Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Misafir ab1

1 yıl önce - Cum 03 Şub 2017, 01:27

Misafir 716 tek kelimeyle saçmalamışsınız. Her şeyi yasaklarsan taciz de tecavüz de artış olur. Bizim ülkemizde cinsellik bir tabu. Sizin kelimelerinizden bunlar anlaşılıyor.

Misafir eb5

1 yıl önce - Çrş 01 Mar 2017, 23:47

Bende günlük kiralık işi yapıyorum iki senedir 25 daireyi işletiyor ve bu daireler ile 7 ihtiyacı olan aile geçiniyor temizlikçisi bekçisi 7aile sigortalı çalışanı kayıt dışı değilim vergimi oduyorum fuhuş ortamı yaratmadim hiç bir zaman çalışan hayat kadını na hiç bir zaman iznim olmadı kimlik bildirim yapıyoruz son aylarda hem maliye hem ahlak şube olsun devamlı bilgi paylaşımında bulunuyoruz,
Bu işi sevmeyen yapılmasını onaylanmayan bir çok kişi olabilir ama nedense karşı olan bir çok kişiyi kendini aile sanan burda yazan bir çok kişi karşı komşusunun alt kattaki üst kattaki komşusuna nasıl yan gözle baktığını da biliyoruz burda ahlak abidesi oluyor yada
Karşı çıkanları iki gün önce sağda solda kaçamak yapmak için günlük kiralık tutmak için yada tutarken görüyoruz dürüst olan
Bu işi temiz yapmaya çalışanlar ile farklı yapmaya çalışanları ayırt etmeye çalışın bir çalışma yapılacaksa tmm kayıt altına alınsın birde şunu unutmayın ülkemizde maalesef zina suç olmaktan çıkmış
5 yıldızlı otelimiz yok ki büyük oteller gibi fuhusu resmi yapalım

mahmut11
1 yıl önce - Çrş 29 Mar 2017, 12:00
Fatih'te günlük kiraya verilen evler mühürlendi

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçede günlük kiraya verilen evlerin kayıt altına alınmaya başlandığını, uygun bulunmayan 324 evin mühürlendiğini belirtti.

Kayıt dışı olduğu gibi farklı amaçlarla kullanılan bazı evlerin kapısına kilit vurulduğunu ifade eden Demir, "kısa süreli kiralama" adı altında kontrolsüz şekilde işletilen tüm evlerin sistemin içine dahil edileceğini dile getirdi.

"ŞEHİR KÜLTÜRÜNE ZARAR VERİYOR"
Fatih'te kontrolsüz şekilde günübirlik kiralanan evlerin ciddi sıkıntıya yol açtığını, buna zaman içinde son verileceğini aktaran Demir, "İlçe sınırlarında kontrolsüz şekilde ve şehrin de dokusunu bozan bir kiralama işlemiyle karşılaştık. Bu kiralama sistemi komşuluk ilişkilerini bozuyor. Buralarda kimin kaldığı belli değil. Bu aynı zamanda şehrimizin ve ülkemizin güvenliği açısından önem arz ediyor. Bir de şehir kültürüne de zarar veriyor." dedi.

"DENETİMSİZLİĞE MÜDAHALE EDİLİYOR"
Demir, "Mevcut evlerin kontrol altına alınmasını bir tek zabıta ile gerçekleştirmek mümkün değildi. Bunun için emniyet teşkilatından destek aldık. Zabıta ve emniyetin yanı sıra bir de işin mali tarafı olduğu için Maliye de işe dahil edildi. Çünkü kısa süreli kiralamalarda çok ciddi gelir var. Onları da kayıt altına almak için de Maliye ile de temasa geçtik. Dolayısıyla üçlü bir denetim ekibi oluşturuldu. Zabıta, polis ve maliyecilerden oluşan ekiplerle şikayet üzerine veya araştırmalarımız neticesinde bu denetimsizliğe müdahale ediliyor."

"ŞU ANA KADAR 324 EV MÜHÜRLENDİ"
Evlerin turizme uygun alanlarda olması halinde mali yönden denetim altına alarak faaliyetlerinin sürdürülmesine izin verildiğini anlatan Demir, "Eğer bu tür işlemin yapılmaması gereken yerlerde ise o zaman evi mühürlüyoruz. Şu ana kadar 324 ev mühürlendi. İnsanlar, evlerini kiraya veriyor, sonra takip etmiyor. Evi kiralayanlar ise sonra aynı konutu daha kısa süreliğine belki haftalık, günlük hatta saatlik olmak kaydıyla uygunsuz kullanacak birilerine kiraya veriyor." diye konuştu.

Ensonhaber

Güven Hoca

1 yıl önce - Çrş 29 Mar 2017, 12:10

Günlük kiralık evlerin bu amaçlı kullanıldığını okuyunca hayret ettim.Oysa yazın Ayvalıkta otel yerine günlük kiralık odalı döşeli evlere bakardık.Antalyada da çoktu.Demekki farklı amaçlar içinde kullananlar varmış.Şaştım bu işe.

mahmut11
1 yıl önce - Çrş 29 Mar 2017, 12:13

Hocam belki yazlık yerlerde turizm amacında kullanım oluyordur ama büyük kentlerde olay belli..

ahmetsever
1 yıl önce - Çrş 29 Mar 2017, 12:22

Alıntı:
Günlük kiralık evlerin bu amaçlı kullanıldığını okuyunca hayret ettim.Oysa yazın Ayvalıkta otel yerine günlük kiralık odalı döşeli evlere bakardık.Antalyada da çoktu.

Turizm bölgelerinde günlük kiralamaların büyük çoğunluğu turizme yönelik kiralamalar olabilir, ancak özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde turizmin dışında özellikle fuhuş, kaçak iş çevirenler tarafından kullanılıyor.
Otel, motel gibi yerlerde kalınması durumunda, kimlik bilgileri v.s. verildiği için kendilerine sıkıntılı durum oluşturuyor.
Ancak azda olsa; günlük kiralama işini hakikaten meslek olarak görüp, her türlü kayıdı tutan, fatura, vergi vs. mali yükümlülükleri yerine getiren, güvenlik kamera sistemi ile devamlı kayıt yapan emniyetli/güvenilir işletmeciler de var...

Misafir 696

1 yıl önce - Pts 03 Nis 2017, 11:54

İNSANLARDA AHLAK NAMUS DİYE BİR ŞEY KALMAMIŞ NALET OLSUN..ANNELERİNİN KIZ KARDEŞLERİNİN YADA KIZLARININ BAŞINA BÖYLE BİR ŞEY GELSE YİNEDE BUKADAR GENİŞ ALGILAYABİLECEKLERMİ ACABA MERAK EDİYORUM...BU KONUŞMALARDAN BİLE İNSANIN MİDESİ BULANIYOR..DESTEKLEYENLER KESİN BU İŞİ YAPIYOR YADA YAPTIRIYORDURR..

Misafir 3dd

1 yıl önce - Sal 02 May 2017, 18:21

Bu günlük kiralık evleri şikayet edip de sonuç alan oldu mu acaba?
benimde başımda böyle bir dert var ne yapacağımı bilmiyorum...

Misafir 663

10 ay önce - Prş 13 Tem 2017, 11:05

Bence böyle bir rezalet söz konusu değil ozaman otellerde kapatılsın çok saçma düşünceler neyse arkadaşlar ben konaklamacımın böyle sorulara cevaplar verdiğini sitesinde gördüm belki sizlerede yararlı olabilir :
http://fuarhome.com/beylikduzu-gunluk-kiralik-dai ...an-sorular

Recep ALKAN
10 ay önce - Prş 13 Tem 2017, 11:15

Yahu bu tarz işleri yapacak adam her türlü yapar.
Öyle oteller biliyorum ki varlığını bu işlere borçlu.
Biz işleri olması gerektiğinden çıkardığımız için hep boka sarıyor.

Örneğin bu yıl akdenize tatile gitmek istiyorum ve günlük ev kiralayacağım.
Nedir yani, evleri uçkuruna teslim etmiş adamlar yüzünden gidip fahiş fiyatlara otellere mi bayılalım.

Denetim de olsun lafın yok, ama kiralanmasın bilmem ne, amacı dahilinde kullanmak isteyen insanlara da eziyet olur...

sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET