Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
(Özkan)

5 yıl önce - Cmt 15 Şub 2014, 17:38
İstanbul Başakşehir şehir hastahanesi(Avrupa'nın en büyük Hastanesi)

İkitelli Şehir Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’nın 29 sağlık bölgesine hizmet vermek üzere 22 ilde farklı büyüklük ve kapasitelerde 30 Sağlık Kampüsü kurmayı planladığı projenin bir parçası. Bakanlığın projesinde şimdiye kadar, şu anda farklı planlama aşamasında olan 20 Sağlık Kampüsü projesi önerildi.

İkitelli Şehir Hastanesi'nin temeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 16 Şubat 2014 Pazar günü saat 13:30’da atılacak. İkitelli'de hayata geçirilecek ve 2 bin 682 yatak kapasiteli 8 hastaneyi barındıran İkitelli Şehir Hastanesi bu 20 projeden biri olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel Ortaklığı modeli ile gerçekleştirilecek.

İkitelli Şehir Hastanesi diye adlandırılan İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü Projesi, ve 29. sağlık bölgesini oluşturan İstanbul’un Büyükçekmece, Küçükçekmece, Beylikdüzü, Başakşehir, Silivri, Çatalca Esenyurt ve Avcılar ilçelerine hizmet verecek.


erkan_gs_mk

5 yıl önce - Cmt 15 Şub 2014, 17:46

Hey masallah Basbakan bir bakmissin filan falan yerde acilis yapmis, bir de bakmissin baska bir yerde temel atma torenine katilmis. Ekonomik bir takim anlasmlara yapmak icin ulke ulke dolasiyor... Basbakan'in bu azmine, hirsina ve de istikrarina hayranim.

Hayirli ugurlu olsun...(Özkan)

5 yıl önce - Cmt 15 Şub 2014, 23:38(+)


Kompleksin detayları belli olmaya başladı.
Fotoğraftan da anlaşılacağı üzere yerleşkenin plan vaziyeti görüldüğü gibidir.


alidolu2
5 yıl önce - Pzr 16 Şub 2014, 00:25

Proje güzel olmasına güzel ama yeni projeler geliştirirken eldekileri de yenileyip hizmet kalitesini arttırsak güzel olmaz mı?
İstanbul'da bazı devlet hastanelerinin hali resmen içler acısı. Taksim, Okmeydanı, Haseki vs.
Sadece onu bile yapsalar şu şehrin sağlık sistemi için büyük iş yapmış olunur bence.


(Özkan)

5 yıl önce - Pzr 16 Şub 2014, 12:15

Çapa tıp fakültesininde bu komplekse topyekün taşınacağı söyleniyor.
Eğer ki böyle bir durum olursa İstanbul trafiğinide merkezde bir nebze rahatlatacaktır.Emir Karagüler

5 yıl önce - Pzr 16 Şub 2014, 12:19

Alıntı:
Proje güzel olmasına güzel ama yeni projeler geliştirirken eldekileri de yenileyip hizmet kalitesini arttırsak güzel olmaz mı?
İstanbul'da bazı devlet hastanelerinin hali resmen içler acısı. Taksim, Okmeydanı, Haseki vs.
Sadece onu bile yapsalar şu şehrin sağlık sistemi için büyük iş yapmış olunur bence.


Haklısın ama o hastanelerin aynı anda hizmet vermesi çok elzem. Dün bütün günümü şişli etfalde geçirdim hastam vardı ve bir saniye boş değildi. Okadar önemli bir lokasyon ki insanın içinden geçiyor bunca zenginimiz koskoca devletimiz bu hastaneyi nasıl bukadar eski ve bakımsız tutabiliyor. Parçalı yenileme mutlak olmalı şehir merkezinde hastaneler çok önrmli şişli etfal göztepe ssk kartal ilkyardım bunları şehir dışına taşıyamazsın


engin.
5 yıl önce - Pzr 16 Şub 2014, 12:52

Şişli Etfal hastanesi için Seyrantepe'de Türk Telekom Arena stadının yanında yeni bina yapılıyor yakında taşınacak sanıyorum bu sene içerisinde.
Taksim İlkyardım hastanesi geçici olarak GOP a taşındı. Kendi yerinde yeni bina yapılıyor. Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi kendi yerinde yenilenecek projesi hazırlandı. Geçen sene içinde inşaat başlaması gerekiyordu ne oldu haberim yok.
Ayrıca İstanbul Üniversitesine bağlı Çapa ve Cerrahpaşa tıp fakülteleri yenileme kapsamında projeleri hazırlandı. 1 milyar dolarlık projenin 5 yılda bitirilmesi bekleniyor.Bu hastanelerde mevcut yerlerinde kalacak.


ahmetsever
5 yıl önce - Pzr 16 Şub 2014, 22:02

Alıntı:
Çapa tıp fakültesininde bu komplekse topyekün taşınacağı söyleniyor.
Eğer ki böyle bir durum olursa İstanbul trafiğinide merkezde bir nebze rahatlatacaktır.

İstanbul Üniversitesi (Çapa) tıp fakültesinin daha önce Toki tarafından yenilenmesi konusunda anlaşılmıştı.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=115788

Alıntı:
...
...
İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus SÖYLET konuşması sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplandırmıştır.

SORU

Bu kampüslerin İkitelli’de kurulacağına yönelik bilgiler vardı, Neden Cerrahpaşa Tıp ve İstanbul Tıp Fakültelerinde devam kararı alındı? İkitelli ne olacak?

CEVAP

Sayın Başbakanımız, Belediye Başkanlığı döneminde İstanbul’a çok hizmet vermiş ve İstanbul Üniversitesi’nin tüm Fakültelerini en ince detayına kadar bilen bir insandır. Bu uzun bir süreç olup üç yıllık bir çalışmanın sonucudur. Biz, taşınmalı mıyız yoksa bu işi yerimizde mi yapmalıyız diye danışmanlık hizmeti aldık, İstanbul’un, dünyanın deneyimlerini, sosyoekonomik, kültürel, jeolojik analizler yaptık, kentsel dönüşüm projeleri de göz önüne alınarak bu konuda birtakım bilimsel çalışmalar yaptık. Bu çalışmaların sonucunda, İstanbul Üniversitesi’nin marka değeri taşıyan, herkes tarafından ismiyle bilinen Çapa ve Cerrahpaşa isimlerine sadık kalarak, Kent Üniversitesi avantajının bulundukları yerde devam ettirilmesi konusunda Devletimizin tüm kademeleri ile hemfikir olduk.

İkitelli’nin durumuna gelince; İstanbul’da 40’ı aşkın Üniversite var ve İstanbul Üniversitesi’nin destek vermediği, Hocasını göndermediği hiçbir kurum yok. Bizden yardım isteyen her kuruma biz her zaman destek veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Gidilmesi gerekiyorsa, ben de dahil olmak üzere, bütün Hocalarımız gideriz.
Kendi kurumlarımızda da, öğrenci yetiştirme gibi görevlerimizi yapmaya devam ederiz. İstanbul Üniversitesi’nin gücü her şeye yeter.
...
...
http://istanbultip.istanbul.edu.tr/prof-dr-yunus- ...leniyor-2/

İstanbul Üniversitesi (Çapa) tıp fakültesi buraya taşınırsa o bölgedeki trafik belki biraz rahatlayabilir ancak, hasta ve hasta yakınları için İkitelli'ye gidiş geliş eziyeti başlar, çünkü İstanbul Üniversitesi (Çapa) tıp fakültesinin şu anki yeri İstanbul'un ortası olmuş vaziyette, her taraftan (trafik yoğunluğuna rağmen) kolaylıkla ulaşılabilir durumda...


(Özkan)

5 yıl önce - Pzr 16 Şub 2014, 22:05

Alıntı:
ancak, hasta ve hasta yakınları için İkitelli'ye gidiş geliş eziyeti başlar,


Niye Ahmet abi m3 Kirazlı-Olimpiyat stadyumu metrosunun çok yakınında yapılıyor.
Ulaşım neden sıkıntı olsun ki?


ahmetsever
5 yıl önce - Pts 17 Şub 2014, 09:33

Alıntı:
Niye Ahmet abi m3 Kirazlı-Olimpiyat stadyumu metrosunun çok yakınında yapılıyor.

Yanlış anlaşılma olmasın, İkitelli Şehir Hastanesi yapılsın buna karşı değilim, hatta İstanbul gibi bir şehre daha da fazlası yapılsın. Daha önce dediğim gibi İstanbul Üniversitesi (Çapa) tıp fakültesi, İstanbul'un orta yerinde ve otobüs, tramvay ile ulaşımı kolay vaziyette, ayrıca bu hastaneye İstanbul'un Anadolu yakasından da çok hasta geliyor, bunlar vapur, Marmaray ile Avrupa yakasına geçtiklerinde bir otobüs/tramvay ile kolaylıkla hastaneye ulaşabiliyorlar.
Ben o nedenle gerek İstanbul Üniversitesi (Çapa) tıp fakültesi ve Cerrahpaşa tıp fakültesinin bulundukların yerlerden taşınmasına karşıyım, mevcut hastane binaları modernize edilsin ve hastaneler buralarda görevlerini yerine getirsinler, ama bunun yanında da gerek Türkiye'nin ve gerekse dünyanın her tarafından İstanbul'a tedaviye gelen hastalar için İkitelli Şehir Hastanesi gibi hastanelerin yapılmasını da istiyorum.sayfa 1
123 ... 343536   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet