Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
ziya_tk

4 yıl önce - Pts 17 Şub 2014, 19:35

Akdeniz belediyesini BDP üstteki oy oranlarıyla kazandı. chpliler AKP'ye; akpliler de CHP'ye oy vermiyor. Bu seçimde de aynı hezimetin yaşanmaması için CHP ve Ak Partiye oy veren seçmen MHP'de oylarını birleştirmelidir. Büyükşehir için istediğiniz partiye oy verin ama Akdeniz ilçesinde oy kullanacaklar oy vermeden önce bir daha düşünsün. Bu çapulcuları paketleyip göndermenin tam sırası.

ali durmaz
4 yıl önce - Pts 17 Şub 2014, 23:39

Alıntı:
Akdeniz belediyesini BDP üstteki oy oranlarıyla kazandı. chpliler AKP'ye; akpliler de CHP'ye oy vermiyor. Bu seçimde de aynı hezimetin yaşanmaması için CHP ve Ak Partiye oy veren seçmen MHP'de oylarını birleştirmelidir. Büyükşehir için istediğiniz partiye oy verin ama Akdeniz ilçesinde oy kullanacaklar oy vermeden önce bir daha düşünsün. Bu çapulcuları paketleyip göndermenin tam sırası.

Hocam haklısınız ama bu yazdığınız imkansız! Bilakis bu seçimde chp.nin Akdeniz'de bdp.yi, bdp.nin de b.şehirde chp.yi destekleyeceği söyleniyor. Geçenlerde selahattin Demirtaş 'metropollerde chp ile ittifak yapabileceklerini söylemişti. Herkes b.şehir bld.den şikayetçi ama nedense halen chp.yi destekliyor çoğu kişi Şikayet ettiklerinden medet umuyorlar tabiri caizse! Arkadaşlar yıllardır bu sitede yazıyorum, Mersin böyle amatör, tembel bir belediyeciliği hak etmiyor chp.ye gönül veren arkadaşlar kızmasın ama bu kadar da particilik yapılmaz doğrusu! 10-15 yıl önce Eskişehir, Kayseri, Konya, Denizli..vs Mersin'in yanında köy gibiydi ama şimdi Mersin'i koca bir köy ve güzelim sahilleri beton yığını haline getirdiler Bunu hiç kimse inkar edemez! Sizler, bizler yani Mersinliler bunu hak etmiyoruz! 15 yıldır belediye başkanı olacaksın 40 yıllık hizmet binasını kullanacaksın Dipnot: (üzülerek yazıyorum): Mersinliler genel anlamda birlik olmadığı sürece Akdenizi bdp.mi kazanacak, 10 yıl sonra acaba ne olacak gibi korkularla yaşamaya mahkumdur...

serkan33

4 yıl önce - Sal 18 Şub 2014, 00:14

2009'da Akdeniz'in BDP'ye kaptırılmasındaki en büyük hata CHP oylarını bölen DSP oldu, zaten tabloda görüyorsunuz. CHP-DSP = 26.6+4.6 TOPLAM %31, BDP'yi az farkla da olsa geçiyordu ama işte her zamanki gibi bir bölen çıkıyor.

Bu sefer DSP faktörü yok, bakalım MHP'lilerin desteğiyle CHP Akdeniz'i tekrar alır gibi, büyükşehirde ise birçok chp'li Burhanettin Kocamaz'a verecekler, sonuçlar herşeye gebe..

ali durmaz
4 yıl önce - Sal 18 Şub 2014, 00:22

Serkan33 Bey, sizce bdp Toroslar'ı alabilir mi?

nurdan87
4 yıl önce - Sal 18 Şub 2014, 00:25

MHP'nin yükselişiyle beraber kürtler büyük oranda CHP'yi destekleyecektir diye düşünüyorum. CHP ve MHP arasında kıyasıya bir yarış olacak. Benim gönlüm MHP'den yana.

Emir ERTEN

4 yıl önce - Sal 18 Şub 2014, 00:29

CHP ile bdp'nin flört etmesine şaşmamak gerek. Tencere kapak misali. Bakalım bu seçimlerde Akdeniz'de oranlar ne olacak. Torosları yine MHP alır. Yenişehir de CHP görünüyor. Tarsus ve Erdemli'de MHP önde. Mut ve çevre ilçelerde Ak parti etkili olabilir. Büyükşehir oy oranları da 3 parti arasında yüzde 25-30 aralığında olur.

ASIM AYDIN
4 yıl önce - Sal 18 Şub 2014, 01:03

Bizim insanımız eğer aday kendi partisinden değilse kardeşi olsa bile oy vermez.38 yaşındayım bügüne kadar gördüğüm bütün seçimler öyle oldu(en azından çevremdeki kişiler).Ve yine herkes partisine oy verirse Ak parti seçimi alır.Ama benim tahminim yarış Ak parti-Mhp arasında olur.

Serkan_21
4 yıl önce - Sal 18 Şub 2014, 01:13

Bdp nin akdeniz belediyesini almasında sorun nedir
5 yıl boyunca bir ayrımcılık yapıldımı?

nuri06
4 yıl önce - Sal 18 Şub 2014, 01:21

Mersinde Burhanettin Kocamaz'a yoğun bir ilgi var kazanma şansını yüksek görüyorum.

ziya_tk

4 yıl önce - Sal 18 Şub 2014, 01:22

Alıntı:
Bdp nin akdeniz belediyesini almasında sorun nedir
5 yıl boyunca bir ayrımcılık yapıldımı?

Devletin ve halkın verdiği paraların bir bölümünü PKK kasasına göndermesi bizim için büyük bir sorun.
Ayrıca pkk cenazesine katılan belediye başkanını istememe hakkımızı da çok görmeyeceksiniz değil mi?

sayfa 2
« önceki   123 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET