Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
irfan x
12 yıl önce - Pts 04 Nis 2005, 16:57
İstanbul'un en iyi caddesi hangisi? NEDEN?

İstanbul'un araç trafiğine açık en iyi caddesi hangisidir?

Soruyu sadece trafik olarak algılamayın. Görüntü, çevre, bina kalitesi,işlevselik ve sosyal hayat açısından düşünün.

Çevre, ekspres ve bağlantı yolları dahil değildir...

En son irfan x tarafından Pts 04 Nis 2005, 19:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

enes

12 yıl önce - Pts 04 Nis 2005, 17:13
özel istek mi bu?

arkadaşım bu soruyu sorduktan sonraki yaptığın açıklamalar zaten "bağdat caddesi" diye bas bas bağırıyor. zaten bende "cadde"ye oy verdim

ASLI
12 yıl önce - Pts 04 Nis 2005, 17:18

Ic rahatligiyla Bagdat Caddesi diyebiliyorum. Ogrencilik donemimde arazi kullanimi haritasini cikarmistik. Fenerbahce Stadindan Ciftehavuzlara kadar butun binalari saymistik. Caddeye cikan sokaklar da dahil.
Her acidan Avrupa standartlarinda oldugunu dusunuyorum. Trafik cozumu, caddenin temizligi, kullanilan sehir mobilyalarinin kalitesi, binalarin dis cephelerinin temizligi (biraz tabela kirliligi var ama Istanbul'un sanindan mi desek artik ), ticaret ve servis alanlarinin cesitliligi... Ancak mantalitenin degismesi lazim. Mesela cafèlerin onunden kamerayla gecerken size paparazzi muamelesi yapmalari itici oluyor. Asmalari lazim bu sorunu...

Görsev Gökselmen
12 yıl önce - Pts 04 Nis 2005, 17:21

Bir sorum olacak, bu oylamaya sadece Istanbulda yaşsayanlarmı katılacak?

Sormamın sebebi var, ben Izmirliyim ve Istanbulu iyi bilmiyorum doğal olarakda bir değerlendirme yapamıyorum.
Eğer imkaniniz varsa ve cok yorucu olmazsa bu caddelerin yanina birde resim koyabilirmisiniz.

Saygilarimla

Görsev Gökselmen

ASLI
12 yıl önce - Pts 04 Nis 2005, 17:24

Bu arada bence Abdi Ipekci ve Valikonagi Caddelerini de listeye eklemelisin Irfan.

kemalsoylemez

12 yıl önce - Pts 04 Nis 2005, 17:34

Rumeli caddesi, İstiklal caddesi, Bahariye caddesi bu listede olmayı hakediyorlar bence.

ASLI
12 yıl önce - Pts 04 Nis 2005, 17:36

Alıntı:
Rumeli caddesi, İstiklal caddesi, Bahariye caddesi bu listede olmayı hakediyorlar bence.

Istiklal ve Bahariye Caddeleri arac trafigine acik degiller. Irfan arac trafigine acik caddeler arasinda acmis anketi. Ama Rumeli Caddesi'ne evet!

Halil
12 yıl önce - Pts 04 Nis 2005, 18:11

Elbette Bagdat caddesi..
ama benim Halaskargazi ye ozel bir sempatim var,, neden bilmiyorum.. belkide seyahat acentalarinin coklugundandir
Ne kadar yurusem sıkılmıyorum..

irfan x
12 yıl önce - Pts 04 Nis 2005, 19:43

Abdi İpekçi'yi, Rumeli'yi ve Valikonağını da düşündüm ama kısa geldiler bana... İstersen ekleyebilirim Aslıcım, ama uzun caddeleri düşünmüştüm...

Hüsnü

12 yıl önce - Sal 05 Nis 2005, 17:11

Büyükdere Caddesinde ne ararsaniz var! Modern gökdelenler, plazalar,Metro, Parklar...

zincirlikuyu-levent-maslak hatti Büyükdere Caddesi demektir.. maslaktan itibaren ormanlar basliyor

Büyükdere Caddesine bu kadar az oy cikmamaliydi bence

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet