Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Vural Demir
5 yıl önce - Pzr 09 Mar 2014, 17:36
Kahramanmaraş - İlkbahar Fotoğrafları

Kahramanmaraş - İlkbahar Fotoğrafları

(+)

(+)

(+)

(+)

Toprak Yeşile Büründü

Mart ayında baharın kendini hissettirmesiyle toprak yeşile büründü.

Bahar tüm güzellikleriyle kendini hissettirmeye başladı. Doğal güzellikleriyle Anadolu’nun en güzel şehirlerinden biri olan Kahramanmaraş’ta da baharla birlikte toprak ana yeşil elbisesini giydi. Kentte birçok meyve ağacı çiçek açarken, meralarda çimenlerin boy vermesiyle beraber karpostallık görüntüler ortaya çıktı.

Özellikle Başkonuş yaylası, Andırın bölgesi ve Yeşilyöre kasabası gibi bölgelere bakıldığında insana huzur veren bu görüntülerin oluşması fotoğraf sanatçılarının da ilgisini çekiyor. Birçok fotoğrafçı sanatçısı hafta sonunu fırsat bilerek bu bölgelere yaptıkları gezilerle, birbirinden güzel manzaraları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştiriyor.

Ülkemizin en güzel doğasına sahip illerin başında memleketimiz Kahramanmaraş geliyor.Çektiğiniz ilkbahar fotoğraflarınızı bizimle paylaşın.

Eren Aksoy 25

5 yıl önce - Pzr 09 Mar 2014, 17:51

Doğa olarak Kahramanmaraş şehri farklı bir şehir çünkü bildiğim kadarıyla hem Akdeniz iklimi yaşayan öte yandan Karasal iklim yaşayan bir şehir...Bu birliktelikte böyle hoş kareleri ortaya çıkarıyor...

Erzurum'a her ne kadar Soğuğun başkenti denilsede Erzurum'da aynen Kahramanmaraş gibi 2 iklim yaşıyor...Kuzey ilçelerimiz KARADENİZ İKLİMİ gerisi ise Karasal iklim yaşamaktadır...

Erzurum merkezde montla,kabanla gezersiniz...Büyükşehir Belediyesi sürekli kaldırım ve yol temizliği yapar lakin Tortum'a,Uzundere'ye,Oltu'ya,Şenkaya'ya,Olur'a gidersiniz ceketle gezersiniz...

Kahramanmaraş'a daha önce gelmiştim gine geleceğim İnşallah...

Bitki Örtüsü bakımından ender şehirlerden birisidir KAHRAMANMARAŞ...

Vural Demir
5 yıl önce - Pzr 09 Mar 2014, 18:00

Kahramanmaraş merkez ve güney ilçeleri akdeniz iklimindedir heryerde palmiye ağaçlarına rastlarsınız

Kalealtı

(+)

Kuzey ilçelerimizde ise ormanlarla kaplı olup kışları kar yağışı alır.

Başkonuş Yaylası

(+)

Doğası ve su kaynakları endemik bitki örtüsü tek kelimeyle muhteşem memleketim.Ben de 4 yılımı Eruzurum'da geçirdim güzel bir şehir ama soğuk

Vural Demir
5 yıl önce - Prş 20 Mar 2014, 17:58
Maraş çiçek açtı

http://www.kahramanmaras.bel.tr/haberler/guncel-h ...arenk-oldu

En son Vural Demir tarafından Prş 20 Mar 2014, 18:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Vural Demir
5 yıl önce - Prş 20 Mar 2014, 18:01

http://www.kahramanmaras.bel.tr/haberler/guncel-h ...arenk-oldu

sayfa 1
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler