Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Türkiye'de çocuk ölümleri
123   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
ads 1940
3 yıl önce - Sal 29 Nis 2014, 12:11
Türkiye'de çocuk ölümleri

Ülkemizde özellikle son dönemlerde çok sık duymaya başladığımız öldürülen, ihmal edilen, taciz edilen, pis pisine kazalara kurban verdiklerimiz çocuklar.

En son bugün gelen iki acı haber:

Kayıp Gizem ölü bulundu
Adana'da pazar günü kaybolan 6 yaşındaki Gizem Akdeniz, Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan özel ekip tarafından, öldürülmüş halde bulundu.
http://www.beyazgazete.com/haber/2014/4/29/kayip- ...14169.html

9 Yaşındaki Umut Zambak'ın Cesedi Bulundu
Manisa'nın Akhisar İlçesi'nde 4 gündür kayıp olan 9 yaşındaki Umut Zambak'ı arayan ekipler, Umut'un cesedini buldu.
http://www.haberler.com/akhisar-dan-su-kuyusunda- ...99-haberi/

ERHAN DEMİR

3 yıl önce - Sal 29 Nis 2014, 12:15

Bu masum ve kendini koruyamayan çocuklardan ne istiyorsunuz be lanet olsun.
Sonrada idam yasak derler bunlar hak etmiyor mu idamı

Cemoli D18
3 yıl önce - Sal 29 Nis 2014, 21:23

Mısırdaki idama ses etmezler ama biz idamı getirsek hop hop ne oluyor derler

Çocuk katilleri ile tecavüz edenlerin sonucu İDAM olmalı.

Yasemin1982
3 yıl önce - Çrş 30 Nis 2014, 11:25

Alıntı:
Çocuk katilleri ile tecavüz edenlerin sonucu İDAM olmalı.

Bir anne olarak böyle haberler duyunca insanin ici parcalaniyor. Bu masum cocugunun cektigi aciyi düsündükce agliyorum.

Ama bazen de söyle düsünüyorum: Katiller idam edilirse, hic bir ceza cekmeden bu dünyadan göc edip gidecekler, yani zaten son bulacak olan hayata ancak daha erken son veriliyor. Aslinda bakarsan ceza almadan gidiyorlar.

Bana kalirsa böyle insanlara ömür boyu aci cektireceksin, yani ufacik karanlik bir yere kilitleyip, her gün farkli bir aci cektireceksin. Veya canli canli aslanlarin veya kaplanlarin veya timsahlarin önüne atacaksin...

DJ BURAK

3 yıl önce - Çrş 30 Nis 2014, 11:34

küçük melek Gizem'in evi kayınbabamların hemen arka sokağında. Dün oradaydım. Sokakta o ailenin, yakınların, komşuların öylece çaresizce oturdukları yerden yere bakışlarını gördüm. Kıpırdayacak halleri yok.
Etraftan eve yemek vs. geliyor. Misafir eksik olmuyor. Ama ateş düştüğü yeri yakıyor.

Sosyal medya aracılığı ile bir yürüyüş planlanmış. Perşemde öğlen 12:00'da evin yakınındaki okul önünde toplanılıp yürüyüş yapılacakmış.

İdam sizin-benim istediğimiz bir ceza ama siyasiler kaale almazlar. Hatta referandum yapılsa büyük ihtimal idam için evet çıkacaktır ama yapmazlar. Bize düşen maalesef bunları Allah'a havale etmek.

Cemoli D18
3 yıl önce - Çrş 30 Nis 2014, 12:32

İdamı bir çırpıda kaldıranlara sorun, bir kısmı hala mecliste.

3133sedat

3 yıl önce - Çrş 30 Nis 2014, 12:37

Muhalif gazete nedenini bulmuş, köyün deresini bile Akp'ya bağlamışlar

(+)

dikmendikmen

3 yıl önce - Çrş 30 Nis 2014, 12:49

Çok can sıkan bir konu kesinlikle hükümet bu işe el atmalı gereken cezai müeyyideler artırılmalı idamsa idam.... (Hadımlığı tartışıyorlar fakat bunun çözüm olamyacağı kanısındayım)

ads 1940
3 yıl önce - Çrş 30 Nis 2014, 14:17

Bu şerefsiz önce küçük kızı bıçaklamış sonra üzerine benzip döküp yakmış ve 20-25 dk kadar kızın ölmesini beklemiş.

Alıntı:
"GÖZLERİM KAPALIYDI, BIÇAĞI NEREYE VURDUĞUMU GÖRMEDİM"

Cebimdeki bıçağı çıkarıp, vurdum. Bıçağı nereye vurduğumu görmedim, çünkü gözlerim kapalıydı. Gizem yere düştü, bir iki adım sekti. Üzerine benzin döktüm. Kibritle ateşe verdiğimde çığlıklar atmaya başladı. Arabanın yanına gittim, 20- 25 dakika bekledim, orada ağladım. Daha sonra gittim.

http://www.haberler.com/kucuk-gizem-in-katil-zanl ...05-haberi/

Bu arada bi çocuk ölüm haberi de İstanbul'dan geldi.

Haliç'te kahreden kaza
Haliç’te yolun karşısına geçmek isteyen 13 yaşındaki çocuğa araç çarptı. Kaza sonrası kafatası parçalanan çocuk olay yerinde yaşamını yitirirken, araç sürücüsü kayıplara karıştı.
http://www.milliyet.com.tr/halic-te-kahreden-kaza ...efault.htm

Tunç D.
3 yıl önce - Çrş 30 Nis 2014, 14:36

Özellikle Kayseri'de 3 çocuğun öldürülmesinden sonra idam cezası ciddi ciddi düşünülmeli,adamlar bu işi cezayı göze alarak yapıyor,demek ki cezalar caydırıcı değil,cezalar göze alınamayacak kadar büyük yapılmalı,bunların arasında idam cezası da olmalı.

Hatta bunları işkence ederek öldürmek gerekir ki,idam cezası bile bazı durumlarda göze alınabilir.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET