25ömerr25

4 yıl önce - Çrş 11 Hzr 2014, 16:32

Ovit tüneli-lojistik köy-et entegre tesisi bu projeler bitince erzurum eski haline geri dönecek inşallah

25ömerr25

3 yıl önce - Prş 06 Ksm 2014, 15:47

ERZURUM LOJİSTİK KÖY BİRİNCİ ETAP PROJESİ TAMAMLANDI

Alıntı:
Erzurum Palandöken Lojistik Köyü birinci etap proje çalışmasının tamamlandığı, lojistik köyün hizmete girmesiyle birlikte Erzurum'un sosyo- ekonomik yapısında canlılık yaşanacağı belirtildi.


Alıntı:
Önceki yıl ihalesi yapılan ve 2 etaptan oluşan Palandöken Lojistik Köyü Projesi'nin birinci etabı tamamlandı. 26 milyon liraya mal olan birinci etabın ardından ikinci etap proje ihalesinin ise önümüzdeki aylarda yapılacağı belirtildi. 360 bin metrekare alan üzerine kurulan lojistik köyün hizmete girmesiyle, Erzurum'un bölgenin önemli lojistik merkezlerinden birisi haline gelecek. Çeşitli birimlerin yer alacağı lojistik köyün aynı zamanda şehir, bölge ve ülke ekonomisine önemli katma değer kazandırılacağı ifade edildi.


Alıntı:
Devlet Demir Yolları Erzurum Gar İşletme Müdürü Yunus Yeşilyurt, lojistik köy birinci etabının tamamlandığını ve önümüzdeki hafta içerisinde yüklenici firmadan resmi teslim alımının yapılacağını ifade etti. Birinci etapta yer alan ve yapılaşmanın çevre ihata duvarı, fore kazık yapımı ile 320 bin metreküp alan üzerinde kazı ve yine 450 bin metreküp üzerinde dolgu çalışmasının tamamlandığını kaydetti. Yeşilyurt, projenin ikinci etabında 17 kilometre ray döşenmesi, ek depolama ve manevra alanları ile müşteri depo ve konteyner alanlarının yapılmasının palanlandığını kaydetti.

    Lojistik köy projesinde herhangi bir değişiklik bulunmadığını ve onaylandığı ilk haliyle gerçekleştirildiğine de dikkat çeken Gar İşletme Müdürü, "Lojistik köy projesi onaylandığı şekliyle devam ediyor. Birinci etap 26 milyon liraya mal oldu. ikinci etap projesinin yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor. Gelecek yıl içerisinde de ise ikinci etabın tamamlanarak lojistik köyün hizmete açılması planlanmakta. Lojistik köyün hizmete girmesiyle istihdam, üretim ve sosyal hayatta canlılık yaşanması bekleniyor. Tek elden taşımacılığın yapılacağı lojistik köydeki çalışmalar planlandığı şekilde devam etmekte." diye konuştu.


http://www.haber3.com/erzurum-lojistik-koy-birinc ...99153h.htmwowerzurumali
3 yıl önce - Cum 07 Ksm 2014, 00:04

Bu lojistik köy Erzurum'a hem istihdam sağlayacak hemde şehri sosyo-ekonomik alanında ön sıralara taşıyacak

Hayırlı,uğurlu olsun Erzurum'umuza


muratcal
3 yıl önce - Cum 07 Ksm 2014, 00:17

Erzurumlu arkadaşlar kusura bakmasın ama
Palandökene ne kadar yatırımlar yapılsada
Uludağ gibi 3 Büyükşehirin ortasında olan
Erciyes gibi ülkenin ortasında bulunan
Yerler varken insanlar fazladan yol kadedip
palandökene gitmez
O yüzden bu projelere pek umut bağlamayın
Yanlış anlamayın ben Erzurumu severim
Sadece gerçekçi yaklaşıyorum


25ömerr25

3 yıl önce - Cum 07 Ksm 2014, 00:21

Evet Ali abi ,ciddi bir istihdam sağlayacak

1. Etap çalışmaları bitti,2. Etabında önümüzdeki aylarda ihalesi yapılacak ve 2015'te bitirilip hizmete açılacak..

Hızlı tren'in gelmesiyle bitlikte belki lojistik depo kapasitesi artırılabilir

Muratcal kardeşim burdaki amaç'ta senin söylediğinin tersi işte..

Mesela Erzurum'a yakın ülkelere ihracat yapılırken istanbul'daki lojistik merkezlerden azerbaycan,iran gibi ülkelere taşıma yapıyorlar buda hem zaman kaybı hemde maddi zarara yol açıyor

Erzurum'a yapılmasındaki amaç doğu'daki ülkelere yakın olması, mesela iran Türkiye'den birşey ithal etti İstanbul'dan mı gitse kârlı olur,Erzurum'danmı gitse kârlı olur?

Tabiki Erzurum'dan gitmesi kârlı olur hem zaman kaybı yaşanmaz hemde yol yakınlığından maddi kâr olur


Hayati25
3 yıl önce - Cum 07 Ksm 2014, 00:40

Alıntı:
Erzurumlu arkadaşlar kusura bakmasın ama Palandökene ne kadar yatırımlar yapılsada Uludağ gibi 3 Büyükşehirin ortasında olan Erciyes gibi ülkenin ortasında bulunan Yerler varken insanlar fazladan yol kadedip palandökene gitmez O yüzden bu projelere pek umut bağlamayın Yanlış anlamayın ben Erzurumu severim Sadece gerçekçi yaklaşıyorum


Palandöken Kayak Merkezi bünyesinde barındırdığı imkanlarla ülkemizin ve Dünya'nın en önemli kayak merkezlerinden birisidir.12 kmlik pistleri ve çok sayıdaki parkurlarıyla Dünya'nın en büyük 2.pistlerine sahiptir.

Uludağ'a gitmek isteyen ve İstanbul'da oturan birisi minimum 2 saate Bursa'ya gitmekte şehir merkezinden 150 km uzaktaki Uludağ'a gidebilmek için ise 2 saat zaman kaybetmektedir.

Erzurum'a gelebilmesi için ise uçakla 1,5 saate Erzurum'a gelir,Havaalanından Palandöken'e sadece 20 Dk'ya çıkar.

Şehir Merkezinden yürüme mesafesi ile sadece 10 dk

Kayak yaptığım için Gondol ve Teleferiklerde çok kişiyle tanıştım.Denizli'den,İstanbul'dan,İzmir'den vs haftasonu Erzurum'a geliyorlar kayak yapıp gidiyorlar.

Oteller %100 doluluk yaşıyor

Türkiye'de gece kayağı yapılabilen tek kayak merkezi

Xanadu Snow White Hotel ise 2013 Dünya'nın en iyi Kış Oteli seçildi...sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET