Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir ESHOT'un 2014 Model Solaris Marka Körüklü Otobüsleri Bilgiler / Güncel Fotoğraflar
« önceki   1234 ... 525354   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 3
Serdar_35

6 yıl önce - Çrş 05 Şub 2014, 18:17

Otobüslerimiz hayırlı olsun izmir halkına ihşallah sonları conecto gibi olmaz.

Mahmut Ededağ
6 yıl önce - Çrş 05 Şub 2014, 18:26

Önemli olan bence yolculuk keyfi ve sağlamlık olmalı.
Süspansiyonları düzgün, motor sesi az ve uzun ömürlü olan herhangi bir araç benim için geçerlidir.

DAF motorları kullanılması çok güzel olmuş, Cummins motorlar traktör motorundan farksızdı çünkü.
Bence otobüslerin beyaz ağırlıklı olması yerine alt bölgesinden kırmızı ağırlıklı olması daha hoş dururdu. Yine de dediğim gibi bence önemli olan konfor ve dayanıklılık olmalı. Görünüş olarak bazı arkadaşların dediği gibi eski model araçları da andırmıyor bence, gayet teknolojik gıcır gıcır araçlar.

Bir an önce sefere çıksınlar da yolculuk yapalım. Görüşlerimizi daha iyi yazarız.

umut ileri
6 yıl önce - Çrş 05 Şub 2014, 18:32

Ingilizlerin bir atasozu vardir: "Ucuz mal alacak kadar zengin degilim" derler.

Zamaninda cok yapildi bu ucuza kacma hatasi sonuclarini gorduk. Sanos, Ikarus, BMC gibi otobuslerin yollardaki hali ortada. Birde ayni yillarda alinan Volvo'lara bakin bunlarin yaninda. Volvo hepsinden pahaliydi belki ama kalitesiyle yillardir konforlu, guvenli ulasim sundu millete. ABS'si olan ilk otobustu Turkiye'deki mesela.

Donanim nedir deyip gecmeyin ayrica. Sonucta bu otobusler 3-5 yil sonra yenilenmeyecek. Uzun bir surede otobus alinmaz muhtelen. Soyle dusunun sene olucak 2020 Izmir'de bilgilendirme sistemi kamerasi olmayan otobusler cirit atarken, Izmir'in yaninda kasaba buyuklugundeki illerde bile goruntu sistemleri olan hatta CNG'li otobusler olucak yollarda.

Modern Sanoslar tekrar hayirli olsun ne diyelim artik

New Yorker_Gs
6 yıl önce - Çrş 05 Şub 2014, 18:58

arkadaşlar otobüsler hayırlı olsun kötü otobüsler değil ama izmir Türkiyenin 3. büyük şehri hakettiği otobüsler bunlar değil

ben ankara da oturuyorum mercedes conecto iyi derdim ama bize gelen manlar çok kalite çok güzel otobüs allah kaza bela vermesin bence böyle otobüsler alınmalıydı izmir gibi bir şehire daha iyi giderdi ankara gri bir şehir izmire yakışırdı antepte bile bu otobüsler kullanılırken izmirde bu otobüslerin kullanılması garip geldi bana

İlker ERDEM
6 yıl önce - Çrş 05 Şub 2014, 19:08

Ankara ve Gaziantep'de Man kullanılıp İzmirde kullanılmıyor diye İzmir ulaşım açısından gerimi kalmış oluyor?Yani sizin ölçünüz Man mı?Man olmayan şehirlerde toplu ulaşım vasatmı?Kusura bakmayında Solarisin Man'dan öyle ahım şahım farkı yok.Kamerası yok belki en büyük eksiklik bu olabilir

Halil Can
6 yıl önce - Çrş 05 Şub 2014, 19:20

Otobüs almaya karar verildiğinde ESHOT gidip illa Solaris marka araçlar alınsın demedi, her alımda olduğu gibi eshot bir ihale açtı ve Mercedes Benz Türk bir de Solaris firması katıldı. Uzun bir ihale süreci yaşandı 1 sene kadar ihale gitti geldi itirazlar edildi ve son olarak Solaris firması kazanmış oldu.

Dün tesadüfen Konak Bahribaba duraklarında gördüm şehir turu atarlarken yanımdan geçip gittiler varyantı tırmanarak elbetteki hepiniz gibi bende binemedim henüz zaten otobüslere birçoğumuz gibi bende ön yargılı bakıyordum fakat görünce ve fotoğrafları görünce bütün ön yargılarım gitti binmek için sabırsızlanıyorum.

Dediğim gibi bir ihale açıldı ve katılanlardan biri kazandı, MAN firması VOLVO firması katılmadı niye o bu şu alınmadı diye tartışmaya gerek yok. Otobüslerimiz güzel fakat daha iyi olabilirdi elbetteki ESHOT un çıtayı biraz daha aşağıda tutmasından kaynaklı artık yapılabilecek birşey yok. Hayırlı uğrlu olsun...

Barış_AMD
6 yıl önce - Çrş 05 Şub 2014, 19:41

İlkelce cahilce abuk sabuk yorumlar yapılıyor 1994 yılında üretilmiş belli bir standardı yakalayamamış hurda sanoslar ile bu otobüsleri karşılaştıranlar var iki dakika mantıklı düşünün ya mercedes,man,volvo vs. yapsa gıkınız çıkmaz gerçi onlarada bir mana bulursunuz buldunuz da daha önceden dediğim gibi altın kaplama otobüs yapsalar zırh koysalar onada mana bulursunuz araçların direksiyon simidi bile farklı şöför koltuğuna oturmasak bile açıkca belli oluyor kalitesi alt takım neoplan motor dünyada kendinin kanıtlamış yaptığı tırlar ile ön plana çıkan daf'a ait şasi desen paslanmaz çelik lazer kesim profil özel kaynak teknolojisi vs. hala neyin derdindesiniz anlamıyorum çok iyi biliyorsanız kendi aranızda para toplayın gidin siz alın izmire otobüs.

omerkan
6 yıl önce - Prş 06 Şub 2014, 11:17

Kendi otobüsünü yapabilen ülkemiz Polonyadan Otobüs alıyorsa hepimize geçmiş olsun.

Barış_AMD
6 yıl önce - Prş 06 Şub 2014, 11:23

Şasi yapmakla kendi otobüsümüz üretilmiyor malesef motor alt yapı elektronik aksam yurtdışından geliyor.

erkin1
6 yıl önce - Prş 06 Şub 2014, 11:51

dünyada başkaları ne kullanıyor...

En son erkin1 tarafından Prş 06 Şub 2014, 12:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 3
« önceki   1234 ... 525354   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege