Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 354

Projeyi beğendinizmi ?
Evet 60.2%  60.2%  [369]
Hayır 39.8%  39.8%  [244]
Toplam Oy : 613

Goool Rifki
2 yıl önce - Cmt 14 Arl 2019, 20:05

Alıntı:
Holiganların unuttuğu şey bu stad ne Ankaragücünün ne de Gençlerbirliğinin bütçesinden yapıldı, stad devlete ait ve 80milyonun hak sahibi olduğu bir yer. Sen ne hakla yep yeni stadın koltuklarında maymun gibi tepinip kırarsın ve bunu savunursun, o stad size lütuf olarak kullanımınıza verildi klübünüzün üstüne geçirilmedi belli bir süreliğine size emanetken siz emanete hıyanet ediyorsunuz.

Asla savunmuyoruz dikkatli okursanız malesef ülke olarak sikintimiz bu koltuklara stada zarar vermek bu sadece Ankara'da değil tüm şehirlerimizde oluyor. Sadece Ankara'yı eleştirip başka yerde görmedim demek nasıl açıklanabilir lutfen yapmayın.

Sarı Ali

2 yıl önce - Cmt 14 Arl 2019, 20:31

Medeniyetten nasibini almayan insanlar iyi birşeyden ne anlar?? Kırık, çıkık, pislik içinde yaşamaya alışmışlar!!!! Bırak yeni koltuk yapmayı bunlara her yenilik para masrafından başka birşey değil!!!! Bunlara ben devlet baba olsam bırak yeni stad yapmayı bir halı sahası bile yapmazdım .milyonları çöpe atacak kadar zengin ülke değiliz maalesef!!!!

vozkan
2 yıl önce - Cmt 14 Arl 2019, 22:49

Alıntı:
Holiganların unuttuğu şey bu stad ne Ankaragücünün ne de Gençlerbirliğinin bütçesinden yapıldı, stad devlete ait ve 80milyonun hak sahibi olduğu bir yer. Sen ne hakla yep yeni stadın koltuklarında maymun gibi tepinip kırarsın ve bunu savunursun, o stad size lütuf olarak kullanımınıza verildi

Stadyum halen Ankaragücü ve G.Birliği kulüpleri tarafından yönetiliyor ve stadyumdaki her türlü hasarı bu iki kulüp birlikte ödüyor..
Fakat İstanbul takımlarına yapılan devlet yardımı 80 Milyon insanın cebinden çıkıyor.
Son örnek Kenan Evren lisesinin FB ye verilmesi.
Devletimizi düşünüyorsak İstanbul kulüplerine yapılan milyarlarca liralık karşılıksız destekleri eleştirmek lazım.

https://www.sabah.com.tr/spor/futbol/2019/10/26/s ...devredildi

1905Alper1905
2 yıl önce - Pzr 15 Arl 2019, 01:07

Daha beni tanımaz etmezler hangi maça gidip gitmediğimi Ankaragücü ne nasıl bir destek verdiğimi bilmezler burada bana taraftarlığı öğretiyor iki müptezel. Önce eleştiriye açık olun.

Sarı Ali

2 yıl önce - Pzr 15 Arl 2019, 04:40

Vozkan ozaman medeni şekilde maçı izler yada cezasına razı olurlar . Ne yani her maç sonu devlet yeni koltuk takmak zorunda mı? Öyle birşeyi yapanı ben olsam ömür boyu stadlardan men ederdim ve parasını kuruşuna kadar cezasıyla ödettirirdim. Düşün bakalım ,sözde desteklediğiniz takımı esastan destekliyormusunuz yada zora mı sokuyorsunuz bu tavırlarınızla?Sanki bağırıp çağırmalar, zıplayıp koltuk kırmalar futbolcuların umrundaydı. Kontratı dolayı zaten çatır çatır paralarını alıyorlar. Seni beni bile tanımıyorlar. Bu ergenlik egonuzu kendinize saklarsanız daha iyi olur. Aynaya bak ve bir düşün ona buna saldırmadan önce!!!

BJK 5106
2 yıl önce - Pzr 15 Arl 2019, 13:04

Eleştri getirenler haklı tamam ancak karşı cevap verenler de doğru söylüyor.

Bu problem hemen her kulüp stadında bilhassa da ateşli taraftar grubu olanlarda var olan birşey.

Taraftar profili veya alışkanlıkları kolay kolay değişmeyeceği, değişmesinin zor olduğu düşünüldüğünde geçici ya da duruma göre daimi olarak tribün gruplarının konumlandığı bölümlerde birçok stadyum başlığında öneri mahiyetinde ve örnekler vererek paylaştığım metalik,kilitlenip açılabilir özellikte koltuklandırma yapılabilir.

Stadyum konuları ile çok ilgili olmayanların arama yapıp bulması kolay olmayabilir diye örneklerin bir kısmını karışık olarak buraya da aktarayım.Daha yakından görünümleri için üzerlerine tıklayın...
(Aşina olanlar bilir gerçi ama çoğu Almanya bazıları da Britanya ve Rusya statlarından)

Web arama motorlarına safe rail seating , safe standing gibi terimler yazılırsa daha sayısız örnekler görülebilir.

Ayrıca üretici firmaların bilgilerine ulaşmak mümkündür. Örn. ferco seating

Halihazırda yerli bir şirketin bu modelde bizzat veya partnerlik vasıtasıyla üretimi yok bildiğim kadarıyla.

Plastik türevleri var işte Beşiktaş Vodafone Park'ta uygulanan tarzda. Koltuklar şişirme tekniğinde plastik, korkuluklar (tutamaklar) metalik.

Sarı Ali

2 yıl önce - Pts 16 Arl 2019, 17:47

Bjk5106 kardeş inan bana bu gösterdiğin koltuk örnekleri bile bizim "aşırı"fanatiklere fazla dayanmaz!!!! Mesele aslında koltuk değil zihniyet meselesi!!!! Bazı insanlar maç bakmak için değil stada resmen terör estirmeye geliyor!!!! Ne var ne yok kırıyorlar. Koltukların yaninda stadın wc' leri bile kullanılmaz hale geliyor!!! Böyle birşey yapan gruplar özel hayatlarında ciddi sıkıntı icinde olmalı!!! Bu resmen psikolojik bir durum !!!

BJK 5106
2 yıl önce - Pts 16 Arl 2019, 21:05

Bu koltuklar normalde açılmayan ve ultras tabir edilen grupların yönlendirildiği tribünlerde uygulanıyor yurt dışı emsallerde.

Duruma veya maç niteliğine göre kullanıma (oturuma) açılırsa üzerine çıkma gibi bir fiil hemen hemen olanaksız olur ve bu da birkaç istisna dışında hasar veya deformasyonu minimize eder.

Şu an bazı projelerde kullanılan koltuk modelleri birtakım bilinçli / bilinçsiz (kurumsal) tasarruflar nedeniyle düşük dayanıklılık niteliğinde olduğunu ilgili kişiler / kuruluş temsilcileri vasıtasıyla bilmekteyim.
(Örnek olarak açılalı henüz birkaç yıl olmasına karşın kademeli koltuk yenilemesi yapılmakta olan Gaziantep Kalyon Stadı'nı verebilirim)

Bir de bu bahsedilen davranışsal etkilerle çok daha çabuk zarar ve dolayısıyla israfa vesile olabiliyor.

Bunu asgari seviyeye getirmek için bir öneri olarak paylaşıyorum bunları.

İlk yorumumda belirttiğim gibi sadece bu stadyum özelinde değil bahsettiğim imalat niteliğinde ve taraftar profilinde tüm kulüp stadyumları için de geçerlidir.

vozkan
2 yıl önce - Pts 16 Arl 2019, 22:34

Alıntı:
İlk yorumumda belirttiğim gibi sadece bu stadyum özelinde değil bahsettiğim imalat niteliğinde ve taraftar profilinde tüm kulüp stadyumları için de geçerlidir.

BJK li kardeş paylaşımların için eline sağlık bu senin anlattıkların sarının umurunda değil.
Onun derdi ona buna çamur atmak.
Senin gibi düzgün damlar çözüm yolu önerirler. Diğerleri ise...
Yinede emeğine sağlık.
Hiç değilse saçma sapan insanların psikolojik sorunlarını dinlemek yerine doğru düzgün bir bilgi aldık.

Sarı Ali

2 yıl önce - Pts 16 Arl 2019, 23:24

Vozkan ne oldu ? Alındın mı yoksa? Hayırdır? Doğrusunu sen söyle ozaman!!!. Derdini anlatmayan derman bulamaz!!!

sayfa 354
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet