Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı
« önceki   123 ... 868788 ... 166167168   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 87
ilke çevik
9 yıl önce - Çrş 04 Ağu 2010, 13:34

katılıyorum sonuçta futbol için yapılmış bir stadyum değil. görüş açısı bakımından oldukça iyi geçenlerde stade de france da atletizm yarışmaları vardı tribünün 3. katı tamamen boştu benim gözlemlemime göre ordan atletizm pisti ve kum havuzu gözükmüyor bu da 80 bin kişilik stadı 60 bine falan çeker ama gel gelelim futbol açısından ele alırsak tam tersi durum söz konusu... kale arkalarına gelirsek kesinlikle yükseltilmeli en az 10-20 sıra akabinde bittiği yerdede sur kaleleri gibi 10 ar metrelik duvar yükselmeli böylelikle şehrin tarihini yansıtan bir konsept oluşmuş olur kale arkalarına kapasiteyide 10 bin civarında arttırır ve kapasite 90 bin civarı olur, ayriyetten kış aylarında problem olan kuzey ve güney rüzgarlarıda böylelikle çözümlenmiş olur. yapılan sur duvarlarının içine localar yapılabilir üstündende çin seddindeki gibi insanların yürümesine imkan sağlanır icabında kale arkasının birinden surların üstünden galata kulesi benzeri bir kule yükselir ve skorbord&dev ekran yerleştirirlir. bilindiği üzere kapalı tribünün çatısı boğaz köprüsünden esinlenilmiştir bahsettiğim eklemelerde yapılırsa böylelikle şehri daha iyi yansıtmış olur stadyum.

(+)

(+)

En son ilke çevik tarafından Prş 05 Ağu 2010, 11:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Mustafa Kumbar

9 yıl önce - Prş 12 Ağu 2010, 18:50

(+) Helikopterden Atatürk Olimpiyat Satadı

Sitemizdeki Diğer Helikopter Fotoğrafları

En son Mustafa Kumbar tarafından Prş 12 Ağu 2010, 19:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Behçet Salgın
9 yıl önce - Pts 16 Ağu 2010, 22:35

Mehmet Kasım
9 yıl önce - Sal 17 Ağu 2010, 19:14

rifat abinin isteği ile mustafa abinin çektiği resimde metro hattının stadın neresinde olduğunu gösteren çizim:

(+)

depeche
9 yıl önce - Cum 20 Ağu 2010, 02:22

sahesn gormeden gs takımının bır muddet kullandıgı sırada aldıgı yogun elestırıler benı korkutmustu,olimpik ozellikleri ile futbol seyircilerince her ne kadar hor gorulsede gayet konforlu bir yapıya sahip buna futbol sahasına uzak elestirileride dahil kaldıkı gorus mesafesıde gayet ıyı,top dahıl hersey rahatlıkla gorunuyor:) tasarımı muadıllerıne gore daha rahat konforlu ve modern
gecıken?? ulasıma ait planlamalar tamamlanırsa 4x4luk bir olimpiyat stadı,tabıkı buyuk olcekteki planmasının bozulmamıs geceerlılıgını korudugunu varsayarak soyluyorum malum ıstanbul gercekleri
bu stada ait tek merak ettigim kafamı kurcalayan nokta ruzgar yonlerının hesaplanmadan tasarımın yapıldıgı ve cıddı sorun teskıl ettıgı soylentılerı, ıkı kere bu stadda bulundum ıkısındede hava sartları gayet ıyıydı kendım bu yuzden degerlendıremıyorum fakat boyle bır sorun oldugu cok cıddı sekılde dıle getırıldı,eger bu dogru ıse gercekten uzuntu verıcı bur durum

sayfa 87
« önceki   123 ... 868788 ... 166167168   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL