Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Yetkili Servis mi Sanayi mi ?
sayfa: 1, 2  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
SERDARR1

7 ay önce - Prş 09 Oca 2014, 13:03
Yetkili Servis mi Sanayi mi ?

Arkadaşlar aracınızı bakım, onarım gibi durumda servis mi yoksa sanayideki usta tercih mi ediyorsunuz....

Araç sıfırsa zaten yetkili servise gidiyorum... lakın 2. el araçlarda ise özel servisler tercih ediyorum.

ilker22
7 ay önce - Prş 09 Oca 2014, 13:06

0 km alındığında garanti bitene kadar yetkili servis

garanti bitince özel servis

Asıl sorun yetkili servis ücretleri

Abdullah E

7 ay önce - Prş 09 Oca 2014, 13:08

Garantisi dolana kadar mecburen yetkili servis, dolduktan sonra ise kaliteli özel servisler tercihimdir.Öyle özel servisler var ki yetkili servislerden çok çok daha kaliteli üstelik neredeyse %30-40 daha ucuz.Bence yetkili servisler insanların araçlarımız garanti dışına çıkar korkusunu çok iyi kullanıyorlar.Gerekmediği halde parça yağ vb. şeyleri değiştirmek durumunda kalan çok arkadaşım var üstelik bunun için normalinin çok üzerinde ücret ödediklerini de biliyorum.Sözün özü kaliteli bir özel servis sizi asla üzmez.

SERDARR1

7 ay önce - Prş 09 Oca 2014, 13:10

Alıntı:
Asıl sorun yetkili servis ücretleri

Zaten kaçışın en büyük sebebi bu....

ilker22
7 ay önce - Prş 09 Oca 2014, 13:28

Yetkili servis lerden 2009 ayında yaptığım kazalardan sonra soğudum

size anımı paylaşıyım

2009 mayısında karşıma aniden çıkan köpeğe çarpıyorum sabah kaskosu var diye yetkili servise götürüyorum

Aracda değişecek olan ön panjur ( tampon değil 307nin ön ızgara panjurları )

ve radyatör

başka birşeyi yok .

Aracımı yok eksper geldi gelecek diye 1 ay vermediler

Aracımı teslim aldıktan 5 ay sonra okula giderken okula 100 metre kala bayırda kaputumun açılması sonucu aracımda orta derecede hasar oluştu

aracın kaputun ayarı gitti ve yan direklerde 10 cm boyunda yırtık oluştu

giden aracın kaputu nasıl açılır ? ben öyle sürekli motoru açıp kurcalayan biri de değilim

incelememiz sonucunda kaputun mandalı tutal dil komple dağılmış

yetkili servise götürdük kilidi en son onlar sökmüştü

suçu üstlenmediler tabiiki

üstlenmedikleri gibi ordaki servis müdürü olacak muhterem aracımın kaputunu iple bağladı hadi gidebilirsiniz dedi

buyrun Kayseriden bir yetkili servis saçmalığı

kfyonur
7 ay önce - Prş 09 Oca 2014, 13:38

bazı özel servisler size yan sanayi parçaları takıyorlar o yüzden bu kadar ucuzlar.

Cem D18

7 ay önce - Cmt 11 Oca 2014, 20:56

Kayseri'de İnciroğlu servisi konusunda ilk kez böyle bir şey duydum.

Yetkili servisin bazen şu artısı var.

Aracınız garanti dışı bile olsa yolda arıza yaptığında yardım bulmanız zor olmakta geceleri, hele bir de şehirler arası yolda iseniz dışarıdan yardım bulmak daha zor.

Üretici firma yol yardımını arayıp gerekli hizmetler YETKİLİ SERVİSTEN sağlanır

Kerim AK

7 ay önce - Cmt 11 Oca 2014, 21:02

Özel servise gitmem,kardeşimin ısrar ve aşağılamaları sonucu gittim ama daha ilk seferinde maalesef aracımı çekici ile yetkili servise götürmek zorunda kaldım.Triger kayışının değişiminde senteyi bulamadı özel servis.

PAHALI OLDUĞU,KAZIK DOĞRU ANCAK ARACI EN İYİ ONLAR TANIYOR VE EN İYİ ALTYAPI VE GEREKLİ CİHAZ EKİPMAN ONLARDA VAR.

yusufyuşa23
7 ay önce - Cmt 11 Oca 2014, 21:06

Serdar çok isabetli bir başlık açmışsın öncelikle tebrik ederim.
Honda servisiyle muhatabtın hep.
Özel servis ile yetkili servis arasında dağlar kadar fark var.
Sanayi gerekeni, yetkili servis müşteriyi max. soyabileceği işi yapar.
Arada uçurumlar var. Bir de Sanayide usta bile olamayacak adamı yetkili servisler ustabaşı yapıyor. Gerçek usta 1000-1500 TL'ye çalışmaz.
Batıdaki yetkili servisleri bilmem ama doğudakilere eşeğinizi teslim etmeyin. Doğru teşhis koymayı bile beceremiyorlar. Size binlerce TL masraf çıkarırlar ama sorununuz halen devam eder. Dışarıda 4'te 1 fiyatına rahatlıkla yaptırabilirsiniz.
Yazdıklarım tecrübeyle sahip, gördüğüm ve şahit olduğum olayları yazdım.

Cem D18

7 ay önce - Cmt 11 Oca 2014, 21:32

Esasında her ikisi de yerine göre artısı olan unsur.
Mesela Immoblizer sorunu olan araçlar var, kart ya da anahtar aracı tanımıyor yetkili servis ise bunu anahtarın ya da kartın orijianlini merkezden istedir.
Bu işlemde pahalı olur 250 TL ve üzeri.

Dışarıdan X kişi bu anahtar tanıma cihazını temin eder ve uygun fiyata insanların bu sorununu çözer

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET