Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
murat012191
4 yıl önce - Pzr 09 Şub 2014, 16:51
Günlük Kiralık Ev Rezaleti

büyük şehirlerde, özellikle yeni yapılan büyük sitelerde pekçok daire sahipleri tarafından günlük kiraya veriliyor. çok düşük bedellerle. bu evlerin çoğunun hangi amaçlarla günlük kiraya verildiğini söylemeye de gerek yok. aptal değiliz hiçbirimiz. ailelerin, çoluk çocuğun yaşadığı yerlerde neler dönüyor...

istanbul un marka site projelerinden biriyle ilgili yazıdan alıntı yaptım:

Alıntı:
en büyük probleme geliyorum. daireleri günlük kiraya veriyorlar baba. içmeye gelen, fuhuşa gelen, kaçamağa gelen... her çeşidi var. gece yatıyorsun, yüzlerce daireden birinden deli gibi müzik sesi yükseliyor. tüm site ve güvenlik, bu gürültünün nereden geldiğini arıyor, bulana kadar bütün gecen mahvoluyor. cama çıkıp bağırdı lan adam gecenin 3'ünde ''uyumayın laaaan'' diye, öbür bloktan da cevap geldi ''uyumuyoruz aaabiiii'' diye... defalarca kavgalar çıktı, hem de grup halinde, genelde bu tip askıntı olma, aşırı alkol durumlarından ileri geliyor. karşı bloğumda perdesiz bir ev vardı, ki aynı hizada olduğumuz için görebildiğim bir kaç daireden biriydi. arkadaş o evde her gün mü başka başka tipler olur? çıplak gezeni mi dersin, grup seksi mi dersin... tövbeler olsun, neler gördüm bu yerde.

kartal belediyesi, kartal da 1+1 ev inşa edilmesini yasaklamıştı. belki de 1+1 evleri yasaklayacaklarına evlerin günlük kiraya verilmesini yasaklamaları daha doğru olurdu.

günlük kira olayının ne kadar büyük bir şey olduğunu şu ilan listesinden bile çok rahat anlayabiliriz:

http://www.sahibinden.com/gunluk-kiralik

Furkan İkiz
4 yıl önce - Pzr 09 Şub 2014, 17:11

Tamamen kanunsuz bu yapılan. Şikayet durumunda hem mali şube hemde ahkak şube üstüne gidiyor bu gibi durumların. Kocaeli yi bilenler yahya kaptan da bu durumların ne kadar türediğinı bilir. Kanun eksikliğinden dolayı sadece para cezası verilebiliyor ve bu evler inanılmaz rağabet görüyor. Kanun düzenlemesi gelecekti ama bazı kesim özel hayata müdahale gibi şeyler zırvaladı. Umarım kanun en yakın zamanda çıkar.

Koray C.

4 yıl önce - Pzr 09 Şub 2014, 17:16

Geçen haberlerde günlük kiralık evlere denetim geldiğini söylemişti.
Adam evi aylık 500 liraya kiraya veriyor mesela normalde günlük kiralama ile 100 liraya falan verse ayda ne kadar gelir yapar ? Ayrıca bu geliri hiç bir şekilde denetleyemiyor devlet.
Vergi yok bir şey yok sadece net para var. O yüzden artık günlük evler denetlemede diye biliyorum tabii ne kadar orası tartışılır. Denetlemenin bir diğer sebebi de yukarıda ki durumlar zaten.
Otellere girerken kimlik veriliyor bir şekilde bilgiler var ama bu tür evlerde yok o yüzden sakıncalı.
Günlük kiralamalı evlerde artık kazandığın paranın vergisini de vereceksin,evi tutanların kimlik fotokopilerini de bildirmen gerek. Yoksa yasal işlem var .

mehmeterden198

4 yıl önce - Pzr 09 Şub 2014, 17:22

Bir de haftalık kiralık evler oluyor. Özellikle tatil yörelerinde insanlar kullanmadıkları yazlıklarını eşyaları ile birlikte sezonluk, aylık, haftalık olarak kiralayabiliyor.

1998 yılında Temmuz ayında Gemliğin Küçük Kumla beldesinde denize sıfır 3 odalı eşyalı bir apartman dairesini bir aylığıına kiralamıştık. O zamanın parasıyla şehir merkezindeki benzer bir evin 2-3 aylık kirası kadar bir para ödemiştik. Elektrik, su, mutfak tüpü parası ev sahibinden. Ailemle toplam 4 nüfus bir ay tatil yapmıştık. Yemek ve temizlik anneme aitti.

Gemlik, Mudanya sahillerinde bu şekilde ucuz tatil yapan binlerce insan var ve bu güne kadar bir şikayet duymadım. Bu şekilde yazlığını kullanmadığı zamanlar kiraya verip para kazanan bir sürü insan vardı. Adamın işi gücü var. Sadece bir ay tatil yapıyor. Kalan zamanda yazlığım boş duracağına kiraya veririm diyor. Bunu kendine iş edinmiş emlakçılar var. Tabiki herkese kiralamıyorlar. Aileler, tanıdıklar tercih ediliyor. Depozito isteniyor. Aylık, haftalık kiralandığını duydum ama günlük çok nadir.

Tabi bu konuları Haldun abi veya Nedim abi daha iyi bilir. Şu aralar Bodrum'da haftalık kiralık yazlık piyasası kaç lira acaba?

En son mehmeterden198 tarafından Pzr 09 Şub 2014, 19:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

murat012191
4 yıl önce - Pzr 09 Şub 2014, 19:02

Alıntı:
Geçen haberlerde günlük kiralık evlere denetim geldiğini söylemişti.

böyle bir düzenleme olduğunu bilmiyordum. ama bunu takip etmek için de komşuların şikayet etmesi lazım. 300-400 daireli sitelerde zaten giren çıkan belli değil. kim neyi nasıl takip edecek ki?

Yusuf Esengül

4 yıl önce - Pts 10 Şub 2014, 00:15

Her günlük kiralık tutan da kötü amaçlı değildir. Otel fiyatlarının el yaktığı Istanbul'da 3-4 kişilik bir aile ya da arkadaş grubu için 70-80 liralık bir ev çok cazip bir barınak olabilir.

baris115
3 yıl önce - Cum 12 Eyl 2014, 22:12

Değerli forum üyesi arkadaşım; Ben de günlük kiralık ev işi yapıyorum. http://www.reklam_link.comBakın şu bağlantıdaki ilan benim şirketime ait. Sizlere onlarca Türkiye'nin tanınmış firmalarından referans gösterebilirim. Arnica, CVS gibi. Siz yalnızca ön yargılısınız. Belirttiğiniz olaylar otel sahiplerinin fısıltı gazetesine para ile yaptırdığı haberdir. Siz bizzat bir olaya şahit oldunuz mu ?

mahmut11
3 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2014, 01:56

Günlük Kiralık ev, evet işletmeci bir arkadaşı rahatsız etmiş olabilir. Onun da elbette haklı tarafları var. Olmaz mı. Ama on binde bir yani.

İzmir'de de çok yaşanıyor, hatay şirinyer balçova karşıyaka bornova merkez gibi semtlerde. her gece seslerden anlaşılıyor ne haltlar yedikleri.

Demirq
2 yıl önce - Çrş 22 Tem 2015, 15:18
O kadar da kötü değil

Merhaba,

Ailem ile oturduğum için sürekli bu tarz yerlere uğruyorum bence bu konu tamamı ile günlük kiralık daireleri işleten kişiler ile alakalı. İçlerinde çok cins adamlar da var güvenebileceğiniz gerçekten işlerini otel konforunda yapanlar da var. Hatta günlük kiralık daire işini aile olarak yapanlarını bile gördüm o yüzden konu bence tamamen muhattap olduğunuz kişiler ile alakalı.

Konuyla ilgilenen arkadaşlar hala varsa

Anadolu Yakası için:

http://reklam_link.com/

Avrupa Yakası için:

http://reklam_link.com/

sitelerinden hizmet almalarını tavsiye ederim. Ben her ikisinde de konakladım ve hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Ayırca şunu söylemek de fayda var eğer çekinecek birşeyiniz yok ise otelleri tercih edin artık fiyat olarak pek fark kalmadı aralarında.

Misafir 9e6

2 yıl önce - Çrş 19 Ağu 2015, 22:01

Evet şahit oldum ve oluyorum üst katımız böyle bi daire gece uykudan uyandıracak igrenc sesler geliyor çocuk bile uyanıyor o derece artık bıktık nasıl şikayet edebiliriz nasıl yol izlemeliyiz anlatilirsa çok sevinirim

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET