Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ Belediyesi 2014-2019 Dönemi Projeleri ve Çalışmaları
« önceki   123 ... 656667   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 2
Yavuz ALKAN
4 yıl önce - Sal 17 Hzr 2014, 23:28

keşke sgk binası yıkılsa da meydana orayı da katsalar.

yusufyuşa23
4 yıl önce - Sal 17 Hzr 2014, 23:34

Bana sorarsan Elazığ'ı komple yıksınlar derim.

Tolga Dt
4 yıl önce - Sal 17 Hzr 2014, 23:42

Haklısın Yusuf özellikle İzzetpaşa cami karşsında ki 2-3 katlı ne olduğu belirsiz yapılar adeta ortadoğu da savaştan kalma şehirleri anımsatıyor. Bu nasıl bir çirkin görüntüdür.

emryy
4 yıl önce - Sal 17 Hzr 2014, 23:43

sn yanılmaz ayrıca yıkılan spor salonu yerine kurulan kermesleri de yasakladı.Allah razı olsun inşallah.Yanlış anlamayın kermese her zaman destek vermişimdir yalnız yıllardır söylüyorduk suriyeli çadır kampı gibi çadırları açıp görüntü kirliliği yaptılar yıllarca.s.s. de her zaman ki gibi sessiz kaldı gerçekten içim cız ediyordu şehrin sahipsizliğine.Hani derler ya kürt çalıyo çingen oynuyo diye işte bundansonra bunar olmayacak inşallah.

Emrah23
4 yıl önce - Sal 17 Hzr 2014, 23:52

İzzetpaşanın karşısından dozerle girip ziyabey hamamının olduğu yere kadar önüne ne geliyosa yıkacaksın şaka bi tarafa da kentsel dönüşüme tabi tutulamazmı burası

Uğur 23
4 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2014, 00:19

Alıntı:
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ’ın çehresini değiştirecek yeni projelerini kamuoyuyla paylaştı. Başkan Yanılmaz düzenlediği basın toplantısında Gazi Caddesi ve Şıra meydanını araç trafiğine kapatacaklarını, İstasyon Caddesindeki Bosna Hersek Bulvarını kaldıracaklarını ayrıca Mehmet Akif Ersoy Liseni yıkarak öğretmenevinden Hükümet konağı arasında devasa bir şehir meydanı oluşturacaklarını söyledi. Yanılmaz ayrıca Çimento fabrikanın kaldırılması konusunda fabrika yöneticileriyle anlaştıklarını kaydetti.

Arkadaşlar gazi caddesinin trafiğe kapatılması harika fikir ama trafiği alt üst eder diye düşünüyorum.

uğur2323
4 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2014, 00:29

Eğer haber doğruysa ve projeleri gerçekleştirilse harika birşey olur. ve ben bu adamın bunları yapacağına inanıyorum .Ayrıca bosna hersek bulvarını kaldırma nedeni gazi caddesini trafiğe kapattıgndan dolayı istasyos caddesini genişletmek çünkü trafiği oradan verecek oraya ufak bi alt geçit şart olur onuda nasıl yapar bilemem

Emrah23
4 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2014, 11:00

Yayalaştırılmış bi cadde şart Elazığa ve mutlaka Gazi Caddesi araç trafiğine kapatılmalı. İstasyon Caddesi orta refüj kaldırılarak çok geniş bi yol olur ki o trafiği rahat kaldırır. Lisenin yıkılması yıllardır gündemde inşallah biran evvel adım atılıp meydana dahil edilir. En çok sevindiklerimîn başında çimento fabrikasıyla anlaşma konusu oldu. İnşallah biranevvel hayata geçirir başkan söylemlerini hiçbiri uçuk kaçık şeyler değil çünkü ama ihtiyaç

Alıntı:
17 Haziran 2014 22:23
Gazi Caddesi trafiğe kapatılıyor

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ’ın çehresini değiştirecek yeni projelerini kamuoyuyla paylaştı. Başkan Yanılmaz düzenlediği basın toplantısında Gazi Caddesi ve Şıra meydanını araç trafiğine kapatacaklarını, İstasyon Caddesindeki Bosna Hersek Bulvarını kaldıracaklarını ayrıca Mehmet Akif Ersoy Liseni yıkarak öğretmenevinden Hükümet konağı arasında devasa bir şehir meydanı oluşturacaklarını söyledi. Yanılmaz ayrıca Çimento fabrikanın kaldırılması konusunda fabrika yöneticileriyle anlaştıklarını kaydetti.

Vedat YETİK

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Başkan Yanılmaz, 2015-2019 Stratejik Plan Paydaş toplantıları kapsamında Elazığ’da yayın yapan basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Yanılmaz, toplantının açılışında yaptığı konuşmada seçimden önce Elazığ halkına verdikleri sözleri fiilen icraata koymaya başladıklarını söyledi.

Elazığ halkıyla birlikte şehri yönetmeye başladıklarını belirten başkan Yanılmaz, “Öncelikle her Çarşamba günü halkla buluşma günlerimizi aksatmadan yapıyoruz. Yoğun bir ilgi ve alaka var. Bu da benim hoşuma gidiyor. Ayrıca mahallelerdeki halk meclislerimiz devam ediyor. Mahallelere gidiyoruz. Oradaki vatandaşlarımızla bire bir görüşerek onların tekliflerini, önerilerini alıyoruz. Yine Sık sık esnaf gezisi yapıyorum. Yine her ay mutat olarak muhtarlarımızla bir araya geliyoruz. Mahallelerle ilgili problemlerini, görüşlerini, tekliflerini bire bir alıyoruz. Netice itibariyle sivil toplum kuruluşlarımızla ve Elazığ’ın yönetimiyle ilgili söz sahibi olabilecek bütün kesimlerle bira araya geliyoruz. Ben şuna inanıyorum. Elazığla ilgili sadece entelektüel dediğimiz kesimlerin fikir ve görüşü yok. Elazığla ilgili evine bir parça ekmek götüremeyen hemşerimizin de çok ciddi teklif ve önerileri var. En zenginin de, en fakirin de teklif ve önerileri var. Ben bunların hepsini bir bütün olarak görüyorum ve bütününün ortaya koymuş olduğu teklif ve önerilerin bir havuzda toplanıp nihai şekli verildiğinde Elazığ’ın menfaatlerine olacağına inanıyorum. Bu şekildeki yönetim anlayışımız devam ediyor” dedi.

SOSYAL MEDYADA BİNLERCE DENETÇİMİZ VAR

En çok teklif ve önerileri özellikle sosyal medya üzerinden aldıklarını belirten Başkan Yanılmaz, “Şuanda Elazığ’da belediyemiz adına binlerce denetçimiz var. Çünkü benim özellikle twitter hesabımdan gelen bütün önerilere, tekliflere bir şekilde kendim dönüyorum. Mesela bir kardeşimiz orada bir eksik görüyor. Orayı fotoğraflıyor ve twitter ‘dan gönderiyor. Biz o eksiği giderdikten sonra tekrar fotoğrafını çekiyoruz ve ben ona tekrar gönderiyorum. İnşallah 5 yıl boyunca bu diyaloğumuzu hiç koparmayacağız. Çünkü her hemşerimiz bizim gören gözümüz, işiten kulağımız olmalıdır. Bu şehirde yaşan herkes bir belediye başkanı kadar Elazığ’ın problemlerini kendisine dert etsin. O problemleri hissetsin ve o problemlerin ortadan kalkması için teklif ve önerilerini sunsun demiştik. Adım adım buraya doru gidiyoruz ve inşallah belediyemizle, çalışanlarımızla, hemşerilerimiz hep birlikte el birliği ile Elazığ7ı bir adamı daha ileriye götüreceğiz. Elazığımızın önümüzdeki süreçte yapacaklarıyla ilgili stratejik planlarımızı hazırlıyoruz.” dedi.

“O GÜN KONUŞTUKLARIMIZ HAVAYA GİTMEDİ”

2019 yılına kadar neyi yapmayı planlıyoruz. Hangi projeleri hayata geçireceğiz bunun bir planlaması var. Ancak bu planlamayı yaparken dış paydaş analizleri de yapıyoruz. Öncelikle belediye içindeki bütün başkan yardımcılarımız ve müdürlerimizle konu enine boyuna görüşüldü. Akabinde belediye dışındaki dış paydaşlarımızın bu konuda fikir ve görüşlerinin ne olduğunu öğrenmek için birçok toplantılar ve görüşmeler yapıldı. Yaklaşık 27 grupla ayrı ayrı komisyonlarımız gittiler Elazığla ilgili onların fikir ve görüşlerini aldılar. Bu fikir ve görüşler bize bir ışık tutuyor. Bizim seçim döneminde Elazığla ilgili düşüncelerimizi ortaya koyduğumuz çözüm planlarımızı açıkladığımız toplantılarımız oldu. Bu çözüm planlarımızı kamuoyuyla paylaştık. O gün konuştuklarımız havaya gitmedi. Şimdi onların içindeki bütün konuştuklarımızı, planlarımızı, projelerimizi bu defa 2019 yılına kadar yapacağımız stratejik planın içine aldık: Planlamalarımızı yapmaya başladık. Evet problemlerimiz var. Güllük ve gülistanlık bir yolda değiliz: dikenler var: sıkıntılarımız var: Ancak ben hiçbir zaman karşınıza ‘Bu sıkıntılardan dolayı ben bunları yapamıyorum demeyeceğim’ demiştim. Bugün de aynısını söylüyorum: Bütün sıkıntıları, problemleri göğüsleyeceğiz. Ancak Elazığlı hemşerilerimize asla bu problemleri yansıtmayacağız: hemşerilerimizin gelecekle ilgili ümitlerinin sönmesine müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

BASINIMIZA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Elazığ’da basınını önemsediği, bu kapsamda Elazığ basının görüş ve önerilerine değer verdiğini belirten Yanılmaz; “Basınımızın ortaya koyacağı teklif ve öneriler bizim 2019 yılına kadar yapacağımız stratejik planın ana dayanak noktalarından biri olacaktır. Çünkü bütününüz günün 24 saati vatandaşlarımızla iç içesiniz. Basınımız Elazığ’da olan biten olumlu işlerden ziyade doğal olarak haber değeri olması açısından genelde olumsuz yönleri de gören insanlarsınız. Sizlerin ister programlarda, ister köşe yazılarınızda, ister haberlerinizde Elazığla ilgili değindiğiniz her konu benim için önemlidir. Ben onları mutlaka bir şekilde değerlendiriyorum. Elazığ belediyesini devamlı öven bir basın da istemiyorum. Elbette tenkitler olacak, elbette eksiklerimiz olacak. Ancak bir şeyin olmasına gönlüm asla razı olmaz; sormadan, bilmeden iftira atarak Elazığ’a hizmet ettiği kanaatinde kim olursa buna asla gönlüm razı olmaz. Biz her zaman açığız. Sorduğunuz her soruya açık yüreklilikle cevap veririz: ama sormadan, iftara atarak, yalan ve yanlış yazarak Elazığ’ı kavgaya sürüklemek isteyen kimseye de prim vermeyeceğim.” dedi.

“BİZİM ROTAMIZ BELLİ”

Elazığ belediyesi olarak tek hedeflerinin Elazığ’ı en fakirinden en zenginine kadar kolay yaşanabilir bir şehir haline getirebilmek olduğunu vurgulayan Başkan Yanılmaz, şöyle konuştu: “Bu hedefimizden asla sapmayacağız. Bu hedefimize giderken önümüze çıkan engelleri kaldırıp yolumuza devam edeceğiz: Hiçbir engeli de tanımayacağız. Stratejik planlarımızı da bu çerçevede hazırlıyoruz. İnancımız şudur rotası belli olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardımcı olamaz. Bizim rotamız belli. Bu rotamıza artı bir katkı sağlayacak olan fikir ve görüşlere açık bir yapı içinde inşallah Elazığ’ı geleceğe taşıyacağız. Birlikte yönetim anlayışımızın bitmeyeceğini bilmenizi istiyorum. Biz bu şehri birlikte yöneteceğiz. Biz şehirde hiçbir kimsenin nefsani çıkar ve arzularına peşkeş çekmeyeceğiz. Bu şehrin bir tek kuruşunu israf etmeden, bir tek kuruşunu haksız bir şekilde birilerine vermeden bu şehri en iyi şekilde yönetip, en iyi şekilde sonuç alacağımız projelerimizi hayata geçireceğiz.”

Başkan Yanılmaz, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

aşkan Yanılmaz’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

MÜCAVİR ALANI GENİŞLETİYORUZ

“Miyadin dağına doğru yapılanmanın devam etmesi gerekiyor. Ancak Elazığ’ın imar yapılanması içinde önemli olan Elazığ’ı geniş bir alana yaymaktır. Yani dar bir eksenden geniş bir eksene yaymaktır. Doğu batı ekseninden, kuzey güney eksenine Elazığ yayılmalı. Bu açıdan Elazığ’ın mücavir alanını genişletiyoruz. Büyütüyoruz. Onunla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. 21 bin hektar olan alanı 46 bin hektara çıkarıyoruz. Bununla ilgili altyapı çalışmalarımız devam ediyoruz. Elazığ’ı geniş bir alana yayacağız.

RANTA KESİNLİKLE İZİN VERMEYECEĞİZ

“Orman Bölge Müdürlüğü, DSİ Bölge Müdürlüğü, Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü ve Viroloji Enstitüsünün olduğu bölümde bulunan bütün resmi kurumların Elazığ dışına alınmasıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyoruz. Bunda kararlıyız. bu kararlılıktan asla gire adım atmadık. Bölge müdürlüklerinin çıktığı yere asla bir metre kare dahi bina yapılmayacak. Hepsi yeşil alan olarak korunacak. Bir tek hedefim var. Elazığ’ın rahtı yüksek olan yerlerine bir metre kare bulduğumda bir ağaç dikeceğim. Oraya inşaat yapmayacağız. Bakınız, rahtın en yüksek olduğu yerlere diyorum. Miyadın dağının arka bölümüne ağaç dikmek kolay. Ama gelip Elazığ’ın merkezinde inşaat yaptığınızda rantın en yüksek olacağı yere ağaç dikip, yeşil alan yapabiliyorsanız Elazığ’ı kurtarmış olursunuz. Hedefimiz bu. Bölge Müdürlüklerini şehrin dışına çıkarmak isterken bu arazilerden belediye adına rant elde edelim mantığı ile değil, bu şehrin gelecek 50 yılını kurtaralım. Park yerleri, yürüyüş yerleri oluşsun. Bisiklet yolları, dinlenme yerleri oluşsun diye bunların dışarı çıkmasını istiyoruz. Asla buralarda üçüncü kişilere kiralık yerler vermeyeceğiz.”

YATIRIMLARI DESTEKLEYECEĞİZ

Elazığ’da yatırım yapmak isteyen herkese, her ponjeye belediye olarak destek vermeye hazırız. Elazığ’da 10 hemşehrimize istihdam sağlayacak yatırım kim getirirse ben onunla birlikte çalışırım: Elazığ ekonomisinin gelişmesi lazım. Elazığ’ı geleceğe taşımak istiyorsak Elazığ’ın zenginleşmesi lazım. Öncelikle Elazığ’da iş yapan kardeşlerimizin, ticaret erbabımızın geliştirmesi lazım. Bunların da önünü açacağız. İmar değişikliği ise bunu yapacağız. Sağlık merkezi, okul, yurt ve iş merkezleriyle ilgili imar değişikliğini yapacağız.

TRAFİK PROBLEMİ ÇÖZÜLÜYOR

“Elazığ’ın merkezdeki trafik problemi adım adım çözülüyor. Kuzey imar yoluna başladık. Şuanda yapımı devam ediyor. Kuzey çevre yolundan bahsetmiyorum. Kuzey imar yolundan bahsediyorum. Bununla ilgili çalışmalarımız bittiğinde özellikle Gazi Caddesi kuzeye doğru kaymış olacak. Trafik kuzeye doğru kaymış olacak. Harput devlet yolu dediğimiz kuzey imar yolu da bittiğinde merkez tamamen rahatlayacak. Güney çevre yoluna bağlantı yollarımızla ilgili çalışmalarımız devam ediyor: Bağlantı yolları da yapıldığında hem güney çevre yolu, hem kuzey imar yolu bir bütünlük sağlayacak. İstasyon caddesindeki Bosna Hersek bulvarının orta refüjünü kaldıracağız. O yola yeni bir düzen vereceğiz: Bunu da Kasım-Aralık aylarında yapacağız. Orayı Gazi caddesi değerinde bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Orada kaldırımlar büyüyecek, genişleyecek. Orta alanda trafik akışı daha da rahatlayacak. Yine PTT meydanı eski valilik binasıyla bütünleşecek. Eski valilik konağının etrafındaki duvarları kaldıracağız. Burası PTT meydanıyla bütünleşip bir meydan haline gelecek. Orada rahatlıkla gidip oturabileceğiz. Böyle bir alan oluşacak. “

DEVASA BİR ŞEHİR MEYDANINA KAVUŞACAĞIZ

“Valilik konağı önümüzdeki ay başlayacak. Valilik konağı yeni bina Karayollarının içine doğru girecek. Bu tarafa doğru alan büyüyecek. Ahmet Aytar meydanıyla orayı bütünleştireceğiz. Orada bir şehir meydanı ortaya çıkacak. Mehmet Akif Ersoy lisesi de bu şehir meydanına dahil edilerek, sadece öğretmenevinin kaldığı bu alanda devasa büyük bir şehir meydanı ortaya çıkacak.

Planladığımız başka bir şey daha var. Hürriyet Meydanı, Şıra meydanı, Saray Camisinin önündeki alan, Bankalar caddesinden aşağı doğru inen bütün alanı trafiğe kapatmayı planlıyoruz. Bu alanı Arnavut taşıyla döşeyip çok güzel aydınlatıp, bir kısım dükkanları da restore edip tarihi bir misyon sağlamak istiyoruz buraya. Yerli ve yabancı turistlerin gidip rahatlıkla gezebileceği bir alan haline getirmek istiyoruz.”

GAZİ CADDESİNİ TRAFİĞE KAPATACAĞIZ

“Şuanda bir ekibimiz Ulaşım müdürlüğümüz bünyesinde her gün Elazığ’ın cadde ve sokaklarında trafiği rahatlatacağımız araştırmalar yapıyor. Kısa bir müddet sonra küçük değişikliklerle trafik çok rahatlayacak. Elazığ’ın trafiği merkeze sıkışmış problem olmaktan çıkıp Elazığ’ın güney kuzey eksenine yayılan ve merkezi de çok rahatsız etmeyecek bir yapıya gelecek. Nihai bir hedefim var. Onu da şimdiden söyleyeyim. Gazi Caddesini trafiğe kapatmaktır. Gazi Caddesi de trafiğe kapandığında Elazığ’ın yaya gezi alanları artacak. Bizim kültürümüzde yaya gezisi var. Şunu da belirtmek istiyorum. Bir kültürümüzü değiştirmemiz lazım. Çekirdek kabuklarını kaldırımlara atmayalım. Sigara izmaritlerini kaldırımlara atmayalım. Biz temizleriz. Ama inanıyorum ki hemşerilerimiz bu konuda daha hassas olacaktır. Zübeyde hanım caddesinde 5 torba çekirdek kabuğu topladık dersek bu işin vahametini düşünün.”

GÖÇÜ TERSİNE ÇEVİRECEĞİZ

“Göç Elazığ için çok büyük bir problemdir. Göçün geri dönmesi lazım. Geliri yerinde olan bir kısım insanların Elazığ’dan ayrılması, veren ellerin gidip, sadece alan ellerin olduğu bir şehir aynı zamanda problemlerin olduğu bir şehirdir. Veren ellerin Elazığ’a gelmesi lazım. Göçü tersine çevireceğiz. Şuanda bir kısım işadamlarımızın ikametgahlarını Elazığ’a aldırdıklarını bilmenizi istiyorum. Göç geri gelmeye başladı. Bunu ne kadar hızlandırırsak o kadar iyi iş yapmış oluruz.”

ÇİMENTO FABRİKASININ KALDIRILMASI

“Çimento fabrikasıyla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Hem Elazığ’daki fabrika yönetimi, daha sonra yönetim kurulu başkanı ve üyeleriyle görüştük. Bu konuda kararlıyız. Çimento fabrikasının Elazığ dışına taşınması konusunda anlaştık. Şimdi yöntemlerine bakıyoruz. Bu görüşmelerimiz devam ediyor. Fabrika inşallah Elazığ dışına taşınacak. Bunun taşınmasında ana prensipte anlaştık.”

Günışığı gazetesi

çaydaçıra
4 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2014, 12:23

En geç 2017 yılına kadar Elazığ'ın merkezi bölgedeki en güzel şehir merkezi olacak.Mehmet Akif lisesinin yıkılması, hükümet binasının yıkılması, bölge müdürlüklerinin şehir dışına çıkması,ptt meydan düzenlemesi, kültür parkın tamamlanması ile şehir merkezi hava alacak bir duruma gelecek inşallah.

hanserin
4 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2014, 13:03

Güzel çalışmalar, öncelikle Elazığ Kuzeyçevreyolu yeni alt geçitler, kuşak yolları ve çevreyolu bağlantı yolları için Karayolları Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi den kurtulması gerekir.Elazığ ve Bölgeye hiçbir faydası yok,kendi döneminde geliştirilen bir tane bile proje yok eski dönemden başlayıp devam edenler dışında bir tane çalışma yok eski dönem çalışmaları dahi son derece ağır aksak ve yavaş gidiyor.Ulaşım hedefleri bu Bölge Müdürü ile olmaz, en önemli çalışmalardan birisi Saray Camii ve İzzetpaşa camii arasında kalan alanın yıkılarak PTT meydanından itibaren başlayan alana dahil edilmesidir.

sayfa 2
« önceki   123 ... 656667   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET