Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kahramanmaraş - İhracat İstatistikleri
« önceki   123 ... 11121314   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12
Yiğit3344
7 ay önce - Pzr 13 May 2018, 02:39

İlk 1000 e kaç firma soktuğuna değil toplam sanayi cirosuna bakılır.

Adananın sanayi cirosu Maraştan çok daha fazladır. Maraşın fazla firma sokması maraştaki sanayinin belli başlı firmalara üzerinden gitmesinden dolayı.

Bir diğer kıstas Organize sanayi bölgesinin tükettiği enerjidir. Kontrol etmedim ama Adana osb çok daha büyük olmalı Maraş osb den.

Firma sayısı gibi saçma bir kıstas olamaz.

Alıntı:
Milliyetçi mersin mi?. Güldür me ya insanı Merkez ilçe belediyesinin biri hdp olan yer nasıl milliyetçi oluyor.
Onlar doğudan gelenlerden dolayı.Mersin Yörük şehri %100 Türk. Hadi canım burdan ekmek çıkmaz sana.

efy efy
7 ay önce - Pzr 13 May 2018, 12:50

Yiğit sen hayırdır niye Maraş'ın forumuna gelip ortalığı birbirine katıyorsun hayırdır kuyruğuna mı bastılar çocuk gibisin sen senin yerin burası değil git sütünü iç anasifinda felan oyna harcama kendini buralarda hadi canım sana burda ne bir söz ne de bir hak düşer 😉

efy efy
7 ay önce - Pzr 13 May 2018, 12:52

Ayrıca bak sen şu işe bu Malatyalı da olabilir 33mersin 44 Malatya daha öncede malatyayla ilgili propaganda yapmıştı 😤😤

Yiğit3344
7 ay önce - Pzr 13 May 2018, 15:39

Kuyruğuna kimin basıldığı belli fake hesapla cevaplar geldiğine göre. Efy nedir ahahaha. Ana sınıfı falan demiş bide. Bak bebiş onu bana değil mersin başlıklarında sallayanlara anlat. Ben hiç olmazsa yalan yanlış konuşmuyorum.malatya nerden çıktı doğum yerim ondan 44 hadi git kumda oyna sen kimin fake siysen.

efy efy
7 ay önce - Pzr 13 May 2018, 16:19

Sen bunları düşünme canım fake değil adım Enes f y de diğer adım ve soyadım hem sen kimsin ki dünkü b*kum 😂😉😉👌🏻

Yiğit3344
7 ay önce - Pzr 13 May 2018, 18:27

Laflara bak. Adını ilk defa gördüğüm bir üyeyi bu kadar kudurttuğuma göre var bi kuyruk acın bi yerlerden. fake değilmiş efoş seni

COGRAFYACI
7 ay önce - Pzr 13 May 2018, 18:39

Yiğit senin malatya doğumlu mersine göç etmiş biri olduğunu baştan beri biliyordum desem! Hatta bazen misafir sıfatıyla buraya gelip malatya reklamı yapanın da sen olduğunu düşünüyorum.
Git canım başka yerde dolaş. Maraş seni aşar biraz.
Ha bir de organize sanayi falan filan demişsin. Sana bunu daha önce de açıklamıştım, bir daha söyliim, Maraşın sanayinin %80'!ini organize sanayi bölgesi dışında, ve genelde antep yolu, adana yolu ve kayseri yolu üstünde kurulu. Sanayinin elektrik kullanımında da Maraş Türkiye genelinde 9.sırada. Bazı yıllar 10.oluyor. bazen 9.oluyor. Sanayide Maraşın en yakın rakipleri Adana ve Konya. Düşünsene merkez nüfusu 600 bin olan Maraş, nüfusu 1.8 milyon olan Adana, 1.4 milyon olan Konya gibi kentlerle yarışıyor ve 2017 itibariyle ikisini de geçmiş durumda.
Maraş böyle bir yer canım. Buyur sen de bize Malatya ve Mersinin sanayisini anlat şimdi. Tabi varsa.

efy efy
7 ay önce - Pzr 13 May 2018, 19:04

Yalnız adın gibi ol "YİĞİT" 😉

Yiğit3344
7 ay önce - Pzr 13 May 2018, 19:30

Ahahahaha Coğrafyacı ne destan yazdın. 44 ten roman yazdın. Anne baba Erdemli yörüğü tamam mı. Göç etmişmiş. Ülkeye hizmet için Malatyada yaşadık bir süre.Başka şehirede gittik. Doğu batı farketmez devlet için gidilir. Hiç malatya başlığında yazmadım merakta etmiyorum ne oluyor. Misafirlerden banane bensem bakılsın o zaman hadi. Kendi gibi bilirmiş böyle diyenler herkesi. Beni malatyayayla derdinize bulaştırmayın banane. Derdiniz varsa gidin onlarla çözün.

Sanayi karşılaştırması yapmak istiyorsan osb lerin tükettiği enerjiye bakacaksın. Bu kadar basit.sanayi elektrik kullanımını paylaş o zaman. Nerden baktın kaynağın varmı. İlk bilmem kaça giren firmanın bi ifadesi yok.

ceyhanlı umut
7 ay önce - Pzr 13 May 2018, 20:12

çok yanlış bilgiler verilmiş akdenizin en büyük sanayisi adanada maras tekstil ve çelik esya sektörlerinde bölgenin en iyisi ama genelde adana sanayide iyi ileride teşvik avantajıyla belki geçebilir maraş

sayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 11121314   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET