Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce Konya Türkiye'nin 3. Büyük Şehri Olur mu ?
« önceki   123 ... 6768697071   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 68

Sizce Konya Türkiye'nin 3. Büyük Şehri Olur mu ?
Olabilir 14.5%  14.5%  [25]
Olamaz 85.5%  85.5%  [148]
Toplam Oy : 173

yusufyuşa23
1 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2017, 14:00

İzmir demokratların elinde. Bir yağmurda cadde üzerinde tekne gezisi yapabilirsin. Gelişmişlik böyle birşey mi?

areka

1 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2017, 15:27

Konya 3. Büyükşehir olamaz. Ne artan nüfus oranları ne aldığı göç rakamları bunun imkansız olduğunu gösteriyor. Hatta gelecek 10-15 Yıl içinde ilk 10 içinde bile olamayacağını düşünüyorum. Rakamlar da bunu gösteriyor zaten.
Konyayı nasıl en yaşanılır şehir yapabiliriz diye bir başlık açsanız eyvallah ama böyle başlıklar 14 yaşında ki çocuk muhabbetinden başka bir şey değil.

Misafir 53e

1 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2017, 16:02

Napacazda 3 olup 1-2-3 olan sehirlerin hali ortada les,su basliklari niye kapatmiyorlar anlamiyorum hatta baska sehirlerde buna benzer basliklar acmis ne gerek var bu gibi sacma bi basliga
3.olacagina alim gucu yukselsin

Misafir 77d

1 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2017, 17:28

Bence konya ankarayı bile sollayacak sadece tarımda bile hakkıyle değerlendirilirse yüzbinlerce işçiye ihtiyacı olacaktır.Hangi ilde konyanın kapasitesi var.Konyanın yapacağı tarımı çeşitlendirmek.Türkiyenin cevizi dışardan geliyor bu çeşit ürünleri üretmeli konyalı sadece buğdayla bu iş olmaz.Buğdayda katmadeğeri iyi konyanın diğer ürünlerdede aynı şekilde olabilir,konyaya bir konya daha eklenir.Konyada organik balcılık yapılabilir balın merkezi olabilir.Dümdüz arazisi var konyanın çeviz ormanları kurun,antep fıstığı olabilir.Bizimde konya gibi ovamız olsa uçardık konyalı konyanın kıymetini demiyeyimde gücünü,yapabileceklerini bilmiyor.

Misafir 77d

1 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2017, 17:58

İslam dünyasına öncü olacak bi konyanın üçüncümü olacak tartışması gereksiz demek istedim ben,istanbul denmemiş konya denmiş.İstanbul bitti nesi büyüyecek bütün yatırımlar istanbul dışına çıkıyor zaten ama konyanın gidecek çok yolu var.Arabi hz.lerinin hangi söylediği çıkmadiki,forumdaki komedyenide söylemiştir mutlaka

Misafir ac2

1 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2017, 20:09

Size kalsa konyada hiçbirşey olmaz,çeviz diktinde olmadımı konyada.Konyada herşey olur türkiyenin en rutubetsiz havası konyada,en önemlisi güneşi var,suda oldumu tamamdır.Kiraz,elma olan yerde cevizde olur.İnsanı tarımdan vazgeçiren tarım bakanlığının memurları var sizde onlardasınız herhalde,faydanız yok bari engel olmayın.Herbir ürünün katmadeğerli hale getirilmesi aynızamanda işçilik,emek demek neden hayal olsun söylediklerim.Herhangi bi tarım ürününü incele bak kaç kişiye iş sağlıyor.

Misafir 739

1 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2017, 20:14

Birader benim ceviz tarlam var 80 dönüm. 5 sene oldu daha tek kuruş kazanamadım. Suyuna gubresine işçisine neredeyse servet döktüm. Daha para kazanacam allah kismet ederse.

Konya da ceviz olmaz. Bu ceviz cok hassas bitkidir. Karasal iklimde olmaz. Hele güzel suyun yoksa hiç olmaz. Ege de akdeniz de olur.

Misafir c9a

1 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2017, 20:17

Yobazlık ile müslümanlığı karıştırmayın.Alevi değilim dün yazdığım mesaja kesin alevisin yazmiş biri işte bu nedenle gelişemez dışarı çok kapalılar islamı sanki birtek onlar yaşıyor elestiren islam düşmanı ondan eleştiriyor kafası var. B u kafa yapısı ile zor.

vozkan
1 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2017, 21:56

Konyanın malesef daha fazla gelişme adına potansiyeli yok.
Öncelikli Nedeni ise Liman kenti ve Bilgi toplumu olmaması.
Dolayısı ile Şehrin çekim merkezi olabilme özelliği yok.

Şehir sıralamasına gelirsek, Konyaya göre çok daha büyük avantajları olan, Bursa, Gaziantep, Antalya,
Adana, Samsun gibi şehirler var.
Konya hızlı tren avantajı ile Ankaraya destek şehir olarak mevcut konumunu sürdürecektir .

osman yörükoğlu
1 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2017, 21:59

Alıntı:
Öncelikli Nedeni ise Liman kenti ve Bilgi toplumu olmaması. 

Konya'daki Makine sanayi Türkiye'nin çoğu şehrinde yoktur.

sayfa 68
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 6768697071   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET