Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
emirb
11 yıl önce - Çrş 19 Tem 2006, 12:31

Türkiye'nin en kaliteli caddelerinden biri.. Valikonağı Caddesi

mehmethan

11 yıl önce - Çrş 19 Tem 2006, 12:37

Bence İstanbul'un en güzel caddesi;İstiklal caddesidir

Ama trafiğe açık olarakta Bağdat  Caddesidir....

Ayhan
11 yıl önce - Çrş 19 Tem 2006, 14:14

düzenli kaldırımlarıyla, hoş apartmanlarıyla, yeşilliğiyle Bağdat caddesi, plazalarıyla, alışlveriş merkezleriyle Büyükdere Caddesi, yeşilliğiyle, manzarasıyla, Barbaros Bulvarı.

Alexandros

11 yıl önce - Çrş 19 Tem 2006, 14:55

Ozur dilerim arkadaslar, sanirim okudugumuz basligin tam tersi olan "Istanbulda Hangi Cadde Katliama Ugradi" diye bir baslik acmak istemiyorum, ama sanirim birinci sirayi buyuk farkla Buyukderede, yalilarin onunden gecen caddedir , sanirim Bogazin emsali olmiyan guzelligine bir hancerdir.

Hoscakalin

Necdet Cevahir
11 yıl önce - Prş 20 Tem 2006, 22:32

41 Yıllık bir  Kadıköy'lü olarak Bağdat Caddesi desem acaba diğer caddelere haksızlıkmı etmiş olurum ?

hakan_1970
11 yıl önce - Prş 20 Tem 2006, 23:57
Millet Caddesi

Bu foruma 1 seneyi aşkın zaman sonra ilginç şekilde mesaj yağmaya başlamış. Bağdat Caddesi Anadolu yakasının en iyi caddesi olabilir, bazı açılardan da İstanbul'un, buna katılıyorum.
Ancak trafik akışı, yolcu yoğunluğu, modern tramvayı, yol genişliği, geniş kaldırımları, ağaçlarla kaplı olması (Nisan'06 'da bilinçsizce budanmasına rağmen) gibi özellikleriyle benim sevdiğim cadde Millet Caddesi'dir.
En geniş cadde sorulsaydı, herhalde Vatan Caddesi 'nde herkes birleşirdi.
Kim ne derse desin, İstiklal Caddesi de hala çok güzel.
Doğal güzellik ve manzara olarak ise, tepelerindeki yeşillikleri yok edilmiş de olsa, Boğazdaki sahil yollarıyla değil Bağdat Caddesi, dünyadaki çok az yerin boy ölçüşebileceği görüşündeyim.
Listeyi uzatmak mümkün, Bağdat Caddesi'nin bu kadar beğenildiğini görünce, İstanbul'da başka caddelerin de olduğunu hatırlatmak için bir mesaj atmadan edemedim.

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cum 21 Tem 2006, 00:27

İSTANBUL'UN DENİZDEN İTİBAREN DİKEY OMURGASININ BAŞLADIĞI AKS:
ATATÜRK BULVARI

Güneyde deniz kıyısından başlayarak, hafif bir kavisle yol alarak, İstanbul'un kalbi İstanbul Belediyesi monoblok binasının yanından pes geçerek şehrin ilk araç yeraltı geçitlerinden birisine dalan, buradan çıkmasıyla birlikte 330'lardan kalma tarihî ve olağanüstü bir kemerin (Bozdoğan Kemeri) altından geçen, yol boyunca sağlı-sollu Fatih, Şehzadebaşı, Süleymaniye, Valide camilerini uzaktan temâşâ ettire ettire devam eden, kuzeyde yine bir başka denizle buluştuktan sonra, trafiği Unkapanı Köprüsü'ne devreden,  1930'lardan günümüze gelen; "Atatürk Bulvarı"nı bu listeye katmamak ne büyük bir eksiklik!...   Tarih, stratejik önem, topografik uyum, denizle başlayıp denizle biten geniş bir bulvar... Yaklaşık "0" rakımdan başladıktan sonra giderek yükselen, Belediye binası önünde maksimuma ulaşan (aynı zamanda tam orta nokta), ardından yine tatlı bir rampayla aşağıya inerek yeniden "0" rakıma kavuşan, kendine özgü bir topografyaya sahip, İstanbul'un ender bulunur caddelerinden birisi, belki de en önemlisidir.  

İki ayrı su arasındaki tek cadde: Marmara Denizi'nden Haliç'e uzanan enteresan bir yol...

Bulvarın tadı, bilhassa akşamları hava karardıktan sonra alınır. Şişhane rampasından aşağıya inerek Unkapanı Köprüsü'nü atlamanızla birlikte, her iki tarafta da rengârenk ışık oyunlarıyla bezeli tarihî eserlerin arasından başınız dönerek (tadını alabilenler için elbette ki! ) geçersiniz... Nasıl bir ihtişamın tam da kalbinden geçmekte olduğunuzun farkına varırsınız, tüyleriniz ürperir.  

Akın KURTOĞLU

gencfblican
11 yıl önce - Cum 21 Tem 2006, 01:10

bence tek kelimeyle taksim istikal caddesi ne ararsan bulursun camii sinden tut da cafésine kadar yok yok. benim şahsi fikrim bu...

Mehmet BERBER

11 yıl önce - Cum 21 Tem 2006, 09:00

"Cadde" deyince benim aklıma "Bağdat Caddesi" gelir. Herhalde İstanbul'da yaşayanların %70'inin de görüşü bu yöndedir...

Kaan+
11 yıl önce - Cum 21 Tem 2006, 21:35

Büyükdere caddesi.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet