Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya yeni YHT garı
« önceki   123 ... 272829 ... 323334   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 28
naims1
7 ay önce - Prş 20 Arl 2018, 14:00

Alıntı:
Nesi battı sana eski garın naims efendi eski garın en azından estetik bir yapısı vardı.

Estetik mi

Çöp sevgisi nereden geliyor ben asıl onu merak ediyorum.

O çirkinlik abidesi bu gar açılınca yıkılmalı.

selimengin
7 ay önce - Prş 20 Arl 2018, 17:29

O resmini gösterdiğiniz Konya ' daki ilk gar binasıdır. Bu bina şu anda gar değil vip salonu olarak kullanılıyor. Zaten belediye bu binayı yıkmaz zaten. Yıkmak isteseydi Alman binaları denen binaları restore edip yenilemezdi. Ama şu anda kullanılan gar binası kulubeden hallice bir görüntüye sahip. Hiç bir tarihi değeri veya estetik güzelliği yok. Doğru dürüst bir normal bekleme salonu bile yok. Yıkılıp yerine daha doğru dürüst bir bina yapılsa aslında çok iyi olur. Yeni gar yapılınca hızlı trenler eski garı kullanır mı bilmem fakat eski gar dan sadece mavi trenler kalksa bile yine yetersiz olur.

Ahmed Bayezid
7 ay önce - Prş 20 Arl 2018, 17:37

Alıntı:
Ama şu anda kullanılan gar binası kulubeden hallice bir görüntüye sahip.

Evet o yapılar yıkılıp güzel bir mimari ile entegre edilebilir.Ben ilk binayı kastetmiştim.

akcay_ida

7 ay önce - Prş 20 Arl 2018, 18:52

Alıntı:

Evet o yapılar yıkılıp güzel bir mimari ile entegre edilebilir.Ben ilk binayı kastetmiştim

Ahmet Bey Konya gar'da hiç bir yapı yıkılmamalı,burayı konvansiyonel trenler (Toros eksp,mavi tren,meram eksp.) kullanabilir ornegin.selamlar.

Furkan 1453
7 ay önce - Prş 20 Arl 2018, 20:26
Edep Ya Hu!

Alıntı:
Tükürdüğünü yalaya yalaya yalama oldun iyice.

Başkasının ağzına bakan, her konuyu tüp yağ kuyruğuna getiren cahil vandalın tekisin.
Sana burda Demiryolları tarihi kitabını enjekte etsem nafile.Anladın sen onu.

Ben kimsenin yandaşı değilim siyaseti fazla sevmem.
Her mesajında konuyu siyasete çekmeye çalışıyorsun cahilsin çünkü onu da bilmiyorsun ya neyse.
ama sen yardakçısın.Yarınlarda 180 derece döneceksin büyük ihtimal.

Ahmed beyefendi bunlar ne çirkin ifadeler. Lütfen yazdıklarınızı kendiniz okuyunuz. Size yakışıyor mu?

Karaman Ahmet
7 ay önce - Prş 20 Arl 2018, 23:40

Alıntı:
Eski kulübe den hallice gar denen şeyi yenisi yapılmışken üstelik aralarında bir kaç km varken, ikisini birden kullanma manyaklığı anca türkiyede ve tcdd de olur.

Tarihi bagdat demiryolu hattinin baslangicini olusturan tarihi gar binasi o sizin yikilmasini istediginiz.

Ayrica Konyanin bir ucundan öbür ucuna 2 degil, en azindan 20 kücük istason olmali.

Biz demiryolu hatti sehir ici rayli ulasima banliyö hatti olarak entegre olsun diyoruz, arkadas 1890 li yillarda insaa edilmis tarihi gar binasi yikilsin diyor...

mafakyanc

7 ay önce - Prş 20 Arl 2018, 23:47

@ Sn. Karaman Ahmet,

Arada bizzat taleplerimle silinen (hakaret içerdiği için) 3 adet mesaj var; onları görmemiş olabilirsiniz.

Bu kişi (naims1), o tarihi bina restore edilsin, etrafı temizlenip düzenlensin (bu kapsamda yıkılacaklar varsa, yıkılsın!) ve gar amaçlı değil de başka bir amaçla (örneğin turizm amaçlı) kullanılsın ve Konya'nın tek ve tüm yönlere çalışan garı bu yeni YHT Garı olsun demeye getiriyordu.

En azından ben öyle anladım. Pratik yönden olur-olmaz; orasını bilemem; Konya'dan değilim. Bizim İstanbul'la derdimiz, zaten bize yeter!

Oktay Y

7 ay önce - Cum 21 Arl 2018, 13:46

21 Aralık Son durum

naims1
6 ay önce - Pts 24 Arl 2018, 04:09

Gar ile ilgili yapının içinden bulabildiğim tek tük fotoğraflardan biri bunlar.

Güzel bir iş yapıyorsunuz niye şöyle belli aralıklarla basına gezi düzenlemezsiniz anlaşılabilir şey değil.

Tcdd genel müdürünün Kasım ayı ziyaretinden görüntüler.
Kurum tarafından çekilmiş görüntüler insan daha ayrıntılı resimler paylaşır.

Dış cephede kullanılan cam gayet kaliteli ve estetik görünüyor.
Keşke binada daha fazla bu şekilde cam kullanılsaydı.

(+)

(+)

Alıntı.
Bu arada Konya yht garında, 26 adet yürüyen merdiven ve 8 adet asansör bulunacakmış.

Son paylaşılan video da yürüyen merdivenlerin montaj için şantiyeye geldiği görünüyordu ayrıca peronların üstünün kapatılmaya başlandığı da yine videoya yansımıştı.

Misafir 402

6 ay önce - Pts 24 Arl 2018, 12:35

Vakit geçirecek kitap okuma alanları veya kitap cafe bir yer yapsalar güzel olur. Mesela Ankara Gar'da Nezih var en azından insanlar orada gezebiliyorlar. Migros da var ihtiyacı görmek için. Bu tür yatırımlar olsa çevresinde çok daha kullanışlı olur.

sayfa 28
« önceki   123 ... 272829 ... 323334   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM