Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 24
Misafir 757

3 yıl önce - Prş 25 Şub 2016, 16:25

İslâm, maddi ölçüyü altına göre alır. Bretton Woods sistemi 1971' de çöktükten sonra kâğıt paranın altınla alakası kalmadı. Amerika kasasındaki karşılık altınları iade etmeyerek Avrupa ülkelerinin altınlarının üzerine yatmış oldu.

Dünyadaki finansal krizlerle, spekülasyonlarla kazanılan paralar çeşitli odaklara akıyor. Amerika demiyorum çünkü dolar basılırken Amerika da FED' e borçlanıyor.

Şahsi görüşüm faize hiç bulaşmamak için altın ile alışveriş yapmak, altın ile borçlanmak lazım.

Misafir d40

2 yıl önce - Pzr 04 Arl 2016, 19:10

Adam öldürmek günahtır haramdır. Cihat etmek sevaptır. Bu durumda hoca efendinin söylediği doğru olmuyormu.

yusufyuşa23
2 yıl önce - Çrş 14 Hzr 2017, 11:09

Katılım bankaları üzerine malı almıyor. Sanırım tapu masraflarından kaçmak için müşteriye vekalet veriliyor. Burda bir alışveriş söz konusu değilse katılım bankalarında faiz yoktur demek doğru olur mu?

MeteHan!
5 ay önce - Prş 16 May 2019, 17:22

selefiler kar payına nasıl bakıyor ?

Hasan Pullu
5 ay önce - Prş 16 May 2019, 17:27

Alıntı:
selefiler kar payına nasıl bakıyor ?

kar payı kar payı olsa caiz tabi. bugün kar payı deyip yine aynı faiz sistemi yürütüyorlar. adını değiştiriyorlar. buna yahudileşme denir. toplumla şöyle bir hata var. falan adam cevaz vermiş. bir ara fetöcü olduğunu bildiğim genç bana buna cevaz var dediğinde "ben o fetvayı verene cevaz vermedim" demiştim.

Can5502
2 ay önce - Sal 30 Tem 2019, 22:51

Bu katılım bankalarıyla ilgili merak ettiğim bir durum var şimdi ben bu bankaya paramı yatırdığımda kar ve zarara ortakolduğuma dair onay veriyormuşum peki bu zarar olduğunda ana param etkileniyormu yani ana paradan bir zarar kesintisi oluyormu yoksa zarar kar payındanmı düşülüyor lütfen bilenler cevaplasın

feyyazturu
2 ay önce - Sal 30 Tem 2019, 23:01

Bizin beyaz müslümanlar kelime oyunu ile Allah’ı kandırmaya çalışıyor
Şekil değişikliği ile herşey olur sanıyor
Muhafazakar bir şirkette muhasebeci ile muhasebe hesapları açarken faiz kelimesi kullanmak yasaktı
Şimdi gidiyorsun katılım bankasına ev kredisi istiyorsun
Adam diyor ki faiz yok. Sana evin parasını vermek yerine ben evi alıp sana satacağım satarken de fark koyacağım
Böylece faiz değil ticaret karı olacak bu
He canım he
Allah da bunu yedi
Neyse herke vicdanını kandırma derdinde

Cemoli D18
2 ay önce - Sal 30 Tem 2019, 23:01

Kârın varsa kârdan düşer.
Zarar devam ederse anaparan da azalır.

feyyazturu
2 ay önce - Sal 30 Tem 2019, 23:06

Bankanın zarar ettikleri henüz görülmemiştir
Sonuçta krediyi alan ben zarar ettim ödemeyeceğim demiyor
Kar payı prensibi onlara işlemiyor yanı söke söke alıyor yani

Can5502
2 ay önce - Sal 30 Tem 2019, 23:10

Valla ben diyanet hocasından aldığım bilgiye göre kar zarar olduğu için caiz olduğunu söyledi

Hımm ana paradan gitmesi biraz riskli o zaman

sayfa 24
« önceki   123 ... 23242526   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET