Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya yeni YHT garı
« önceki   123 ... 323334   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 33
Misafir 063

5 ay önce - Pzr 27 Oca 2019, 16:58

Bu gara şu anda yürüme mesafesinde nerelere gidilebilir avm, kurum ve kuruluş, park?

selimengin
5 ay önce - Çrş 13 Şub 2019, 08:16

Alıntı:
Bu gara şu anda yürüme mesafesinde nerelere gidilebilir avm, kurum ve kuruluş, park?

Avm olarak Kule site avm ve Kent Plaza avm var . Ama biraz yürünmesi lazım. Kurum ve kuruluş olarak Medical Park hastanesi var. Park olarak ta Kule sitenin ilerisinde Nene Hatun Parkı var. Şimdilik çok yakınında avm filan yok. Ama gar açıldıktan sonra arz talep meselesi devreye girer , hemen yakınına bir market açılır. Zaten Garın içinde en azından büfe tarzı bir şeyler yapılır.

Misafir b52

5 ay önce - Prş 21 Şub 2019, 19:58

Ulaştırma bakanı Konya'ya geldi ama buranın durumu hakkında neden bir açıklama yapmadı?

barissello
4 ay önce - Cmt 23 Şub 2019, 21:13

(+)

Misafir fde

4 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 04:55

Önümüzdeki eylül ayı içerisinde açılacağı söyleniyor

Sinan Bilgin
4 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 09:17

Ankaradan istanbuldan gelen bir kac tren icin boyle devasa yapiya gerek duyulmazdi, sanirim hizli olsun konvansiyonel olsun baya bir hat kesisim noktalari yaratilacak yakin zamanda

Gar insasi projesini destekliyorum. Modern ya da tarihi, farketmez, ama sehirlerin mutlaka garlara sahip olmasi gerekir

iconiumlu
4 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 09:57

Alıntı:
Ankaradan istanbuldan gelen bir kac tren icin boyle devasa yapiya gerek duyulmazdi, sanirim hizli olsun konvansiyonel olsun baya bir hat kesisim noktalari yaratilacak yakin zamanda

Dostum bir kaç tren demişsin ama gidip gelen trenlerden hiç haberin yok sanırım?

Gün içerisinde;

Konya-İstanbul YHT arasında 4 gidiş+4 geliş olmak üzere toplam 8 sefer gerçekleşiyor,

Konya-Ankara YHT içerisinde 10 gidiş+10 geliş olmak üzere toplam 20 sefer gerçekleşiyor,

Konya-Karaman HT arasında henüz hat tamamen açılmamasına rağmen 9 gidiş+9 geliş olmak üzere günde toplam 18 sefer gerçekleşiyor,

Konya-İzmir arasındaki Mavi Tren'de 1 gidiş+1 geliş olmak üzere günde toplam 2 sefer gerçekleşiyor

Konya-Adana arasındaki Toros Ekspres'te 1 gidiş+1 geliş olmak üzere günde toplam 2 sefer gerçekleşiyor

Yani sadece güncel seferlere baktığımızda bile günde 25 gidiş+25 geliş olmak üzere toplam 50 sefer gerçekleşen şehre bugün oturma kapasitesi yetersiz gelen ve çok da işlevsel olmayan garı layık görmek komik olurdu.

Şu anki aktif haliyle bile böyle büyük bir garı çoktan hak etti Konya.

Bir de planlama dahilinde devam eden Konya-Mersin YHT, Konya-Kayseri YHT gibi hatları da dahil edecek olursak zaman ne gösterir bilmem ama yeni garda bile fazlaca yoğunluk hissedilebilir.

Sinan Bilgin
4 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 10:34

Adam gayet guzel sekilde verdigim yanlis/eksik bilgiyi duzeltip aciklama yapmis, neden eksi puanliyorsunuz ?

Tesekkurler duzeltme icin (eksi puan hakkim yok benden degil yani o puan)

brksnp
4 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 11:33

Bana cevap verme zorunluluğu doğduğundan bu mesajı yazıyorum.

Eksi puanı ben verdim, çünkü mesajda verilen bilgiler yanlış. TCDD sitesine girip seferleri kopyala yapıştır yapmakla uğraşmayacağım isteyen girip teyit edebilir.

1)Konya-İstanbul arasında 4 değil 3 karşılıklı sefer var.
2)Konya-Ankara arasında 10 değil 8 karşılıklı sefer var.
3)Konya-Karaman arasında 9 değil 8 karşılıklı sefer var.

Anahat trenlerinin doğru yazıldığını düşündüğümden kontrol etmedim.

Mesajın altında yatan düşünce hala doğru ancak, sefer sayılarını yanlış görünce hakkım olan eksi puanı da arkadaşa verdim. Forumda darılmaca yok.

iconiumlu
4 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 13:58

Haklısın kardeşim Konya-İstanbul seferini yanlış hatırlıyormuşum.

Konya-Karaman HT için de 1 sefer fazla söylemişim; aynı zamanda Konya-Adana arası çalışan seferi de dahil etmişim çünkü Toros Ekspres de Karaman'dan geçiyor.

Yalnız Konya-Ankara YHT arası güncel olarak kış tarifesinde ama normalde yaz tarifesinde günde 10 karşılıklı sefer ile toplam 20 sefer gerçekleşiyor. Tabii bir gar planlaması yapılırken sadece kış tarifesini değil en yoğun olan yaz tarifesini de hesaba katmak gerektiğinde o rakamı verdim.

Toplam 20 sefer olduğu yaz tarifesiyle ilgili haber;

https://www.reklam_link.com/m/yuksek-hizli-tren-saa ...-h244.html

Yanlışlarımı düzelten arkadaşa da, yanlışını düzelttiğim arkadaşa da teşekkür ediyorum

sayfa 33
« önceki   123 ... 323334   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM