Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Aydın - Söke
1234567   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
alperdemirkaya
13 yıl önce - Çrş 06 Nis 2005, 21:12
Aydın - Söke


Söke de gün doğumu ve çoban yıldızı.

(+)
suate
11 yıl önce - Prş 26 Ekm 2006, 22:19
Gün doğumu yada gün batışı


Söke'de gün doğumu da gün batımı da harikadır. Tüm mevsimlerde farklı bir heyecan verir insana. Nereden izlerseniz izleyin, ister gül dağından , ister ovanın diğer uçlarından isterseniz evinizin penceresinden...Pırıl pırıl gökyüzü ve sabahın erken vakti işe gitmek için sokaklarda yürüyen insanlar..

onur_20

10 yıl önce - Cmt 29 Arl 2007, 01:41
aydın (söke)...


Sizlere söke hakkında bilgi vermek istiyorum....

Söke, Aydın ilinin yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi olup 1356 km2' lik bir alana sahiptir.İlin en batısında yer alır. Doğusunda Koçarlı,kuzey doğusunda Germencik,kuzey ve kuzey batısında Kuşadası, batı ve güney batısında Ege denizi, güneyinde Muğla iline baglı Milas ilçesi yer almaktadır. Söke'nin Izmir'e karayolu uzaklığı 120 km, Aydın'a ise 52 km'dir.Nüfusu 2000 yılı sayımlarına göre 69.000 kişidir.

Söke civari 5000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Sırasıyla Hititler, İyonlar, Frigler, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Roma, Bizans ve Türkler bu bölgeye hakim olmuslardır. İlk çağın önemli İyon limanlarından üç tanesi bugünkü Söke sınırları içindeydi.Bunlar; Miletos, Priene ve Myus'tur.

1950'li yıllara dek genis otlakları ile yörüklerin hayvanlarına otlak ve barınak olan Söke Ovası günümüzde modern ve örnek tarımın uygulama alanıdır. Büyük Menderes nehrinin getirmiş olduğu alüvyonların denizi doldurması sonucu meydana gelmiştir. Ovada yetişen ürünler , sanayi bitkileri ile birlikte tahıllar,sebze ve meyvalardır.Pamuk tarımı bakımından geniş bir potansiyele sahiptir.

İlçemiz sınırları içinde çimento, dokuma, konfeksiyon, un ve seramik üretimi yapan beş adet sanayi kuruluşu ve 74 adet orta ve küçük boy işletme mevcuttur.Unutulmamalıdır ki aydının sanayi ve ziraat bakımından 1.verimli ilçesidir.Türkiyede de onemli bir yeri vardır.Söktaş türkiyeyi aşmış şimdi avrupada üretim yapan tekstil işletmesidir.batı söke , söke un ,söktaş,alışveriş ( outlet ) mağazalar vb...

Olanaklar :

Yüksekokulumuz, idari ve eğitim faaliyetlerini 3500 m2 kullanım alanı olan bir binada Otomotiv Programı, Tekstil Programı ve Elektrik Programlarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. 12 öğretim görevlisinin eğitim-öğretim hizmetlerini sürdürdüğü Yüksekokulda, diğer birimlerimizden gelen öğretim elemanları da ders vermektedir. Binamızda 20 derslik, 1 hazır giyim atölyesi, 1 otomotiv atölyesi, 1 elektrik atölyesi, 1 fiziksel tekstil muayeneleri laboratuarı, 1 bilgisayar laboratuarı, 1 CAD laboratuarı, 1 kütüphane, 1 kantin, 1 yemekhane, 1 toplantı salonu ve 1 basketbol-voleybol sahası bulunmaktadır.

onur_20

10 yıl önce - Cmt 29 Arl 2007, 16:32
aydın söke...


Sökeye şöyle bir görünce genelde beyenilmiyor.Ama orda yaşandıktan sonra ilk gün yapılanların sökeye ne kadar haksızlık olduğunu genellikle anlıyoruz.Söke öyle kibar bir yer ki : kış mevsimide, yaz mevsimininde ayrı ayrı keyfi vardır.Ayrıca didim,bodrum özelliklede kuşadasına olan yakınlığı ( 15 km) sökeye ayrı bir hava katıyor.Pek de fazla fotoğraflarım yok ama bulduğum fotoğraflarla size sökeyi en iyi şekilde tanıtmaya çalısacağım...İşte sökeden manzaralar...Sökedeki atatürk parkı ...
Söke doktorlar caddesi...hükümet konağı , sağ taraftan kuşadasına,sol taraftan ise şehir içine veya didim,bodrum yoluna çıkılabiliyor...

2veya 3 haftada bir sökede halka böyle lokmalar ikram edilir...


belediye binasının önü...


suate
9 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 21:24
sayın onur_20 adlı üyenin dikkatine


değerli onur_20 , Söke'nin tanıtımında verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Yüz ölçüm olarak Aydın'daki en büyük ilçenin Söke olduğunu bilmiyordum. Ancak Altta kullandığın 6 adet Söke konulu fotoğrafın kim tarafından çekildiğini , en azından hangi sitenin hangi sayfasından aldığını not olarak düşebilirdin bir kenara. Bir husus daha, fotoğrafların üzerlerine tıklasaydın 1600 * 1200 piksel olarak görür ve bilgisayarına indirirdin. Buraya da yüksek pikselli olarak koyabilirdin.

Şahsen çekmiş olduğum bu fotoğrafların tarafınızca burada Söke'yi tanıtmak adına kullanmanıza itirazım etmiyor ve bir sakınca görmüyorum. Bu fotoğrafları ve daha fazlasını orjinal piksellerinde görmek isteyenler google'da BENİM OBJEKTİFİMDEN SÖKE yazıp en üstte çıkan linke tıklayıp ziyaret edebilirler. Ayrıca , diğer fotoğraf sayfalarımı ziyaret etmek isteyenler aynı sayfanın en üstünde bulunan açıklamaları okuyarak diğer sayfalarıma ulaşabilirler.

Saygılarımlasayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler