Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ahmet Özbuluk

3 yıl önce - Pts 07 Nis 2014, 17:05
Passolig - Futbolda E-Bilet Dönemi

Gelecek haftadan itibaren kağıt bilet dönemi bitiyor arkadaşlar.

Türk futbolunda yeni bir dönem başladı; PASSOLİG dönemi!

Passolig Kart

PASSOLİG Kart, taraftarların sevdikleri ile birlikte güven içinde stadyumlara gidebilmelerini ve istedikleri karşılaşmayı her türlü olumsuzluktan uzak, huzurla izlemelerini sağlıyor!

Hem kulüplere, hem de taraftarlarına büyük fırsatlar ve ayrıcalıklar sunan PASSOLİG Kart ile, Türk futbolu maddi kazancın yanı sıra, tribün huzurunu ve güvenliğini de maksimize ederek, yaşanmış olan pek çok olumsuzluğu da geçmişte bırakıyor.

14 Nisan 2014 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak yeni yasal düzenleme ile kağıt biletler tamamen ortadan kalkacak, maçlara artık sadece PASSOLİG Kart ile girilecek. Kartlandırmanın başlamasıyla basılı bilet derdi sona erecek, maçlar elektronik biletlere tanımlanarak müsabakalara çok daha hızlı bir şekilde, beklemeden girmek mümkün olacak.

PASSOLİG Kart sahibi olan sporseverlerin maç biletleri, kartlarına otomatik olarak yüklenecek. Kombine biletler de artık PASSOLİG Kartlar'ına tanımlanacak. Satın alınan maçın bilgisi, tüm detaylarıyla kart sahibinin e-posta adresine ve cep telefonuna gönderilecek. Ayrıca kart sahipleri maç günleri stadyumlarda konumlandırılacak el terminalleri aracılığıyla bilet bilgilerinin yazılı çıktısını alabilecek. Kısacası, kart sahipleri yükledikleri maça ilişkin her türlü detaylı bilgiye rahatlıkla ulaşabilecek.

Taraftarların PASSOLİG Kart ile kazandıkları avantajlar yalnızca futbol müsabakaları ile sınırlı kalmıyor. Anlaşmalı şehirlerdeki toplu taşıma araçlarında ulaşım kartı olarak kullanılabilen PASSOLİG Kartlar'la kişiye özel kampanyalardan da yararlanılabiliyor. Ayrıca isteyen taraftarlar PASSOLİG Kart’larını kredi kartı olarak da tercih edebiliyor.

Siz de PASSOLİG'in sihirli dünyasına hemen başvurun, bu benzersiz dünyanın sunduğu deneyim ve ayrıcalıkları yaşamaya başlayın.

http://www.passolig.com.tr/?gclid=COrO5YLFzr0CFef ...tAodHnEAGA

Murat Dinç
3 yıl önce - Pts 07 Nis 2014, 17:13

Rezil bir uygulama, senede iki üç tane giden ben bu karta senelik 25 lira vereceğim öyle mi, saçmalığın dik alası.

ahmetsever
3 yıl önce - Pts 07 Nis 2014, 18:05

İstediğiniz kadar proje üretin, istediğiniz kadar kanun, yönetmelik değiştirin takip eden olmazsa sonuç 0(sıfır) oluyor.
Şu ana kadar, sporda şiddetin düzensizliğin önlenmesine dair kanunlar çıktı, yönetmelikler değişti, bilmem kaç noktadan takip eden kamere sistemleri v.s. kuruldu ancak spor alanlarında düzensizlik, şiddet v.s. hız kesmeden tam gaz gidiyor, lakin suç işleyenler işlediği ile kalıyor, yani suç işleyen işlediği ile kalıyor.
İnşallah bu E-bilet ile olumsuzlukların önüne geçilir diyelim, ama bu sistemi de alt edecek/devre dışı bırakacak/göz yumulacak alavere/dalavere birtakım hile/hurda yöntemleri bulunur..

Gökhan Gök

3 yıl önce - Pts 07 Nis 2014, 18:10

bence guzel bir ugulama, Kayseri ve Konyada basima gelen olayin önune gecilmis olur, ve stadyum mafyalarindan kurtuluruz insaAllah

Kayeride basima gelen olay:
Alıntı:
Stad harika ama şu bilet satışında ki üçkağıtcılıktan şikayetciyim. bir kac yıl önce Konya Fenerbahce karşılaşmasında karşılasdığım olay ile bu sefer Kayseri Kasımpaşa macında karşılaşdım. Oturacağım koltukda başka birisi vardı ve elinde de aynı bilet adamlar bir koltuğa 2 şer 3 er bilet satmışlar Allahdan stad dolu değildi bu sefer ayakta mac izlemek zorunda kalmadım bizde boş bulduğumuz yere oturduk

ads 1940
3 yıl önce - Pts 07 Nis 2014, 23:25

Görev amacı birilerini korumak ve kollamak olan bu nedenle göreve atanan TFF yönetimi saçmalıklarına bi yenisini daha ekledi Passolig!! neymiş maçlara elektronik bilet alıp girecekmişiz yerimize oturacakmışız bu sayede tribün şiddeti bitecekmiş!! bak sen şu işe ))))

Bunlar artık iyice saçmaladılar bu kart hayata geçsin tribünler boş kalır 3 istanbul takımının tarafatarı bu karttan almaz Anadolu taraftarı stadlardan çekilir ne yaparlarsa yapsınlar ben o kartı almayacam aldırmayacam alanlara da engel olacam hem millet durduk yere maça gitmek için neden 25 tl hava parası versin ki!

ahmetcan1912

3 yıl önce - Pts 07 Nis 2014, 23:39

klüp kombine satamasın yılda 2-3 kez gelen maç izlemesin oldu başka
tamam karaborsacıları orada sivil polisler engellemesi lazım

ahmetcan1912

3 yıl önce - Pts 07 Nis 2014, 23:44

Alıntı:
PassoLig NEDİR?

Gelecek haftaya uygulamaya geçecek e-bilet uygulaması ile birkaç bilgi vereyim size. Bir kere ismi b.k gibi PassoLig koymuşlar adını.

Tabii ki Çalık grubunun Aktif Bank'ı üzerinden gerçekleştiriliyor bu uygulama. İsterseniz kredi kartı olarak da kullanabiliyoruz.

e-bilet nedir? Zararları nelerdir?

e-bilet şudur, her taraftar bu kartı almak zorunda. Yoksa maça gidemiyor. Yani biletix'ten bilet alayım maça gideyim devri bitti. Mesela ben bu sezon hiç futbol maçına gitmedim. Salı akşamı niyetlendim Çarşamba günü KSK maçına gideyim diye. YOOOOOOOOK öyle kafana göre maça gitmek. Önce PassoLig alman lazım. Alayım abi hemen. YOOOOOOK. Yapıştır bakalım önce 15 TL'yi CALIK abine sana kart göndersin. Bitti mi? YOOOOOK. Karşı ödemeli 5,5 TL de kargo parasını uçlan bakalım. Ölsün mü bu kargocular açlıktan. Nasıl dönecek bu çark?

Kartı alırken mutlaka takım seçmek zorundasın. Mesela 20 yaşında bir insansın. Kız arkadaşın takım tutmuyor. Birlikte maça gitmek için kıza PassoLig çıkarıyoruz. Haliyle maça gittiğimiz takımın taraftarı olduğunu yazıyoruz ki maça girebilsin. Şahane mesela kız arkadaşın bundan böyle Galatasaraylı. Ama futbolla falan da hiç ilgisi yok. Mesela kızdan ayrıldın, tamam olabilir. Kısmet değilmiş. Kız Fenerbahçeli birisiyle çıkmaya başladı. Erkek arkadaşıyla Fenerbahçe maçına gitmek istiyor; ama PassoLig'i Galatasaraylı. BOK GIDER! Çünkü Fenerbahçe isterse Galatasaray PassoLig'e sahip hiç kimseyi maça almama hakkına sahip.

Deplasman tribününe giriş yasak, ben de FB tarafına gideyim en azından maçı canlı izleyeyim dersen de YASSSSAAAH hemşerim giremezsin. Ne isi var futbolseverin maçta! Aç televizyonu seyret.

Sezon bitti. Bir sonraki sezon başlıyor. Neyse Allah'tan bizim PassoLig'ler hazır. YOOOOOOK. PassoLig sezonluk. Bayıl bakalım Çalık abine 15+5,5 daha. O da insaflıysa. 50 lira yapsa seneye kim ne diyecek?

Tekrar yazarım bu konuda. Daha bak fişleme işine falan hiç girmedim. Zaten herkes takım tutmak zorunda olması gerçeğine girmiyorum hiç. Yurtdışından gelen adamlar için nasıl olacak bu işler bilen var mı?

bi karşıyakalı abimizden

chrisdb
3 yıl önce - Pts 07 Nis 2014, 23:59

sistem diyor ki ;
ya bu passolig kartini alip fişleneceksin yada digiturkü alip evinde paşa paşa oturup izleyeceksin.
eğer bu uygulamaya geçerse türkiye de futbolun bittigi andir.

ben zannetmiyorum bir tribüncünün boyle abidik gubudik şeylerle uğraşacağını

ads 1940
3 yıl önce - Sal 08 Nis 2014, 00:08

Yani bu kart çıktıktan sonra Adanadaki istanbul yandaşları Adana takımlarının maçlarını izleyemeyecekler gibi bi durum oluyor yada yurt dışından misafiriniz geldi memleketinin takımını izlemek istedi ama o da ne adamın kartı yok ve maça giremiyor dolayısıyla misafiriniz maça giremediği için sizde maça girmekten vazgeçiyorsunuz.

gurselvi25

3 yıl önce - Sal 08 Nis 2014, 00:22

Stadlarımızdaki seyirci ortalaması zaten düşük. İnsanlar takımları iddialı bir durumda olmadığı sürece maçlara gitmeyi tercih etmiyor.

Şifreli yayın çoğu ligde uygulanıyor olmasına karşın, ülkemizde insanları futboldan uzaklaştıran bir etkisi olduğunu düşünüyorum. E-Bilet sistemi de düşük olan seyirci ortalamasını olumsuz etkileyecektir bana göre.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET