Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana - Yeni Arkeoloji Müzesi
« önceki   123 ... 646566   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
sayfa 2
gmgg
5 yıl önce - Cum 02 May 2014, 11:22

Alıntı:
Tamam Anavarza çevresine de müze yapılabilir fakat şehir merkezinde de mutlaka müze olmalı.

Müzenin yeri gerçekten berbat. Daha şehir merkezinde olması gerekiyordu. Bir nehir kenarında yada göl kenarında seyir teraslı yapılsa efsane bir yer olurdu

önens

5 yıl önce - Cum 02 May 2014, 15:48

Neden yerine takmışsınız anlamadım bence şehir müzesi için çok uygun bir yer ayrıca çok merkezi ve büyük.

atakanus
5 yıl önce - Sal 06 May 2014, 09:14

Bence çok uygun bir yer. Hem oralar biraz daha canlanır. İnsanlara bir şeyler beğendirmek çok zor. İlla eleştirilecek, ben de bunu anlamıyorum.

canersr

5 yıl önce - Cmt 10 May 2014, 16:29
müze kavşağı

arkadaşlar merkez parkın oradaki müze kapalı durumda... yetkililer taşınacağını söylemiş...aklıma şu geldi bu müzeyi yeni yapılan arkeoloji müzesine taşınayabilirler mi...sebebi ise merkez camiden gelen e-5 trafığinın cok tıkanık ve karışık olması....yani müze yıkılıp yol genişletilecek galiba...sizce ???

Resul GUL
5 yıl önce - Cmt 10 May 2014, 16:44

Alıntı:
arkadaşlar merkez parkın oradaki müze kapalı durumda... yetkililer taşınacağını söylemiş...aklıma şu geldi bu müzeyi yeni yapılan arkeoloji müzesine taşınayabilirler mi...sebebi ise merkez camiden gelen e-5 trafığinın cok tıkanık ve karışık olması....yani müze yıkılıp yol genişletilecek galiba...sizce

Zaten Amaç bu.. Merkez Parkın oradaki Müze çok eski ve çok küçüktü..E - 5 yanında yeraldığı için eserlerin zarar gördüğü konusu çok konuşuldu. Ve sonunda Yeni Müze Kompleksi İnşaatı başladı İnşaat tamalandığında Burada sergilenen eserler ve yine bu müzede depolarda tutulup sergilenemeyen yaklaşık 40 bin eser Yeni Müze de segilenme imkanına kavuşacak .

Ama Eski Müzenin akibeti konusunda pek bir şey gündeme gelmedi
Belki bir kısmı yola gidebilir Diğer kısmı Merkez Park içinde kalabilir
Belki hiç yıkılmaz başka bir şekilde kullanılabilir.. Onu da zaman gösterecek..

sayfa 2
« önceki   123 ... 646566   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA