Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ Belediyesi 2014-2019 Dönemi Projeleri ve Çalışmaları
« önceki   1234 ... 656667   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 3
koray er
5 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2014, 16:10

Ben daha öncede söyledim bu akar oteli boşuna yenilendi... akar oteli izazı yukarı beyaz çeşmeye kadar yıkılmalı ayrıca fem dershanesi de aşağı doğru yıkılmalı saray camisine kadar geniş bir bulvar yapılmalı özellikle fem dershanesi karşısında ki Tunceli garajı meyhaneler, birahaneler kaldırılmalı oraya gidince Elâzığ değil de Tunceli'deymişim gibi hissediyorum rezil bir yer aile giremiyor oralara...

Şimdi bakıyorum Vali Vahribey'de yıkılan yerlerin yerine yeni yapılar yapılıyor buraların genişletilme durumu hiç düşünülmüyor ilerde Gazi Caddesi kapatılırsa Vali Vahribey bu yoğunlukta nasıl bir rol alacak bilemiyorum.

Ben OGM de çalışıyorum buraların (DSİ, Karayolları, OGM) kalkması çok iyi olacak buraların bir kısmı da yola katılmalı Çaydaçıradan hükümet konağına kadar 3*2 olmalı yollar.

ferhat burak
5 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2014, 16:16

Meydan düzenlemeleri Şehir stresinden uzaklaşacağımız alanların merkezde bulunması ve sosyal alanlara daha çabuk ulaşılabilmesi amacı ile şehir merkezinde bulunan eski Valilik binasından başlayarak Karayolları ve orman bölge müdürlükleri alanları üzerine toplam 623.000 metrekare alanda şehir parkını Elazığ'a kazandıracağız. Meydan 6 bölümden oluşacaktır. 1-Bölüm Mehmet Akif Ersoy Lisesi ve eski Ahmet Aytar Spor Salonu alanı, 2-Bölüm Eski Valilik ve Adliye binası alanı 3-Bölüm Karayolları Bölge Müdürlüğü alanı 4-Bölüm Orman Bölge Müdürlüğü alanı 5-Bölüm DSİ Bölge Müdürlüğü alanı 6-Bölüm Orman Bölge Müdürlüğü Mesire alanı
Kültür park ile birleştirilecek olan bu parkta, geniş yeşil alanlar, minyatür sosyal donatılar ile birlikte büyük şehir meydanı bulunacaktır. Park içerisindeki bütün sosyal donatı alanları, EBEGEM bünyesindeki meslek edindirme kurslarındaki kursiyerlerin hizmet verip staj yaptığı alanlar olarak Elazığ Belediyesi bünyesinde işletilecektir. Diğer uygulamamız, şu anda üniversite sınırındaki Mesire Yeri düzenlememiz olacaktır. Orman Genel Müdürlüğü'nden devralınarak mesire yeri rehabilite edilecek, eksik hizmet altyapısı tamamlanarak Elazığ Halkının hizmetine sunulacaktır.

Barış23

5 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2014, 23:33

Başkan ın en begendıgım projesi Şıra meydanı ve çevresinin arnavut kaldırımıyla döşenip,güzel bir ışıklandırma yapılması olağanüstü güzel fikir. Hatta o binalar tek tip beyaz boyayla boyanıp turistik amaçlı dükkanların açılması çok daha iyi olur.5,5 yılda bu projelerin hepsi bitmiş olur inşallah.

Yavuz ALKAN
5 yıl önce - Prş 19 Hzr 2014, 08:15

Hayallerimdeki Elazığ'ın bir kısmını resmettiği için sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. çok güzel günler Elazığ'ı bekliyor.

emre230
5 yıl önce - Prş 19 Hzr 2014, 09:37

Geçen pazar ve pazartesi günleri memleketteydim. Vaktim dar olduğu için şöyle bir dolanayım dedim belli başlı yerleri. Öncelikle kaldırımların sadece yayalara ait olduğunu işgal edilmediğini görmek beni memnun etti. Sonra Harput'a çıktım sanırım Ulu Cami altında belediye çevre düzenleme çalışması başlatacak tabelasını dikmişlerdi. Harput'umuzu dolaşırken birden bütün isteğim hevesim o manevi hava kaçıverdi piknikçilerin mangal sefası ve yerlere atılmış-atılmış değil adeta saçılmış- çöpler yüzünden. Harput gezimi noktalayıp hemen şehre iniyorum. Kültürpark alanında muazzam bir ilerleme var bu gidişle önümüzdeki yıl açılacak gibi duruyor. Sonra merak edip PARKYİRMİÜÇ AVM'ye bakmaya gidiyorum. orta ölçekli bu AVM lerden bir çok il ve büyük ilçelerde gördüm ama en kalitelisi kesinlikle bu olacak gibi duruyor adamlar iyi iş çıkarıyorlar. İmam Efendi Bulvarı'na doğru ilerliyorum Harput'taki o kötü manzara burada da var. Kanalın içi ve etrafı çöplükten geçilmiyor. Bir misafirinizi buraya getirseniz utancınızdan yerin dibine girersiniz. Buradan da şikayetlerimi beyaz masaya bildirmek üzere notumu alıp Çaydaçıra kavşağına doğru yürüyorum. Ramada oteli özellikle inceliyorum dış cephe kaplama işinin % 90 oranında bitmiş olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca otelin hemen arkasında tek katlı camekan ağırlıklı bir yapının yapıldığını görüyorum tam Vatanlık acaba Vatan Bilgisayar buraya mı taşınacak diye düşünüyorum.
Merak edenler için kısa ziyaret süremde gezebildiğim yerlerdeki izlenimlerimi anlatmaya çalıştım. Önce insanlarımıza sonra belediyeye temizlik konusunda sıfır verdim. Bilinçlenmek ve sokaklarımızı evimiz gibi görüp sahip çıkmanın temizlik imandan gelir anlayışının ve daha önemlisi insan olmanın gereği olduğunu unutmuş gibiyiz. Kameralı telefon kullanmadığım için iyi kötü bir fotoğraf dahi çekemedim varın artık fotoğrafı zihninizde siz canlandırın. Selametle kalın.

oguzhan23
5 yıl önce - Cum 20 Hzr 2014, 02:45

mualefet yada karamsar olarak algılamayın arkadaşlar ama yanılmazın vaatleri yada projeleri yoktu ki olanda benim gördüğüm son 10 yıldaki selmanoğlunun hayata geçirilmemiş projelerini yeniden dillendirdi. sadece bu bağlamda benim bu başkandan büyük bir beklentim yok ilk geldiği günden beri belediyenin üstündeki gereksiz yüklerden, zarar edilmiş ihalelerin iptalinden ve para cezalarından başka birşeyi yok onuda belediyenin ilk önceliğinin para olduğuna inanıp borç yükünü azaltmak için yaptığını derim, bunların dışında kültür park ondan önce başlatılmış bir proje, kuzey çevre yolu, harputun canlandırılması,çimento fabrikasının kaldırılması(40 yıldan beri söyleniyor), gazi caddesinin yayalaştırılması,şorşor deresinin ıslahı,harputa teleferik,bölge müdürlüklerinin kaldırılması yıllardan beri söylenen şeyler bunların haricinde elbüs var onuda halk raylı sistem istiyodu bunlar gene otobüsten vazgeçemedi çünkü malatyada da aynısı yapılıyor maliyeti az karı yüksek. benden büyükler illaki vardır şu sayfada onlar söylesin yalansa yalan desin bu projelerin hepsi yeni sen yalan diyosun desin ve susup izliyim sadece. bu adam bunları hayata geçirir mi ? diyenler olacak size cevabı diyim bir kaçı dışında geçiremez sonraki seçimde de hayata geçirilmiyen projeleri yeni adaylar dillendirir bu böyle gider neden hayata geçirilmez onuda diyim bu şehirde azınlık sayısının biraz üstüne çıkmış birilerinin menfaati dönüyor diye hayata geçmez geçerse sanayisi olmayan bu şehirde son model mercedesler bmwler nasıl gezer yoksa ?

koray er
5 yıl önce - Cum 20 Hzr 2014, 08:30
....

yorumlar ve tespitler gerçekten güzel...
1) Harputa belediye belli başlı yatırımlara başlamıştı il özel idare ile beraber yanlız orayı mezarlıklardan kurtarmamız lazım kültür bakımından önemli bi yer belediyenin harput vadi projesi çok güzel umarım en yakın zamanda yapılır...
2)Elbüs projesi için bi sayfa açmamız lazım wowturkey'de, bence Elazığ ulaşımı için milat olacak bir dev proje 18 metrelik tekerlekli tramvay da denilebilir yakıt masrafı yok hem halk için hem belediye için nimettir.
3)İstasyon caddesinde ki orta alanı kaldırmak çok iyi fikir en azından orayı kaldırıp kaldırımları genişletip cazbidesi arttırılıp alternatif bir cadde oluşacaktır...
4)Gazi Caddesinin yayalaştırılması Elazığ'ın İstiklal Caddesi olur kısacası
5)PTT meydanındaki eski hükümet konağının duvarları yıkılıp meydana katılması çok iyi bir fikir merkez meydan ve tarihi hükümet binası orataya çıkar...
6)yeni gelen otobüsleri kamyon gibi süslenmesine derhal engel olunup o yazılar (maşallah, çaydaçıra vs.. ) kaldırılmalı sade olmalı...
7) Çimento fabrikası ve demiryolu kaldırılmalı ...

yusufyuşa23
5 yıl önce - Cum 20 Hzr 2014, 10:02

Bu Elbüs işine sıcak bakmıyorum. Bu proje hayata geçilirse dar olan yollar daha da daraltılacaktır.

Aksu23
5 yıl önce - Cum 20 Hzr 2014, 11:16

Oguzhan23 dusuncende bi yanlisin var. Evet projelerin hicbirisi yeni degil. Yillardir dile getiriliyor.
1) Eski hukumet konaginin meydana dahil edilmesi ve postane meydaninin hakikaten meydan haline getirilmesi. Baskalari hayal etti simdi ki baskan yapti yada yapmak uzere.
2) Bolge mdurluklerinin il disina cikarilmasi ete kemige burundu. Baskalari hayal etti simdi ki baskan yapti yada yapmak uzere.
3) Tek bilet ile ring seferleri hayaldi basladi
4) Gazi caddesi trafige kapatilmasi. . Baskalari hayal etti simdi ki baskan yapti yada yapmak uzere
5) Yaya kaldirimlari yayalarin oldu.
6) Cimento fabrikasinin kaldirilmasina hic bu kadar yaklasilmamisti.Bu konu da Bilal Hocanin cok fazla katkisi var. Kaldirilmasi icin gerekli toplumu baskisi olusmasi ortam hazirladi..
Demem o ki bu tarz hizmetleri baskalari dusunur bazi irade sahipleri yapar. Su an Mucahit Yanilmaz yapacak gibi duruyor. Yillar sonra Allah razi olsun deriz adama. Selmanoglunun projelerin yarisi yapilmis olsaydi su an Elazig cok daha guzeldi. Ama adam yapmak icin degil calmak icin gelmis megerse.

Uğur 23
5 yıl önce - Cum 20 Hzr 2014, 12:06

Arkadaşlar 30 mart seçimlerinde yoldaydım yetişemedim oy kullanamadım kullansaydım da Mücahit Yanılmaz'a oyumu vermeyecektim.Ama açık yüreklilikle söylüyorum bende güzel izlenimler bıraktı en basit örneğini söylüyorum twiteerdan şehrin bir kaç sorununu söyledim anında bizzat kendisi geri dönüş sağladı halkın sesine kulak vermesi benim çok hoşuma gitti benimde tahminim bence Elazığ'a güzel bir artı sağlayacak inşallah.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 656667   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET