Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir Köprübaşı ve Civarı
« önceki   1234 ... 383940   sonraki »

ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
kocatorun

12 yıl önce - Pts 19 Hzr 2006, 16:42

Deniz, ortadaki resimde Köprübaşı bölgesini çok güzel bir açıdan görüntülemişsin, eline sağlık. Sol tarafta Orduevi, tam karşıda Otel Şale, hemen sağında biraz arka planda Tepebaşı Belediyesi, tam ortada üzerinden tramvay geçen İki Eylül Köprüsü... Yalnız İki Eylül Köprüsünün başındaki Cengiz Topel Heykeli tam da ağacın arkasında kalmış.
  Sanıyorum bu resim Göksu Köprüsünün hemen yanındaki, Yapı Kredi Bankasının yer aldığı binanın üst katlarından çekilmiş. Ben de Göksu Köprüsünün hemen başından her iki köprüyü çekmiştim.
  İşte Göksu Köprüsü:

(+)

Ve İki Eylül Köprüsü:

(+)

Ve Cengiz Topel Heykeli:

(+)

İşte Deniz in çektiği yönün tam tersi yönden çektiğim resim. Önde İki Eylül Köprüsü, arkada Göksu Köprüsü.

(+)

kocatorun

12 yıl önce - Çrş 21 Hzr 2006, 15:20

Şu son resmi panorama denemesi yaptığım aşağıdaki resim ile değiştirecektim ama üzerinden 24 saatten fazla geçtiği için değiştiremedim. Mecburen yeni mesaj olarak ekliyorum.

(+)

teomann
12 yıl önce - Sal 27 Hzr 2006, 19:37

Arkadaşlar bu porsuk bölgesi gerçekten çok güzel.Tıpkı avrupa şehirlerine benziyor eskişehir.Ben sizlere şunu sormak istiyorum porsuketrafındaki normal bildiğimiz klasikapartmanlara restorasyon yaparak bu apartmanları Avrupa'daki gibi binalar şekline dönüştürmek gibi bir proje var mı?

kocatorun

12 yıl önce - Prş 29 Hzr 2006, 09:31

Alıntı:
porsuk etrafındaki normal bildiğimiz klasik apartmanlara restorasyon yaparak bu apartmanları Avrupa'daki gibi binalar şekline dönüştürmek gibi bir proje var mı?

sayın teoman arkadaşım, şu anda köprübaşı projesi devam ediyor ama bildiğim kadarıyla tam olarak bahsettiğiniz türden bir proje gündemde yok. Ancak Eskişehir artık istimi tutmuş durumdadır, hele şu tramvayın borcunu bitirelim, eminim Büyükerşen Hoca benzeri bir şeyler de düşünüyordur.

Bu arada konuyu açmışken köprübaşı bölgesinin bir de Tepebaşı belediyesinin sağından ve solundan görünüşünü ekleyelim mi? Önce belediyenin solundan, belediye ile Hisar Gıda arasından Porsuk'un görünüşü :

(+)

Ve bu da belediyenin Sakarya Caddesi tarafından Porsuk'un görünüşü :

(+)

eses ali rıza 26 06
12 yıl önce - Cmt 01 Tem 2006, 19:12
Eskişehir'in genel görünümü

Eskişehir formuna neden girdim biliyor musunuz?Çünkü ben doğma büyüme Eskişehir'liyim.Eskişehir,Türkiye'nin en güzel ili değil de güzel memleketlerinden biri.Gerçi 81 ilimizde birbirinden güzel.Burda önemli olan güzel il olmak değil Eskişehirimizin Türkiye'ye nasıl yararlı olduğu.Eskişehir hamamlarıyla,tarihi eserleriyle,sanayisiyle gerek yerli gerekse ybancı turistlerin dikkatini çekiyor.Ancak benim en çok nefret ettiğim ise Eskişehir'in en üçra,en küçük,tarihle kavga eden eski Eskişehir evlerinin bulunduğu cadde ve sokakları.Bence bu cadde ve sokaklara bir restore çalışması yapılırsa Eskişehir daha güzel olur.Bu yerleri Eskişehir'e kazandırma görevi bizlere ve belediyeye düşüyor.WoWTuRkEy sayesinde bu isteğimi muhakkak görürler.Bana bu şansı tanıdığunız için sizlere çok teşekkür ederiz.Daha güzel bir ESKİŞEHİR için tüm ESKİŞEHİR'lilere sesleniyorum.Şimdiden hepinize teşekkür derim.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 383940   sonraki »
ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR