Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir ESHOT'un 2014 Model Solaris Marka Körüklü Otobüsleri Bilgiler / Güncel Fotoğraflar
123 ... 525354   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 1
çağdaşizm
6 yıl önce - Sal 04 Şub 2014, 15:18
İzmir ESHOT'un 2014 Model Solaris Marka Körüklü Otobüsleri Bilgiler / Güncel Fotoğraflar

Otobüslerimizden 5 tanesi bugün EVKA 3 METRO'da düzenlenen törenle kent içinde dolaşmaya başladı. Otobüslerimiz geldiğine göre, eski başlığın kilitlenmesini ( http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=130532 ) ve buradan güncel olarak tartışılmasını talep ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun.

Sabah işimin olması nedeniyle törende bulunamadım, fakat fotoğraflarını şehirde gezerlerken çekmiş bulundum

(+)

Barış_AMD
6 yıl önce - Sal 04 Şub 2014, 19:54

Araçlardan birini daha ilk günden vurmuşlar yazık günah ya.

Deniz Çağdaş
6 yıl önce - Sal 04 Şub 2014, 19:57

Otobüsün daha detaylı fotoğrafları,iç detayları,motor fotoğrafları burada İzmir Şehir İçi Ulaşım Grubu'nun sayfasında 65 Adet fotoğraf ile mevcuttur :

https://facebook/?set=a.3558262 ...amp;type=1

En son Deniz Çağdaş tarafından Sal 04 Şub 2014, 20:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

İlker ERDEM
6 yıl önce - Sal 04 Şub 2014, 19:59

Araçların tasarımı çok iyi görünüyor.Eshotun iyi bir tercih yaptığını şimdiden anladım.Hayırlı ve uğurlu olsun...

Barış_AMD
6 yıl önce - Sal 04 Şub 2014, 20:19

Özellikle engelli,yaşlı,hamile vs. kişiler için ayrılmış olan bölümün kırmızı renkle belirginleştirilmesi güzel olmuş körükten sonraki yan duran üçlü koltuk ve yedek lastiğin koyulduğu bölüme yerleştirilen iki düz iki ters koltuk iyi olmuş bence araçta koltuk sayısı fazla gibi işçilik kaliteli gözüküyor özellikle şöför mahallinden belli oluyor araçların motoru daf mx serisinden şanzıman gördüğüm kadarı ile zf ecolife voith diwa 6 yerine bu tercih edilmiş aracın gündüz farının ve arka stopların led olmasıda güzel bir ayrıntı dikkatimi çeken bir diğer nokta ise aracın egzoz çıkışının üstte değil altta konumlandırılması bence daha iyi olmuş beğenmediğim tek nokta sarı renkli tutunma borularının şaseye kelepçe kullanılmadan vidalanması ilerleyen zamanlarda bu vidalar düşebilir gelelim en önemli noktalardan birine daha aracın kliması konvekta conecto ile aynı değerlere mi sahip bilmiyorum ama bana kapasitesi conectonunkine göre daha yüksek geldi umarım performans sorunu yaşanmaz aracı inceleyen arkadaşlara sormak gerekirse motor sesi nasıl dikkat eden var mı conectoyu mu andırıyor ?

En son Barış_AMD tarafından Sal 04 Şub 2014, 20:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

İlker ERDEM
6 yıl önce - Sal 04 Şub 2014, 20:21

Benim en çok direksiyonu ve kokpiti hoşuma gitti

umut ileri
6 yıl önce - Sal 04 Şub 2014, 20:35

Tahmin ettigim gibi ESHOT yine yapmis yapacagini, otobuslerde resmen malzemeden ve donanimdan caldirmis ucuza gelsin diye

Kokpit bile eski modellerden alinmis. Yeni Solarislerin kokpiti normalde Connecto gibidir. Bunda ise eski tasarim kullanilmis. Camlar ve renk ayri rezalet zaten.

2014 yilinda 1994 yilinda uretilmis gibi bir otobusu almayi becerebilen ESHOT'u tekrar tebrik etmek lazim

Modern Sanoslar Izmir'e hayirli ugurlu olsun !

Barış_AMD
6 yıl önce - Sal 04 Şub 2014, 20:38

Beğenmiyorsanız binmezsiniz olur biter sizin gibi düşünenlere sanos bile çok araçlar conectolardan daha iyi vaziyette gördüğüm kadarıyla.

İlker ERDEM
6 yıl önce - Sal 04 Şub 2014, 20:39

Alıntı:
Tahmin ettigim gibi ESHOT yine yapmis yapacagini, otobuslerde resmen malzemeden ve donanimdan caldirmis ucuza gelsin diye

Kokpit bile eski modellerden alinmis. Yeni Solarislerin kokpiti normalde Connecto gibidir. Bunda ise eski tasarim kullanilmis. Camlar ve renk ayri rezalet zaten.

2014 yilinda 1994 yilinda uretilmis gibi bir otobusu almayi becerebilen ESHOT'u tekrar tebrik etmek lazim

Modern Sanoslar Izmir'e hayirli ugurlu olsun !

Biraz ön yargıyı bıraksanız.İlla kokpit conectoya benzeyince daha mı iyi oluyor araç.Kokpit gayet de güzel

Ozan_ozzy
6 yıl önce - Sal 04 Şub 2014, 20:40

kokpitteki boş bölüm hoş durmamış o bölgeye heralde kamera vb.donanımı yerleştirilebilir.
bu otobüslerde de yakında klima hava çıkış delikleri açılır diye düşünüyorum çünkü otobüsün içinde klimanın hava çıkışlarını göremedim. conectolar ilk geldiğinde onlarda da yoktu, zamanla delikler açılmıştı.

sayfa 1
123 ... 525354   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege