Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ-Malatya Yeni Kömürhan Köprüsü ve Tünel Projesi
« önceki   123 ... 454647   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
alperenfatih
4 yıl önce - Cmt 12 Nis 2014, 18:20

Arkadaşlar uçmuşsunuz galiba! Kömürhan projesinin yolu 15 km kısaltmasının akla sığmayacak mantıksız birşey olduğunu söyledim. Zira kuş uçuşu dediğimiz dümdüz bir yol iki şehir arasında yapılsa ki bu imkansız birşey ancak 15 km kısalma olur. Siyasetçinin oldukça abartmış olduğu belli iken nasıl böyle yorumlar yaptınız anlayamadım

Abdullah Egemen
4 yıl önce - Cmt 12 Nis 2014, 18:49

Alıntı:
Arkadaşlar uçmuşsunuz galiba! Kömürhan projesinin yolu 15 km kısaltmasının akla sığmayacak mantıksız birşey olduğunu söyledim. Zira kuş uçuşu dediğimiz dümdüz bir yol iki şehir arasında yapılsa ki bu imkansız birşey ancak 15 km kısalma olur.

Tamam kardeşim sen haklısın 15 km kısalma olmaz...

serhat_44

4 yıl önce - Cmt 12 Nis 2014, 20:15

Alıntı:
Arkadaşlar uçmuşsunuz galiba! Kömürhan projesinin yolu 15 km kısaltmasının akla sığmayacak mantıksız birşey olduğunu söyledim. Zira kuş uçuşu dediğimiz dümdüz bir yol iki şehir arasında yapılsa ki bu imkansız birşey ancak 15 km kısalma olur. Siyasetçinin oldukça abartmış olduğu belli iken nasıl böyle yorumlar yaptınız anlayamadım 

arkadaş bu bilgiyi nereden aldın bilmiyorum ama yol 15 değil 8-9 km belki daha da az kısalt acaktir saatte 100 km ile gitse 5 dk kısaltma yapar diye tahmin ediyorum bu durum 4 senede kendini amorti eder heralde

Abdullah Egemen
4 yıl önce - Cmt 12 Nis 2014, 20:41

Alıntı:
Zira kuş uçuşu dediğimiz dümdüz bir yol iki şehir arasında yapılsa ki bu imkansız birşey ancak 15 km kısalma olur.

Ayrıca kuş uçumu deyip duruyorsun sen kuş musun bilader kuş olup uçtun mu uçarken de ölçtün mü, 85 km olduğunu nereden biliyorsun...

AhmetDemir

4 yıl önce - Cmt 12 Nis 2014, 22:00

Bu arada arazi şartları müsait olsaydı hızlı tren geçişi için bu köprü harika olurdu ..

alperenfatih
4 yıl önce - Cmt 12 Nis 2014, 23:34

Alıntı:

Alıntı:
Zira kuş uçuşu dediğimiz dümdüz bir yol iki şehir arasında yapılsa ki bu imkansız birşey ancak 15 km kısalma olur.

Ayrıca kuş uçumu deyip duruyorsun sen kuş musun bilader kuş olup uçtun mu uçarken de ölçtün mü, 85 km olduğunu nereden biliyorsun...

kuş uçuşu coğrafi bir terimdir bilader, iki nokta arasındaki en kısa mesafe demektir. Haritadan çok rahatlıkla ölçebilirsin. Kuş olmana gerek yok

alperenfatih
4 yıl önce - Cmt 12 Nis 2014, 23:45

Alıntı:

Alıntı:

arkadaş bu bilgiyi nereden aldın bilmiyorum ama yol 15 değil 8-9 km belki daha da az kısalt acaktir saatte 100 km ile gitse 5 dk kısaltma yapar diye tahmin ediyorum bu durum 4 senede kendini amorti eder heralde

Arkadaş dediğin siyasilerse onu bilemiyorum ha buradaki arkadaşlar diyorsan linkteki haberi okumuşlardır, siyasinin dediği üzerine yorum yapmışlardır.
Ayrıca köprü ve tunelle kısaltılacak bölüm zaten şu anda 5km lik bir kısım. Ordan 8-9 km kısaltma sağlamak diye birşey olmaz. en fazla 1 hadi abarttık 2 km kısalma olur.

emre230
4 yıl önce - Pzr 13 Nis 2014, 08:58

JOHN PERKINS ;
BİR EKONOMİK TETİKÇİNİN İTİRAFLARI :

SİZE BİR YERLERDEN TANIDIK GELECEK Mİ BAKALIM !

Sene 2005, Türkiye ile alakası olmayan John Perkins kitabında anlatıyor
Kendi otomobilini üretemeyen ülkeye borç para verip otobanlar, yollar yaptırırız
Sonra onlara arabalarımızı satarız
sonra bankalarını satın alırız
o bankalardan halka ucuz krediler verip daha çok araba almalarını sağlarız
Böylece verdiğimiz o krediyi arabamızı satarak geri alırız, hem de faiziyle.
O ülkeye Dünya Bankası ya da kardeş kurumlardan bir kredi ayarlarız. Ayarlanan kredi asla o ülkenin hazinesine gitmez. O ülkede ‘proje’ yapan bizim şirketlerimizin kasasına girer.

Enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar, dev havayolları yapılır.. Aslında insanların işine yaramayan bi yığın beton. Bizim şirketlerimiz kazanır .. O ülkedeki birileri de nemalandırılır. . Toplum bu düzenekten hiçbir şey kazanmaz. Ama ülke büyük bir borcun altına sokulmuş olur. Bu o kadar büyük bir borçtur ki ödenmesi imkansızdır. Plan böyle işler..

Sonunda ekonomik danışmanlar/tetikçiler olarak gider onlara deriz ki: ‘Bize büyük borcunuz var. Ödeyemiyorsunuz. O zaman petrolünüzü satın, doğal gazı bize verin, askeri üslerimize yer gösterin! Askerlerinizi birliklerimize destek olmaları için savaştığımız bölgelere gönderin, Birleşmiş Milletler’de bizim için oy verin!. Elektrik, su, kanalizasyon sistemlerinizi özelleştirin! Onları Amerikan şirketlerine ya da diğer çok uluslu şirketlere satın!

Sosyal hizmetleri, teknik sistemleri, eğitim kurumlarını, sağlık kurumlarını hatta adli sistemleri ele geçiririz. Bu, ikili üçlü dörtlü bir darbeler serisidir...

Sizler duble yollar yapılıyor diye sevine durun!..

ahmetsafa
4 yıl önce - Pzr 13 Nis 2014, 09:35

merak etme kimseden bişey aldığımız yok. çakılıda kendimiz üretiyoruz bitümüde kendimiz yapıyoruz, arazi ya kendimize ait ya da kendi vatandaşımızdan satın alıyoruz. bunları yaparkende kimseden borc aldığımız yok. sende bi zahmet o eski kafadan çıkta bişeylerin farkına var. elindeki rahatlık bile batıyor sana anlaşılan

yusufyuşa23
4 yıl önce - Pzr 13 Nis 2014, 09:55

Duble yollar yapılmasın da;
Daha fazla insanımız kazada can versin
Evine, işine, memleketine daha uzun sürede git.
Daha çok yakıt harca.

Bunlar mı olsun istiyorsun?
Gelişmiş ülkelerin hangisinde duble yol yok?
Yol medeniyettir.

Bu zihniyet bizi terketmedikçe yatırımlara daha çok karşı çıkanlar olacak.

Şimdi sen tüpgeçite, 3. Havalimanı ve 3. Köprüye de karşısındır.
Ak Parti gelmeden herkes ağlaşıyordu ülkeme, memleketime yatırım yapılmıyor diye...
Şimdi dur durak bilmeden peyder pey yatırımlar geliyor, beyefndiler eylemdeler.

Bak memleketine Türkiye'nin en eski 2. Havaalanına sahipti. THY uçak indirmiyordu bir ara. Tam 70 sene bu havaalanına bir çivi vuran olmadı. Şimdi cillop gibi havalimanın var. Direkt yurtdışına da uçabiliyprsun, ülkenin önemli merkezlerine de...
Kötü mü oldu şimdi bu?

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 454647   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET