Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep - Yamaçtepe
123 ... 151617   sonraki »

ANA SAYFA -> GAZİANTEP
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Mert Karakoyun

4 yıl önce - Pts 12 May 2014, 04:38
Gaziantep - Yamaçtepe


Yamaçtepe sonunda imara açılıyor arkadaşlar.


(+)


Fatma Şahin başkanlığında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Yamaçtepe'yi imara açıyor.

Alıntı:
Göreve geldikten sonra birçok projeyi gerçekleştiren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şimdi de Gazianteplilerin dört gözle beklediği Yamaçtepe’yi imara açıyor.

Göreve geldikten sonra birçok projeyi gerçekleştiren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şimdi de Gazianteplilerin dört gözle beklediği Yamaçtepe’yi imara açıyor.

Gazianteplilerin beklentilerinin farkında olduğunu belirten Şahin, “Milletvekili olduğum dönemde de bakan olduğum dönemde de beklentilerin en kadar yüksek olduğunun farkındaydım. Seçim beyannamesini de açıklarken ve kampanya sırasında bu hedefler geldiğinde burada çok net bir duruş göstereceğiz dedi. Allah kısmet ederde biz bu koltuğa oturursak Yamaçtepe’ye Büyükşehir Belediyesi olarak yapılması gerekeni ilçe belediyelerimiz ile birlikte çalışarak hızlı bir şekilde meclise getireceğiz dedik. Bugün halkımıza verdiğimiz sözün gereği olarak Yamaçtepe’yi meclise getiriyoruz.” diye konuştu.

Yamaçtepe’de çok güzel sosyal tesisleri, camisi, okulu, yeşil alanları ve tüm donatılarıyla imar planlaması yaptıklarını vurgulayan Şahin, “Bu çalışma meclisimize geldi ve bunun takibini yapacağız. Şehrimize ve Yamaçtepe’yi bekleyen bütün hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum.” dedi.

80 BİN KİŞİNİN YAŞAMASI PLANLANIYOR

Verdiği sözün arkasında durmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Başkan Şahin, “Yamaçtepe konusunda iki şey önemli. Birincisi verdiğin sözün arkasında durmak, ikincisi bu şehrin konut ihtiyacı için sürekli imar mastır planına bu gözle bakmak. Yamaçtepe bu konuda bizim için ilk. Bu bakış açısıyla daha fazla imar alanı ve konut üretmeye devam edeceğiz. 80 bin kişinin yaşayabileceği bir alan olacak inşallah. Çok güzel bir planlama yapıldı ve herkesin içine sinebilecek bir planlama oldu, şimdiden herkese hayırlı uğurlu olsun.” dileğinde bulundu.

Şahin, Yamaçtepe’nin imar planının en kısa zamanda meclise geleceğini sözlerine ekledi.


Alıntı:
http://www.gaziantep-bld.gov.tr/haber-3014-yamact ...liyor.html


Şehrimize hayırlı olsun.

Bu çok güzel oldu.Detaylar zamanla ortaya çıkacaktır.Mert Karakoyun

4 yıl önce - Sal 13 May 2014, 04:14

Yamaçtepe ile alakalı bir haber bilirsek burada paylaşalım arkadaşlar.

ufkun

4 yıl önce - Cum 16 May 2014, 11:42

Yamaçtepe imara açılıyor. Yamaçtepe'nin 1/5 binlik planı Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Şimdi gözler Şahinbey meclisinde. Yamaçtepe'nin 1/binlik imar planı ise Şahinbey meclisinde görüşülecek. Binliğinin de meclisten geçmesiyle birlikte Yamaçtepe imara açılmış olacak.

MUTLU SON

Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı Başkan Yardımcısı Osman Toprak başkanlığında yapıldı. Önemli gündem maddelerinin görüşüldüğü meclis toplantısında yıllardır kamuoyunu meşgul eden Yamaçtepe'nin imara açılması konusunda mutlu sona ulaşıldı.

18 UYGULAMASI YAPILACAK

Gündemin 31. maddesi olan Şahinbey ilçesi Yamaçtepe Mahallesi N38-C4, N38-D3 1/25 bin ölçekli, N38c-16c, 16d, 17d, 21a, 21b, 21c, 21d, 22a ve N38d-25b 1/5 Binlik ölçekli nazım imar planı paftalarında nazım imar plan revizyonu görüşüldü. 18 uygulamasının yapılacağı Yamaçtepe'yle ilgili gündem maddesi oy birliği ile meclisten geçti. Mehmet Sucu, gündem maddesine 18 uygulaması yapılması şartıyla evet oyu verdiklerini belirterek, "Bu sayede bazılarının yeri konut, bazılarının yeri yeşil alana gelmeyecek. Doğru yapılacak uygulama için şimdiden eşekkür ediyorum. Eşit külfet, eşit nimet" dedi. 1/5 binliği büyükşehirden geçen madde için şimdi gözler Şahinbey Mecisinde. Yamaçtepe'nin binliğini Şahinbey belediye meclisi yapacak. Gündem maddesi oy birliği ile meclisten geçti.
Alıntı:
http://reklam_link/gundem-yamactepe-imara-aciliyor-476969.htmlBu arada Yamaçtepenin Şahinbey'e bağlı olduğunu yeni öğrendimMert Karakoyun

4 yıl önce - Cum 16 May 2014, 15:38

Yamaçtepe Şahinbey'e İbrahimli-2 Şehitkamil'e bağlı.

Aslında Şahinbey'in önü gayet açık.

Güney'de Yeşilvadi
Güneydoğu'da Akkent-Mavikent
Batı'da Yamaçtepe
Doğu'da Büyükşahinbey Geneyik köyleri

ancak Şehitkamil'e bakarsak 5.Zırhlı Tugay Otogar ve OSB tarafları şehrin o taraflara büyümesine bir nevi engel.
Şehitkamil açısından ancak Beykent tarafları büyüyor.İbrahimli-2 imara açılsaydı Şehitkamil'in de önü bir nebze açılacaktı.

Şu an Gaziantep'deki emlak balonunun asıl sebebi Şehitkamil'de imara açılmayan bölgeler sıkıntısıdır.Yoksa Şahinbey'de Karataş-Akkent-Mavikent sürekli büyüyor.Yeşilvadi de yapılıyor.Varolan bölgeler kentsel dönüşüme tabi tutuluyor.

İbrahimli-2 ve Yamaçtepe imara açıldığında emlak balonunun bir nebze olsun ineceğini düşünüyorum.

Şehigösteren tarafının da hızla büyümesi lazım oraya zaten köprülü kavşak da yapılacak.Hayırlısı bakalım.


Mert Karakoyun

4 yıl önce - Çrş 21 May 2014, 16:13

Alıntı:
Yamaçtepe görüşmesi İnşaat Müteahhitleri Derneği’nin Mehmet Tahmazoğlu’na yaptığı hayırlı olsun ziyaretinde imara açılması kesinleşen Yamaçtepe konusu gündeme geldi.Alıntı:
GAİMDER Başkanı Rıdvan Köksüzer Yamaçtepe’nin planlaması konusunda düşüncelerini anlatırken Ekolojik Kent’te revizyon yapılmasını istedi.
Rıdvan Köksüzer ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nu yeniden seçildiği görevinde tebrik etmek üzere, belediyeyi ziyaret etti. Köksüzer ziyarette, kentsel dönüşüm projelerinin sağlıklı şekilde devam etmesi, şehrin imar, trafik başta olmak üzere diğer problemlerinin giderilmesi noktasında, Başkan Tahmazoğlu’na çözüm önerilerini sundu. Yamaçtepe bölgesinin imar planlaması ile ilgili düşüncelerini aktaran müteahhitler, ayrıca Ekolojik Kent Kızılhisar imar planıyla ilgili revizyon yapılması talebini de iletti.
Başkan Tahmazoğlu’na ikinci 5 yıllık görevinde başarılar dileyen Köksüzer “Hepimiz bu şehrin ortak menfaatleri için çalışıyoruz. Biz müteahhitler olarak, her zaman belediyelerimize destek olmaya hazırız. Belediyelerin de bizlerle istişare ederek kararlar alması bizleri mutlu ediyor. Bu vesileyle Şahinbey Belediyesi’ne teşekkür ediyor, Başkanımıza başarılarının devamını diliyoruz” diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tahmazoğlu yaptıkları çalışmalar hakkında müteahhitleri bilgilendirdi. Çalışma yaptıkları bölgelerde şehrin 50 yıllık ihtiyacını karşılayacak şekilde adım attıklarını söyleyen Tahmazoğlu, trafik sorunu yaşamamak için 60 metrelik yollar açtıklarını ifade etti. Tahmazoğlu, Bağlarbaşı bölgesindeki yeni imar alanları hakkında da müteahhitleri bilgilendirdi. Kentsel dönüşüm çalışmalarını da anlatan Tahmazoğlu, özellikle dar gelirli insanları konut sahibi yapmaya yönelik adımlar attıklarını ifade etti. GAİMDER’in çalışmalarını yakından takip ettiklerini de kaydeden Tahmazoğlu, yeni dönemde de sürekli iletişim halinde olmaya, STK’ların görüş ve önerilerinden yararlanmaya devam edeceklerini açıkladı.
Ziyarette GAİMDER 2. Başkanı İbrahim Apa, Yönetim Kurulu üyeleri Selim Durum, Ömer Kantar, İbrahim Özdil, Serkan Karakaş, Serkan Karakaş, Turgut İhsan Tan ve Ahmet Özüsert de yeraldı ve Başkan Tahmazoğlu’nu tebrik ederek görevinde başarılar dilediler.İHA


http://www.gazianteppusula.com/?web=sayfa&id=21443

Yamaçtepe hakkında önemli bilgiler veriyor.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> GAZİANTEP