Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Cmt 03 May 2014, 22:44
Avlu Balıkesir Rekreasyon ve Çevre Düzenleme inşaatı


ÇAY DERESİ ISLAH EDİLECEK
Alıntı:
Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un seçim öncesi söz verdiği ‘Çay Deresi Islahı Projesi’ne Bakan Eroğlu’ndan seferberlik sözü geldi. Eroğlu “Çay Deresi Balıkesir için gerdanlık olacak” dediÇALIŞMALAR BAŞLIYOR
Bir dizi program için Balıkesir’e gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur’a yeni görevinde başarılar diledi. Eroğlu bazı ilçelerdeki içme suyu ve sulama sorunu ile Çay Deresi ıslahı konusunda Uğur’la çalışma yapacaklarını söyledi.

EDİP BEYE TAM DESTEK
Bakan, “Çay Deresi, Balıkesir için bir gerdanlık olacak. Vatandaşlarımızın gezip dolaşacağı, dinleneceği örnek bir çalışma yapacağız. Balıkesir'i daha da güzelleştireceğiz. Kentsel dönüşümle birlikte yeşil alanlar, tabiat parkları oluşturmak için seferberlik başlatacağız” dedi.

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, son haftalardaki yağışlarla beraber barajlardaki genel doluluk oranının yüzde 50 ve üzerinde olduğunu, bunun sevindirici bir durum olduğunu söyledi. Bakan Eroğlu, Türkiye’nin dışarıdan elektrik ithal etmesine gerektirecek bir durumun da söz konusu olmadığını bildirdi.

Video:Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bazı ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Balıkesir’de önce valiliği ziyaret etti. Balıkesir Havalimanı’nda Vali Ahmet Turhan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur tarafından karşılanan Bakan Eroğlu, Vali Ahmet Turhan’ı makamında ziyaret etti. DSİ, meteoroloji müdürleri ve diğer birim yetkililerinin de hazır bulunduğu ziyarette Balıkesir’deki çalışmalarla ilgili bilgiler veren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, gazetecilerin sorularını da cevapladı. Son yağışlarla beraber barajlardaki doluluk oranları içme ve kullanma sularının yeterliliği, kuraklık tehlikesi karşısında elektrik ithal edilmesiyle ilgili soruları cevaplayan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, şunları söyledi:

"Bu yağışların şu faydası var; barajları biz birkaç maksat için kullanıyoruz. Birincisi, şehirlerin içme ve kullanma suyu ihtiyacı için, ikincisi sulama suyu ihtiyacı ve üçüncü olarak da hidroelektrik enerji üretimi açısından kullanıyoruz. Dün 1 Mayıs resmi tatildi, bakanlıkta rahat çalışma imkanı bulduk ve bir değerlendirme yaptık. Sulamada özellikle bu yağışların çok büyük faydası oluyor. Yağışlar devam ediyor, bunlar sulama ihtiyacını epeyce öteliyor. Ayrıca barajlara nispeten su geliyor. Dolayısıyla sulamada bir problem yok. Biz zaten bütün sulama barajlarını baştan sona ele aldık, bir sıkıntı olmayacak. Sıkıntı olacak olanlarla ilgili risk varsa mayıs-haziranda belirleyeceğiz, onların da tedbirlerini alacağız. Balıkesir’de içme suyu açısından bir problem yok. Yeteri kadar suyumuz var. Diğer şehirlerde de herhangi bir problem yok. 4 Mayıs Pazar günü İstanbul için, Marmara Bölgesi için bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Bugün öğleden sonra Antalya’da bir değerlendirme toplantısı yapacağım. Şu anda bir sıkıntı yok, gerekli tedbirleri alıyoruz. Elektrik ithali söz konusu değil, onu konuştuk. Bizim barajlarda, hatta enerji barajlarında yüzde 50 nispetinde doluluk var, yüzde 50’den de fazla. Toplantıda Enerji Bakanımızla da görüştük, gerekirse barajlardaki mevcut su kullanılarak, ithalata gerek olmadan biz ihtiyacı karşılayacak, su verebileceğiz. Yani hidroelektrik üretimi sağlayacağız. Bu şekilde bir çalışma yaptık. Ben elektrik ithalatı olacağı kanaatinde değilim, hele ki şu yağışların da büyük faydası olacak.“

ORMAN YANGINLARININ SEBEBİ DİKKATSİZLİK
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, orman yangınlarıyla mücadeleye de her zaman hazır olduklarını söyledi. Türkiye'nin orman yangınlarını söndürmede Avrupa'daki en başarılı ülkeler arasında yer aldığını kaydeden Bakan Eroğlu, yangınların yüzde 85'inin vatandaşların dikkatsizliğinden kaynaklandığına dikkat çekerek, "Orman yangınlarıyla mücadele için yeteri kadar yangın söndürme helikopteri ve yangın söndürme uçağı var. Buraya da istendiği kadar bütün araç-gereç takviyesi yapıldı. Hiçbir eksiklik yok şu anda. Vatandaşlarımızın dikkatli olması lazım. Çünkü orman yangınlarının yüzde 85'i vatandaşların tedbirsizliklerinden kaynaklanıyor. Biz orman yangınlarını söndürmede en başarılı ülkeler arasındayız. Ben buradaki bir yangını odamdan dahi takip edebilecek ileri bir sisteme sahibim" diye konuştu.

Valilikteki ziyaretinin ardından yürüyerek Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne geçen Bakan Veysel Eroğlu, yolda vatandaşlarla selamlaştı. Bakan Eroğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'u da makamında ziyaret ederek, görevinin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur için, "Benim kadim dostum" diyen Bakan Eroğlu, Uğur'a, "Bir bakan değil, bir mühendis olarak da her zaman emrinizdeyim" diyerek Balıkesir'e verdiği önemi vurguladı.

Kaynak: http://www.gazeteyenisoz.com/haber-9497-cay-deres ...lecek.html

Çay Deresi projesinin animasyonu gayet harika, acaba gerçeği de bu kadar güzel olacak mı?En son Berktuğ tarafından Prş 09 Şub 2017, 13:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Cum 13 Hzr 2014, 11:54

ÇAYDERESİ ÇALIŞMASI HIZ KAZANDI
Alıntı:
Çayderesinin yeni hali göz kamaştıracak. Belediye yoğun çalışma içine girdi ve Balıkesir`in büyük değişim hareketinin projelendirmelerle başladığı kaydedildi.

Balıkesir`in büyük değişimlerini gerçekleştirecek olan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Edip Uğur, Genel Sekreten Ali Osman Sali günde 16 saat çalışarak, Balıkesir`in geleceğiyle ilgili yoğun çalışma içinde oldukları belirtildi.

Büyük Şehir Belediye Başkanı Uğur ile Genel Sekreter bitmez tükenmez enerjileriyle Balıkesir`deki hemen her programa yetişmeye çalıştıkları, diğer taraftan akşamları geç saatlere kadar projelerin oluşması çalışmalarını yaptıkları öne sürüldü. Çayderesinin yeni dizayn edilmesi için proje çalışmalarının yapılmaya başladı vurgulandı.

Balıkesir`in geleceğini dizan eden Şehir bilimcilerinin, yeni mükemmel projelerinin göz kamaştıracağını kaydeden bir yetkili “Çalışma hızına gençlerin bile ayak uyduramadığını gördük Başkan Uğur ve Genel Sekreter Sali`nin çalışma tempolarına ayak uydurmak neredeyse mümkün değil. Tabiiki bu kadar çalışma tempoları olmasaydı bu makamlara seçilmezlerdi. Bizim gibi genç çalışanların başarılı olması için Başkan ve Genel sekretere ayak uydurmamız gerekir. Bir yandan Çayderesi projesi, diğer yandan Raylı sistem çalışması gibi yoğun proje çalışmaları var” diye bilgi aktardı.

Kaynak: http://www.demokratgazetesi.com.tr/haber-4933-m-c ...zandi.html

Rekreasyon çalışması tamamlandığı anda Balıkesir kötü görünümden kurtulacaktır.


Misafir 8360

4 yıl önce - Cmt 12 Tem 2014, 01:27

balıkesire bunlar lazım değil şova gerek yok
Ugi Öz

4 yıl önce - Cmt 12 Tem 2014, 17:25

Balikesir'e kesinlikle degisim sart böyle güzel ve Büyüksehir'e yakisacak projeler yapilmalidir. Hele akincilar mahallesi, gündogan mahallesi ve tren gari ve cevresine bile kentsel dönüsüm bile yapilmali sonucta Büyüksehir oldu ve böylece balikesir canlanmis olur ve ordaki görüntü hic büyüksehir'i andirmiyor.

Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Çrş 13 Ağu 2014, 22:51

ÇAY DERESİ`NİN TEMİZLİK ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Alıntı:
Büyükşehir Belediyesi ile DSİ’nin ortak olarak yürüttüğü Çay Deresi temizleme çalışmalarına başlandı.Derenin temizliğinin bitmesiyle birlikte yapılacak olan ölçümleme ve derenin eğim ölçüm çalışmalarına yer verilecektir. Yapılan çalışma, Otel Basri’nin altındaki köprüden itibaren yukarı doğru devam etmektedir. Çalışma, dere kenarından geçmekte olan halkımızın büyük ilgisini çekmiştir. Vatandaşlarımız Balıkesir’imiz için başlatılan bu temizlik çalışmasının hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Kaynak: http://www.balikesir.bel.tr/Haberler.aspx?ID=2302

İlk olarak derede temizlik çalışmalarıyla somut adım atılmış oldu.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler