Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Evlerinizdeki Musluklara Tasarruf Kartuşu Taktınızmı ?
Evet 13.5%  13.5%  [7]
Hayır 86.5%  86.5%  [45]
Toplam Oy : 52

inanç09
3 yıl önce - Pzr 11 May 2014, 14:26
İstanbul Baraj Doluluk Oranları

(+)

(+)

(+)

İşte son zamanlardaki baraj durumları.Vaziyet korkunç Son 10 yılın en kötüsü ve son 12 ayında en kötüsü 2013 Mayısından beri doğa tabiat sanki İstanbula ibbye iskiye küsmüş bu yaz kavurucu geçerse vay halimize ama son bir haftadır geç kalan yağmurlara kavuştuk çok şükür.Bu yağmurlarla Barajlarımızda kısmide olsa artış sağlandı İnşallah bu yaz sıkıntı çekilmez yaz sıcağında akmayan musluklarla karşılaşmayız.

(+)

Tabi bunun için sadece yağmurları beklememek lazım tasarruf da çok önemli mesela ben koçtaştan tasarruf başlıkları aldım evdeki tüm muslukları bununla değiştirdim 40-45 gelen su faturam 20-25 e düştü hem ben kazandım hemde az su tüketerek ihtiyacı olanlara fayda sağladım sadece bu sitede yok yapı marketlerde hatta nalburunuzda bile vardır ben örnek olsun diye aldım sizede tavsiye ederim şunu unutmayın israf Haramdır

enginist

3 yıl önce - Pts 12 May 2014, 10:10

Bu musluk başlıklarını duymuştum ama bu oranda tasarruf sağladığını bilmiyordum doğrusu

Tansel Bey
3 yıl önce - Pts 12 May 2014, 10:11

bugün itibarile doluluk oranı %30

inanç09
3 yıl önce - Pts 02 Hzr 2014, 11:54

(+)

o kadar yağmur yağdı ama hiç artmamış

cagdas44
3 yıl önce - Pts 02 Hzr 2014, 12:07

Alıntı:
o kadar yağmur yağdı ama hiç artmamış

Baraj ve benzeri su kaynaklarının asıl besleyicisi kar yağışları, yağmurun aynı etkiyi göstermesi için sel şeklinde olup önce toprağı doyurması gerekiyor.

Hkan Yılmaz
3 yıl önce - Pts 02 Hzr 2014, 12:24

bu tasaruf başlıkları nasıl çalışıyor ?

Emir ERTEN

3 yıl önce - Çrş 04 Hzr 2014, 03:39

Barajların doluluk oranlarındaki kritik eşik nedir? Yüzde 10'un altını görür mü?

İstanbul çok göç alıyor. Hangi baraj bu yükü kaldırsın? Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı hava sistemleri ne yapsın?

orman dağ nehir
3 yıl önce - Çrş 04 Hzr 2014, 03:48
Haberler ve Sohbet -> İstanbul Baraj Doluluk Oranları

istanbul yeteri kadar yağış alıyor(kar yağışı hariç)

bu nüfus 15 milyon bandında oldukça her gün yağsın yetmez! bu şehrin kaldıracağı nüfus en fazla 10 milyon bu eşik aşılırsa yaşam standardı çok çok düşüyor!

Cemoli D18
3 yıl önce - Çrş 04 Hzr 2014, 14:17

Tasarruf kartuşu mu ? O da ne

Yağan yağmurlar baraja yağmadığı sürece anlam ifade etmez.
Bu şehire bir çok su projesi gerekli
Hükümet Melen ile bu sorunu çözdü diyebilirim.
Yedek su projeleri de olmalı.
Karadeniz'i arıtma şansımız yok mu ?
Dağlardan gelen suları bir kanala aktarma olamaz mı ? Suları depolar ve pompalarız şehre ?

m ali ç
3 yıl önce - Çrş 04 Hzr 2014, 14:30

deniz suyunu içme suyu haline getiren tesis yapsalar içme suyunda sıkıntı kademeli olarak azalabilir
ülkemizde bu tesis sadece balıkesirde var

hem arabistanda yağmur seyrek ama yinede bu tesisler sayesinde içme suyu sıkıntısı cekmiyorlar

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet