Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Misafir 9ef

1 yıl önce - Sal 04 Ekm 2016, 10:36

Ailesi ile tatile gidenler icin,yada buyuk sehirlerde gunluk isi olanlar icin iyi bir olanak.Sadece duzenlenmeli,vergilendirilmeli,denetlenmeli.

Misafir a48

1 yıl önce - Prş 13 Ekm 2016, 11:53

Bu ülkede zina suç değil arkadaşlar. para alış verişi yoksa suç değil. Bahsettiklereinmiz otellerde olmuyor mu. Günlük dairede fuhuş yapılmaz yani para karşılığı ilşki olmaz zaten. Sebebi belli kimse riske atmaz kendini. Orada ya nişanlılar yada sevgililer buluşur. Günlük daişre kişralıyacaksanız şirketlerden kiralayın. sabah işe giederken evini kiraya verenlerden değil.

Misafir 01c

1 yıl önce - Cum 21 Ekm 2016, 04:52

Merhaba arkadaşlar, ben tüm yazılanları okudum. Bende birkaç birşey eklemek istiyorum. Kanunen düzenleme yapılması şart olan bir durum. 2014 haziran ayında 3 hafta üst üstte gittiğim bir yer oldu. Ne mi yaptım ?
Kız arkadaşımı Ataköy' e çağırdım. Bende Ataköy' deki Avm nin ordan ev sahibinden evin anahtarını aldım. Bana gideceğim bloğu ve daireyi tarif etti. Adamla uzun süre görüştüğüm için saolsun iyi bir abimizdi. Ben evi görmeden para vermeyeceğimi söyledim. Kendisi ile daireye geldik evin kapısını açtım. Ev güzel, hoş. Odalara baktım. Kamera var mı evde dedim. Yok kardeşim dedi. Ama ben inanmadım. Parayı verdim. (10 saat için 90 TL) Öyle bir sağı solu kontrol edeyim dedim. 1+1 evi tam yarım saat aradım. Bakmadığım iğne deliği kaldı sadece. Tam olarak güvendim. Sonra saat 10.00 olmuştu tabiki. Bende gittim Şirinevler metronun oradan kız arkadaşımı aldım. Sonra içki falan aldık. Ufak alışveriş yaptık. Eve geldik, herşey güzel hoş. Kız beğenmedi . Ya canım, balım, hayatım, bebeğim desemde tuturdu bu ev çok pis yerlerde toz var Daha önce çok kişi tepiştiği içindir dedim Sonra bana baktı dedi duş alalım falan... Sonrası kevaşe ile benim aramda olan bir durum olduğu için anlatmayacağım. Velhasıl yaş oldu 24. Keşke yapmasaydım diyorum bazen. Ama yaşandı bitti. Artık olgun düşünmek lazım. Gerçi insan hayatını birleştireceği kişiyi böyle yerlere götürmez. Ben yaptım fakat orada ilginç olan bir ayrıntı ile karşılaştım. Kız daha önce zaten kendini bozdurmuş bana kendini yamamaya çalışıyor. Böyle olunca kendisi de itiraf etmek zorunda kaldı. Sokaktan arkadaşı olan kızın kocası ile yatmış. Ben yaptığıma pişman olmadım. Fakat insanın çok sevdiği biri ise yada evlenmeyi düşündüğünüz biri ise kesinlikle ve kesinlikle kiralık evde böyle bir işe kalkışmayın. Birbirinizi kendinize saklayın, gerçekten evlendiğiniz günden itibaren bu anı yaşayın. Temiz namuslu olan kız kesinlikle doğduğu andan itibaren ergenliğinden sonra bile sizin olmak, hayatı boyunca yaşayacağı en güzel o anı sizin için kendisi için bekliyorsa, ben de dahil olmak üzere tüm erkeklerin böyle düşünmesi gerekmektedir. Gerçek aşkı arayın arkadaşlar... Bu geçici zevklerin peşinden gitmeyin. Adı üstünde geçici zevk zaten. Sonrası psikolojik sıkıntı yapar adama. Ne bileyim ikinizde ilk defa ilişkiyi yaşadınız. Onu kadının yaptın. Sonra terkettin. Oldu mu şimdi bu ? Geleceğin baba olacak insanlarına yakışır mı bu?

ahmetsever
1 yıl önce - Cum 11 Ksm 2016, 10:19

Alıntı:
Bakanlık takibe aldı! Ağır cezalar yolda
Günlük ve saatlik kiralanabilen konutlar üzerinden yaratılan ticaret hacmi dudak uçuklattı
...
...
http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2211370-b ...alar-yolda

Bakanlığın takibinden ne gibi sonuçlar çıkacak bakalım...

ahmetsever
1 yıl önce - Sal 22 Ksm 2016, 13:34

Alıntı:
Yeni KHK ile düzenleme geldi! Cezası 10 bin TL
OHAL kapsamında yayınlanan son KHK ile, günübirlik kiralanan evlerde de kimlik bildirimi zorunlu hale getirildi.

Bu evleri kiralayanlardan, genel kolluk kuvvetlerinin terminallerine bağlanmayanlara 10 bin lira, anlık veri göndermeyen veya gerçeğe aykırı kayıt tutanlara 5 bin lira idari para cezası verilecek.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan 678 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında, günübirlik ev kiralayanlara da kimlik bildirimi zorunlu hale getirildi. Buna göre, 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanunu'nun ikinci maddesinin birinci fıkrasına, "bekar odaları" ibaresinden sonra gelmek üzere "günübirlik kiralanan evler" ibaresi eklendi.
...
...
http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2219479-y ...-10-bin-tl
Günlük kiralanan evler ile ilgili düzenleme yapılmış, inşallah bu problemi çözer

Cemoli D18
1 yıl önce - Sal 22 Ksm 2016, 13:36

Denetimi çok basit.
Sivil polisler tek tek bu işi yapanlara musallat olsun gerçekler ortaya çıkar

ahmetsever
1 yıl önce - Sal 24 Oca 2017, 15:27

Alıntı:
Emniyet'ten günübirlik kiralanan evlerle ilgili açıklama
Emniyet'ten yapılan açıklamada, OHAL kapsamında Kimlik Bildirme Kanunu'nda değişiklik yapıldığı belirtilerek, söz konusu evlerle ilgili kanun kapsamında, kimlik bildiriminde bulunulmasının hükme bağlandığı bildirildi
...
...
mniyet Genel Müdürlüğü'nün konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"Olağanüstü Hal Kapsamında Kimlik Bildirme Kanununda değişiklikler yapılmıştır. Buna göre; İlgili kanunun 2. maddesinde yer alan tesislere 'günübirlik kiralanan evler' ibaresi eklenerek bu tür yerlerin kanun kapsamında kimlik bildiriminde bulunmaları hükme bağlanmıştır. Bu hükme uymayanlara mülki idare amirlerince 10 bin Türk Lirası, anlık veri göndermeyen veya gerçeğe aykırı kayıt tutanlara 5 bin Türk Lirası idari para cezası verilmesi öngörülmüştür. Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren; 2 bin 802 işletme tespit edilmiş, 1020'si kayıt altına alınmış, 214 tesis kapatılmış, 327 tesise 476.485 Türk Lirası idari para cezası uygulanmıştır. Bu kapsamda, günübirlik evlerle ilgili olarak doğrudan, saatlik, günlük veya haftalık gibi süre şartı aranmaksızın kazanç amacı güdülerek kiralama faaliyeti yapılan, sürekli oturma veya yerleşme amacı taşımayan tüm geçici nitelikteki kısa süreli kiralamaların Geçici İkamet Yerleri ve Kimlik Bildirme Sistemine dahil olarak kimlik biriminde bulunmaları gerekmektedir"
http://www.haberturk.com/gundem/haber/1366327-emn ...i-aciklama

Günlük kiralık evlerin denetimi ve ceza uygulaması başlamış, günlük kiralık ev konusu tamamen kapanması bile, bu cezalar caydırıcı olur.

Misafir 716

1 yıl önce - Cum 03 Şub 2017, 00:11

Arkadaşlar bu durum herkezi rahatsız edio Müslüman ülkede açik açik zina bu yazıklar olsun

Özkan_Bayhan

1 yıl önce - Cum 03 Şub 2017, 00:47

Ankara'da yüksek lisans yaptığım vakit hemen gider gitmez ev kiralamamış ve günlük daireleri sormuştum. Cebeci tarafında çok yüksek ücretler istemişlerdi. Ancak sonradan aklıma nikahsız birliktelik yaşayan kişilerin böyle gecelik evler kiralayabileceği düşüncesi gelmiş aman aman deyip çareyi otele yerleşmekte bulmuştum.

Yakup

1 yıl önce - Cum 03 Şub 2017, 00:58

Haberi bende dün izlemistim...

Insanimiz, hic etik davranmiyor..

TOKI sana ayda 100 TLye ev sahibi yaptiriyor, gidip baskalarindan o dareden para kazaniyorsun!!

Rezillik..!!

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET