Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
keremp
11 yıl önce - Pts 21 Ağu 2006, 12:30

Çoğu arkadaşımın dediği gibi BAĞDAT CADDESİ burası adeta acık bir alış veriş merkezi, kültür, sanat, düzen (birazda marka ) caddesi...

farukkaplan

11 yıl önce - Pts 21 Ağu 2006, 17:51

Bağdat  Caddesi modern görünümüyle ''ben Şehr-i Stanbul'un en iyi caddesiyim.'' diye haykırıyor.

Aytug.

11 yıl önce - Sal 22 Ağu 2006, 13:35

Bencede tartışılmaz Bağdat Caddesi...  
Fakat caddenin eskisi gibi populer olmadığını düşünüyorum. Birçok firmanın ciddi zararlar içinde oldugunu duydum.

seyhun2
11 yıl önce - Çrş 06 Eyl 2006, 20:22

büyükdere caddesi

ilhan bayraktar
11 yıl önce - Çrş 06 Eyl 2006, 21:08

Bencede Bağdat caddesi İstanbula gelen misafirlerimizinde aynı fikri paylaştığımız dan ve  gerçekten çok modern ve nezih bir cadde  

Murat Caner
11 yıl önce - Çrş 06 Eyl 2006, 21:38

Bağdat Caddesi...

messiah_haktan

11 yıl önce - Çrş 06 Eyl 2006, 22:01

Bagdat caddesi = Eski apartmanlardan dönme is yerleri. Güzel kaldirmlari haric TR'nin her yerinde rastlayabilecegimiz bir cadde (mimariden bahsediyorum). Bide ortada otoban genisliginde bir yol var, sirf yayalara acik bir yer degil. Ulasimi da su anda kolay degil, rayli sistem yok.

Istiklal Caddesi = Birbirinden güzel degisik eski binalar, 19. yüzyil atmosferi, kolay ulasim, sirf yayalara acik.

Kazanan: Acik ara ile Istiklal caddesi.

barış34
11 yıl önce - Çrş 06 Eyl 2006, 23:25

Bencede Bağdat Caddesi

deniz_1903
11 yıl önce - Prş 07 Eyl 2006, 02:30

bence bu konunun "istanbulun en iyi trafiğe açık caddesi" şeklinde açılması kasıtlı yapılmıştır.  belli ki anadolu yakasında oturan arkadaş cevabın bağdat caddesi olacağını bilerek böyle bir kısıtlamaya gitmiştir. Yoksa tabiki istanbulun en iyi caddesi istiklal caddesidir . Tartışmaya bile gerek yoktur. Tarihi binaları ve günün her saatindeki yoğunluğuyla eşi benzeri olmayan bir caddedir cadde-i kebir

Mine Beyaz
11 yıl önce - Prş 07 Eyl 2006, 08:32

Bu konuyu nasıl gözden kaçırmışım hayret doğrusu! Tabii ki benim de 'en' caddelerim var! Yine çoğul konuşmak zorundayım çünkü konu Istanbul olunca bende bir seçme sorunu başgösteriyor.

Istiklal Caddesi: Orta okul yıllarımın geçtiği ve on yılın üzerinde bir süre çalıştığım iş yerinin bulunduğu cadde. O zamanların Bab Kafeteryası’yla, Pam Pam isimli büfesiyle, profiterolunun tadından hiçbir zaman bir şey kaybetmeyecek olan Inci'siyle, Emek sineması, Fitaş Pasajı, Beyoğlu Olgunluk Enstitüsü ve Iş Bankası sergileri, Galatasaray Lisesi, konsoloslukları, Ciçek Pasajı, Balık Pazarı, geçmiş yılların yegane yabancı kitap ve dergi satan dükkanlarından Haşet Kitabevi, şimdilerde kitapçıları, kasetcileri (pardon, cd’cileri! ), tramvayları, Odakule'si, parça çikolata satan köşe büfeleri, sokak kahveleri, düğmeci ve şapkacıların bulunduğu pasajları, Hacı Baba'sı, Beyoglu Pub'i, hafif rutubetli ‘eski’ kokularıyla antika pasajları, binalarının eski mimarisi, seyyar satıcılarıyla  Istiklal Caddesi...Istanbul’un benim için 'en tarihi ve kendine has caddesi'. Yani en güzellerinden biri…

Bağdat Caddesi:  Yine gençlik dahil olmak üzere  kaldırımlarını aşınlamaktan hiç bıkmadığım cadde. O zamanların Borsa, Pergola ve hala ayakta kalmayı başarmış Divan pastaneleri, açık hava sinemaları, genç kızların saçlarını ütüleyerek saatlerce hazırlandıktan, delikanlıların da saçlarının kulaklarını örttüğüne emin olduktan sonra akşamüstleri çıkıp bir aşağı bir yukarı en az on tur attıkları, 'caddeye çıkmak' denilince akla ilk gelen;  yavaş yavaş açılan dükkanlarla modanın merkezi durumuna gelen, şu anda ismi sayılamayacak kadar çok olan lokanta ve kahveleri, insanın yürüdükçe içini açan, rengarenk, cıvıl cıvıl Bağdat Caddesi…Nasıl bu caddeyi ‘en modern ve hoş caddemiz' olarak görmeyeyim? Yani en güzellerinden biri...

Rumeli Caddesi: Kuzguna yavrusu şahin görünürmüş Eh, doğup büydüğüm yerleri ‘en’lerim listesine koymazsam nankörluk olmaz mı? Eski Nişantaşı’yle ilgili bir yazı yazarken Rumeli Caddesi'nden bahsetmiştim  
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=301694#301694 bu nedenle de sadece benim icin 'en güzel caddelerden biri' diyeyim

Insan çocuklarını nasıl eşit severse benim 'en'lerim de öyle birşey işte

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet