Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı
« önceki   123 ... 303132 ... 166167168   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 31
mesut_tr
11 yıl önce - Pzr 27 Nis 2008, 18:28

bu arada intenetten biraz arastirdim, orasi 5 ila 7 arasinda istanbulun en gözde mekanlarindan olacakmis...yani bence biraz yenileme, trübünlerin üstünün kapamasi ve trübünlerin biraz daha sahaya yaklasirsa süper bir olimpiyat stadi olur, cevreyede bir spor salonu, kücük veya büyük, tiyatro merkezi, sinema, alisveri merkezi, iste tam olur....tabii o etrafa berbat bir koku dagitan halkali cöplügü kalkar ise...

onurnazliaka
11 yıl önce - Pzr 27 Nis 2008, 19:01

5 Mayıs 2004/Türkiye Kupası Final Karşılaşması

emrah basarol

11 yıl önce - Çrş 30 Nis 2008, 23:01

Alıntı:
tabii o etrafa berbat bir koku dagitan halkali cöplügü kalkar ise...

Halkalı cöplügü kalkmadı mı?Ben kalktı biliyorum..Her ne kadar da istenen proje icin boşa yatırım yapılsa da artık orada bir çöplük yok!!
http://www.guncelhaber.com/Guncel-Haberler/Halkal ...49588.html

Alper K2
11 yıl önce - Pts 05 May 2008, 03:36

her ne kadar yanlis bir yatirim olsada bence atatürk olimpiyat stadinin cok güzel bir mimarisi var.
bu stad olimpiyatlari alabilmemiz icin bir koz olacakti ve öyle kaldi. sampiyonlar ligi finali oynandi, galatasaray denedi olmadi ve simdi tribünler sahaya cok uzak kaliyor, cok rüzgarli ve ulasimi bir iskence diye bombos duruyor ve yazik oluyor.
dünyada buna benzer seyler olmadimi ?? oldu...

mesela su önümüzdeki haftalarda uefa kupasi finaline ev sahipligi yapacak olan city of manchester stadi... 2002 de commonwealth games icin 36.000 kislikik bu stad yapildi

oyunlar oynandi ve stad bos duruyordu ve kimsede kullanmiyordu.

bunun üzerine stad modernlestirildi ve zemin asagi indirilerek tribünler tac cisgisine kadar yanastirildi (inönü stadindada yapildigi gibi). stadin kapasitesi 48.000 bine cikti ve 2003-04 sezonundan beri manchester city maclarini burda oynuyor.

Peki bizim olimpiyat stadina da buna benzer bir sey yapilip stad daha atraktiv bir hale getirilemezmi ??
numararali ve kapali tribün saha kenarini kadar yaklastirilsa, kale arkalari da yikilip yeniden insaa edilse, stadin üstü komple kapatilsa ve aralari da cam ile kapansa hem atmosfer süper olur hemde rüzgar cok azalir. birde metro ve yollar tamamlansa 100.000 kisiyi bile gecer kapasite !!! bence galatasaray aslantepeyi yapmadan böyle bir projeye para harcayip artan paralarlan da transfer yapabilirdi...
ama simdi burda oynayacak takim olmaz. cünkü fener kadiköyden cikmaz, galatasaray aslantepeye yapiyor ve besiktasin da baska planlari var. milli takimimiza da kimse bu kadar para harcamaz. bilmiyorum ne dersiniz bu düsünceye ama simdiki halinden daha yararli olacagi kesin...

BSüleymanG69
11 yıl önce - Pts 05 May 2008, 04:07

Bu stad.....

- merkeze cok uzak
- ulasim sorunu büyük
- rüzgar stadi süper bir sekilde etkiliyor
- stad olimpik sporlar icin kulanilmiyor
- stadin bicimi ve tipi hic ama hic güzel degil
- cinliler projeyi tanitti, kazandi, ve sonra insaata basladi
- biz olimpiatlari istanbula alamadik ama olimpiyat stadi hemen yaptik
- bu stad kimin isine yaradi
- senede kac defa bu stad tam dolu oluyor

Ya biz bu stadi niye yaptik, bu stadi görünce üzülüyorum, daha dogrusu sinirleniyorum

sayfa 31
« önceki   123 ... 303132 ... 166167168   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL