Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Türk Hava Kurumu


ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Selahattin
13 yıl önce - Sal 12 Nis 2005, 23:40
Türk Hava Kurumu


Türk Hava Kurumu'nun sol taraftan köprüden ve sağ taraftan yoldan çekimleri.(THK)

(THK)
Erkan Cabuk
13 yıl önce - Çrş 13 Nis 2005, 02:57

Turk Hava Kurumu o kadar yardim aliyor yada topluyor ama binasi disaridan gorunusu cok kotu gozukuyor. Yani boyle buyuk bir kurulusa hic yakismiyor bence.

Oguz Meric
13 yıl önce - Çrş 13 Nis 2005, 19:49

Turk Hava Kurumunun durumu pek oyle sanildigi gibi parlak degil.
Aslina bakarsaniz bunca yildir ici bosaltilmis bir devlet kurumudur.
Elinde kalan pilot sayisi 15 civarinda. Kisaca iflas etmis bir kurum diyebilirsiniz.
Pek cok mulku var-di- ama, o kadar kotu yonetildiki; Rahmetli Sabiha Gokcen (Ataturk'un manevi kizi ve ilk kadin pilotumuz) olumunden hemen once vasiyetinde bu kuruma bagisladigi mulklerini bagislamaktan vazgecip Mehmetcik vakfina bagislamistir.
Uzun bir sure uctugu, egitimini yaptigi kurumun durumuna tepkisi ilginctir.
Oguz MericMevlüt Tosun 06
10 yıl önce - Pzr 24 Ağu 2008, 19:41
Türk Hava Kurumu Genel Merkezi
(+)

(+)


koray006
6 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2012, 11:41

THK uçak bakım hizmeti verecek

Alıntı:

TÜRK Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Osman Yıldırım, “Yalnız Türkiye’deki değil dünyadaki uçakların bakımı, Avrupa, Balkanlar, Kafkaslar, Ortadoğu ve Akdeniz’deki uçakların bakımları da THK tesislerinde yapılmaya başlayacak. Aynı şey helikopterler için de geçerli olacak” dedi.

Yıldırım, hedeflerinin, Türkiye’nin hava araçlarının üretildiği ve bakımının yapıldığı bir merkez konumuna gelmesi olduğunu söyledi.
THK Havacılık ve Uzay Üniversitesi’nin 2011-2012 eğitim yılında Ankara ve İzmir’de eğitime başladığını anımsatan Yıldırım, “THK üniversitesinin yanında THK kolejlerini kurmayla ilgili çalışmalarımızı başlattık. Bununla ilgili ülkemizin değişik yerlerinde, başta Ankara olmak üzere, Karadeniz bölgesinde, Ege’de, Akdeniz’de kolejlerimizi açacağız” diye konuştu.

Helikopter pilotu yetiştirecek

THK kolejlerinde anaokulu dahil ilk, ortaokul ve lise bölümlerinde eğitim vereceklerini anlatan Yıldırım, THK üniversitesinin ve kolejlerinin Türkiye’nin eğitimine önemli katkılar vereceğini aktardı.
Türkiye’de helikopterlerin yüzde 90’dan fazlasının silahlı kuvvetlerde, poliste ve diğer kamu kuruluşlarında görev yaptığını ifade eden Yıldırım, ilerleyen dönemlerde sivil alanlarda da helikopter sayısının artacağını, buna paralel olarak helikopter pilotu yetiştirilmesine ihtiyaç olduğunu bildirdi.
Helikopter pilotu ihtiyacına karşılık THK’nın helikopter pilotu yetiştirecek okul açacağını belirten Yıldırım, şöyle devam etti:
“Helikopter alımımızı gerçekleştirdik. Türk gençliğine, Türk insanına helikopter eğitimi vermeyi planladık.

Büyük yolcu uçakları

Helikopter uçurmaya başladığımız zaman bu helikopterlerin bakımlarının yapılacağı tesislere de ihtiyaç olacak. Bunun için de THK olarak kendi tesislerimize helikopter bakım kabiliyeti kazandırmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2012 yılı sonuna kadar helikopter bakımının yapılacağı tesislerimiz faaliyete geçmiş olacak. Öte yandan büyük yolcu uçaklarının bakımlarının da yapılmasına yönelik çalışmalarımız var. Isparta, Ankara, İzmir ve Çorlu’da bakım tesislerimiz bulunmakta. Bu tesislerimizden birini de Karadeniz bölgesine açacağız. Yalnız Türkiye’deki değil dünyadaki uçakların bakımı, Avrupa, Balkanlar, Kafkaslar, Ortadoğu ve Akdeniz’deki uçakların bakımları da THK tesislerinde yapılmaya başlayacak. Aynı şey helikopterler için de geçerli.”

Uçaklarla hava taksi

20 ve 40 kişilik uçaklarla hava taksi kurarak şehirlerarası ulaşımı sağlayacaklarını belirten Yıldırım, “Şehirlerarasında ulaşımı sağlayacak şekilde yeniden bir yapılanmaya ve uçak şirketlerine ihtiyaç vardır. Bununla ilgili THK, kendi ulaştırma şirketini kurdu. Fabrikamızda 20 kişilik ve 40 kişilik uçaklar üretmeyi planlıyoruz. Bunu da önümüzdeki 5 yıl içinde gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. 20 ve 40 kişilik uçaklarla hava taksi kurarak şehirler arası ulaşımı sağlayacağız” dedi.


http://www.hurriyet.com.tr/ankara/21150055.aspcevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA