Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ-Malatya Yeni Kömürhan Köprüsü ve Tünel Projesi
« önceki   1234 ... 545556   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Abdullah Egemen
4 yıl önce - Pzr 13 Nis 2014, 12:41

Emre sen ne içiyosun bilâder kafan bi million olmuş...

emre230
4 yıl önce - Pzr 13 Nis 2014, 12:57

Çay, su içiyorum sen ne içiyorsun? bu bir ekonomik danışmanın kitabından alıntı tek bir cümlesini ben yazmadım. Hemen saldırmaya ne kadar meraklıymışsınız. Soru da cevap da bu kısa yazıda mevcut. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelere gelişmiş ekonomiler tarafından uygulanan bir politikadır bu. Ayrıca maşallah çok saygılısınız başkalarının düşüncelerine.

semih_44
4 yıl önce - Pzr 13 Nis 2014, 13:10

Alıntı:
Çay, su içiyorum sen ne içiyorsun? bu bir ekonomik danışmanın kitabından alıntı tek bir cümlesini ben yazmadım. Hemen saldırmaya ne kadar meraklıymışsınız.

kitap değil facebook alıntısı olmasın o

facebook da ulusalcı arkadaşlar boyuna paylaşıyorlar bu yazıyı amaç hükümetin önemli bir icraatını daha küçümsemek.

hükümet sadece yola ağırlık verse tamam deriz ama adamlar hızlı tren yapıyor inşallah ileride bu trenler ülkemizde üretilecek. dünyanın en büyük hava limanını yapıyor onuda beğenmiyorlar ayrı.

başbakanın yerli otomobil yapacak babayiğit yokmu demekten dilinde tüy bitti. sizi memnun etmek için adamlar daha ne yapsın anlamıyorum.

S_Duru
4 yıl önce - Pzr 13 Nis 2014, 13:11

Konuyla alakalı birşey sorucam. Fırat türküsünde bu köprünün Harput'a baktığı söyleniyor ya. Aslında hiç ilgisi yokmuş denilene göre. Doğrumu ?

emre230
4 yıl önce - Pzr 13 Nis 2014, 13:22

facebookta biri bu adamın adını kullanarak uydurmuş mu bunu kitaptan alıntı işte. Her neyse çok boyutlu derinlemesine tartışılacak bir mevzu bu uzatmaya gerek yok.
İzzet ALTINMEŞE bu köprüden geçerken yazdığı bu türküde Harput diye kastedilen sanırım Elazığ. Çoğu zaman birbirlerinin yerine kullanılırlar. Yoksa mevki olarak Harput'u( tarihi yerleşim yeri) görmüyor.

semih_44
4 yıl önce - Pzr 13 Nis 2014, 13:42

Alıntı:
facebookta biri bu adamın adını kullanarak uydurmuş mu bunu kitaptan alıntı işte. Her neyse çok boyutlu derinlemesine tartışılacak bir mevzu bu uzatmaya gerek yok.

aslında önemli .
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğumuzun en bariz örneği. üç beş satır ile yüzlerce sayfalık kitapların manasını kavradığımızı zannetmek.

34istanbul
4 yıl önce - Pzr 13 Nis 2014, 14:12

harput değil arguvanın köylerinden şimdiki mahallesi olan harpuzdur.geçmişte ünüversitede okuyan bir gencin boğulması sonrasında annesi tarafından yakılan ağıt diyelim.Doğrusu budur.

emre230
4 yıl önce - Pzr 13 Nis 2014, 14:17

semih_44 sana tamamen katılıyorum. Gel okuyalım kitabı sonra tartışalım. Sana yorulma diye kitabın geniş bir özetinin yer aldığı bir link de veriyorum. Kolay gelsin.
http://www.insanokur.org/?p=5046

yusufyuşa23
4 yıl önce - Pzr 13 Nis 2014, 14:22

Harpuz değildir o, bildiğin Harput işte!
Hem bir türküdür, yazılıp söylenmiş. Yoksa köprünün önü arkası mı var. Önü neresi ki Harput'a baksın.

Mehmet DK

4 yıl önce - Pzr 13 Nis 2014, 14:32

Alıntı:
Enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar, dev havayolları yapılır.. Aslında insanların işine yaramayan bi yığın beton. Bizim şirketlerimiz kazanır .. O ülkedeki birileri de nemalandırılır. . Toplum bu düzenekten hiçbir şey kazanmaz.

Kazanır !

Bir örneklede bu tez çürütülür. MARMARAY

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 545556   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET