Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Çrş 01 Oca 2014, 23:07
Bursa Gemlik - Haberler ve Sohbet


GEMLİK BÜYÜKŞEHİR´LE DEĞİŞİYOR
Alıntı:
- GEMLİK´İN GİRİŞİNDE YAPIMI TAMAMLANAN ÜST GEÇİT İLE ÇARŞI DERESİ DÜZENLEMELERİNİ İNCELEYEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GEMLİK´İN YENİ DÖNEMDE BÜYÜKŞEHİR PROJELERİYLE DEĞİŞEREK GELİŞECEĞİNİ SÖYLEDİ.

 

 

 

 

Gemlik´in girişinde yapımı tamamlanan üst geçit ile Çarşı Deresi düzenlemelerini inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik´in yeni dönemde Büyükşehir projeleriyle değişerek gelişeceğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz´la birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından Gemlik´te sürdürülen yatırımları inceledi. İlk olarak Gemlik´in girişinde İstiklal Caddesi´yle Hisar Mahallesi´ni birbirine bağlayan üst geçidi gezen Başkan Altepe, daha sonra ilçe merkezine geçerek Çarşı Deresi´nde sürdürülen çalışmalar hakkında Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz´dan bilgiler aldı.

Bursa merkezinde olduğu gibi ilçe merkezinin de her geçen gün değişerek geliştiğini belirten Başkan Altepe, sağlıklı ve ulaşılabilir Bursa yönündeki çalışmalara ağırlık verdiklerini söyledi. Gemlik girişinde yaptırılan köprünün ışıkları, mimarisi ve çelik yapısıyla ilçeye ve bölgeye ayrı bir değer kattığını belirten Başkan Altepe, "Gemlik´in çevresini daha da güzelleştirme, ulaşımı daha da rahat kılma adına yaptığımız çalışmalar çerçevesinde projelendirdiğimiz, hayata geçirdiğimiz üst geçit, toplamda 1.5 milyon TL´ye mal oldu. Gemlik´imize, Bursa’mıza, insanımıza hayırlı uğurlu olsun dedi.


 
 Video:Daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe merkezinde sürdürülen Çarşı Deresi çalışmalarını inceleyen Başkan Altepe, Bursa´nın dere yatakları ve çevre düzenlemeleriyle de dikkat çeken bir il olduğunu kaydetti. Göreve geldiklerinden bu yana Bursa merkezinde ıslah edilmedik dere yatağı bırakmadıklarını, ilçelerde de benzer çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Başkan Altepe, "Gemlik´in merkezinde yer alan Çarşı Deresi´ni de bu kapsamda değerlendirebiliriz. 55 yıl önce üzeri kapatılan dereyi, üzerini açmak suretiyle tamamen temizledik. Taşkınlara karşı önlemimizi aldık. Daha önce direkt denize bırakılan pis su olayını da arıtma tesisi yapmak suretiyle çözdük. İnşallah bundan sonra dereden etrafa yayılan ve rahatsızlık veren koku olayı olmayacak. Denize kirli su bırakılmayacak" diye konuştu.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz da ilçenin Büyükşehir gücüyle günden güne gelişerek değiştiğini ifade etti. Gemlik girişinde yaptırılan üst geçidin ışıklarıyla dikkati çektiğini, mimarisiyle insana sıcak duygular verdiğini belirten Yılmaz, "Çarşı Deresi de eski görüntüsünün aksine yeniden düzenlendi. Ağaçlandırma ve ışıklandırma çalışmalarıyla bambaşka bir hal aldı. Ben destek ve ilgilerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe´ye teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/gemlik-buyuksehir-le-degi ...ber/15608/

Çarşı deresinin önemli kısmı ise halen daha düzenlenmemiş, inşallah o da düzenlenir.


En son Berktuğ tarafından Sal 15 Arl 2015, 11:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Cmt 16 Ağu 2014, 18:19

GEMLİK`E MODERN KAPALI PAZARYERİ
Alıntı:
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ilçeye iki büyük ve modern pazar yeri kazandıracaklarını söyledi.Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz tarafından temeli şubat ayında atılan Modern Kapalı Pazar Yeri inşaatı hızla sürüyor. Dr. Ziya Kaya Mahallesi 9 dönümlük arazi üzerine yapılan kapalı pazar yeri inşaatını belediye meclis üyeleri ve daire müdürleriyle birlikte inceleyen Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik`in beklediği en büyük yatırımlardan birini daha tamamlamaktan gurur duyduklarını anlattı.

SOSYAL DONATILAR...
Kapalı pazar yerinde 230 araçlık otopark, 420 esnafa tezgâh, sağlık ocağı, çocuk oyun alanı, kafeterya, mescit, çocuk emzirme odası ve tuvaletlerin bulunacağını açıklayan Yılmaz, pazar yerini bahar aylarına kadar hizmete açma sözü verdi. Başkan Yılmaz, Osmaniye Mahallesi`ne yapılacak açık pazar yerindeki 8 dönümlük araziye ek olarak da 5 dönümlük arazinin daha kamulaştırıldığını açıkladı. Refik Yılmaz, ilçeye iki büyük ve modern pazar yeri kazandıracaklarını müjdeledi.

Kaynak: http://olay.com.tr/haber/ilceler/gemlike-modern-k ...00070.html

Kapalı pazaryeri Gemlik'e hayırlı olsun.


Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Sal 30 Hzr 2015, 09:21

KADINLARA ÖZEL PLAJ
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KURŞUNLU’DA YAPTIRILAN KADINLAR PLAJI’NDA ÇALIŞMALAR HIZLA SÜRÜRKEN, PLAJIN BAYRAMDAN SONRA KULLANILABİLİR HALE GELMESİ AMAÇLANIYOR.
- KADINLAR PLAJI’NDA DEVAM EDEN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEYEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, HANIMLARIN GÖNÜL RAHATLIĞI İÇİNDE DENİZE GİRİP, GÜNEŞLENEBİLECEKLERİ PLAJLA BÖLGEDEKİ ÖNEMLİ BİR EKSİKLİĞİN GİDERİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kurşunlu’da yaptırılan Kadınlar Plajı’nda çalışmalar hızla sürürken, plajın bayramdan sonra kullanılabilir hale gelmesi amaçlanıyor. Kadınlar Plajı’nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hanımların gönül rahatlığı içinde denize girip, güneşlenebilecekleri plajla bölgedeki önemli bir eksikliğin giderileceğini söyledi.

Bursa’nın turizmden aldığı payın artırılması hedefiyle kentin sahip olduğu tarihi ve doğal değerleri en iyi şekilde kullanan Büyükşehir Belediyesi, 115 kilometreyi bulan deniz sahillerinin yaz turizmine kazandırılması hedefiyle çalışmalara hız verdi. Gemlik, Mudanya ve Karacabey sahillerinde hem plajlarda hem deniz yüzeyinde temizlik, eskiyen iskelelerin onarılması, sahil kesiminde yeşil alanlar ve çocuk oyun alanları oluşturulması gibi her alanda yoğun çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi, Gemlik’in Kurşunlu Mahallesi’ne de Kadınlar Plajı kazandırıyor.

Video:Fiziki olarak dışarıdan görülmesi mümkün olmayan bir alanda yapılan düzenleme çalışmalarında sona gelinirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de çalışmaları yerinde inceledi. Hanımların gönül rahatlığı içinde denize girip, güneşlenebilecekleri bir plajı Kurşunlu’ya kazandırdıklarını ifade eden Başkan Altepe, “Bu plajı sadece hanımlarımız kullanacak. Dışarıdan bakıldığında görüşü engelleyecek perdeleme düzenekleri, güneşlenme alanları, yürüyüş yolu ile ayrıcalıklı bir plaj olacak. Plajı bayramdan sonra kullanılabilir hale gelmesi için çalışmalarımız hızla sürüyor. Bölge halkımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/kadinlara-ozel-plaj/haber/19941/

Güzel düşünülmüş ama eleştirilebilir yönü var.Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Pts 06 Tem 2015, 15:47

BALIK PAZARI ÖZGÜN KİMLİĞİNE KAVUŞUYOR
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GEMLİKLİLERİN ÖNEMLİ BULUŞMA NOKTALARINDAN BİRİ OLAN BALIK PAZARI’NA UYGULANACAK KENTSEL TASARIM PROJESİNİN STARTINI VERDİ.
- ÇELİK KONSTRÜKSİYON ÇATININ SÖKÜM İŞLEMLERİ YAPILIRKEN, AHŞAP MALZEMEDEN YAPILACAK YENİ UYGULAMA İLE BALIK PAZARI İLÇENİN EN AYRICALIKLI BULUŞMA NOKTALARINDAN BİRİ HALİNE GELECEK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, UYGULANACAK KENTSEL TASARIM PROJESİYLE BALIK PAZARI’NIN YAZIN SERİN, KIŞIN İSE SOĞUKTAN FAZLA ETKİLENMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Gemliklilerin önemli buluşma noktalarından biri olan Balık Pazarı’na uygulanacak kentsel tasarım projesinin startını verdi. Çelik konstrüksiyon çatının söküm işlemleri yapılırken, ahşap malzemeden yapılacak yeni uygulama ile Balık Pazarı ilçenin en ayrıcalıklı buluşma noktalarından biri haline gelecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, uygulanacak kentsel tasarım projesiyle Balık Pazarı’nın yazın serin, kışın ise soğuktan fazla etkilenmeyeceğini söyledi.

Gemlik ilçesinde vatandaşların en önemli buluşma noktalarından biri olan Balık Pazarı’nın estetik bir yaşam alanına dönüştürülmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan kentsel tasarım projesinde uygulamaya geçildi. Çalışmalar kapsamında mevcut çelik konstrüksiyon çatının söküm işlemlerine başlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de beraberindeki Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile birlikte Balık Pazarı’nda incelemelerde bulundu.Video:Konforlu bir yaşam alanı
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kaba çelik imalatlarıyla soğuk bir görüntüye sahip olan Balık Pazarı’nın yenilenmesinin, bölge halkının en önemli isteklerinden biri olduğunu söyledi. Gemlik’in en önemli buluşma noktalarından biri olan Balık Pazarı’nın konforlu bir yapıya kavuşması için çalışmalara başladıklarını dile getiren Başkan Altepe, “Mevcut çelik yapının söküm işlemleri yapılıyor. Daha sonra burada ahşap kentsel tasarım projesi uygulayacağız. Yeni uygulama ile Balık Pazarı yazın serin, kışın ise soğuktan fazla etkilenmeyen bir yapı haline gelecek” dedi.
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da ilçenin en eski mahallerinden olan Balık Pazarı’na değer katacak proje nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/balik-pazari-ozgun-kimlig ...ber/20023/

Ahşap olan malzeme bölgeye daha güzel görünüm sergileyecektir.


Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Pts 31 Ağu 2015, 13:59

KURŞUNLU’DA KADINLARA ÖZEL PLAJ
Alıntı:
- Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Gemlik’in Kurşunlu Mahallesi’ne kazandırılan Kadınlar Plajı, vatandaşların hizmetine sunuldu.
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bursa’nın sahilleri nakış gibi işleniyor. Hizmet için varız, Bursa’ya daha yapacak çok işimiz var” dedi.
Bursa’nın sahillerini gün yüzüne çıkaran hizmetleriyle dikkati çeken Büyükşehir Belediyesi tarafından Gemlik’in Kurşunlu Mahallesi’ne kazandırılan Kadınlar Plajı, törenle, vatandaşların hizmetine sunuldu.

Bursa’yı, tüm ilçelerinde her alanda gerçekleştirilen hizmetlerle geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi tarafından Kurşunlu’da yaptırılan ‘Kadınlar Plajı’ törenle hizmete açıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kurşunlu Kadınlar Plajı açılış töreninde yaptığı konuşmada; Bursa’nın turizmden aldığı payın artırılması hedefiyle kentin değerlerini öne çıkaran hizmetlerini anlattı. Bursa’nın sahillerinde yoğun çalışmalarının olduğunu ifade eden Başkan Altepe, fiziki olarak dışarıdan görülmesi mümkün olmayan bir alanda yapılan plajda, kadınların gönül rahatlığıyla denizden faydalanabileceklerini söyledi.

Plaj 3 ayda tamamlandı
Kurşunlu’da kadınlardan aldıkları talepler doğrultusunda bu plajın bölgeye kazandırıldığını ifade eden Başkan Altepe, “Şehrin ekonomisine değer katacak her yerde her konuda çalışıyoruz. Bursa’nın her alanda gelişimiyle örnek oluyoruz. Sahillerin düzenlenmesi de artık Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştiriliyor. Bursa’nın sahilleri nakış gibi işleniyor. Hizmet için varız, Bursa’ya daha yapacak çok işimiz var” diye konuştu.
Başkan Altepe, 3 ayda yapımı tamamlanan kadınlar plajı projesi kapsamında da 200 metre uzunluğunda, yaklaşık 3000 metrekarelik alanda sahil düzenlemesi gerçekleştirildiğini; sahil bandı boyunca plaj üniteleri, ahşap yürüyüş yolu, cankurtaran iskelesi ile yol tarafı 170 metre panel çit üzeri çim uygulaması yapıldığını; çelik konstrüksiyon üzeri gölgelik, drenaj, kazı, elektrik ve mekanik uygulamalarla plajın kullanıma hazır hale getirildiğini sözlerine ekledi.

Video:Tüm sahillerde yoğun çalışma var
Büyükşehir Belediyesi’nin 115 kilometreyi bulan deniz sahillerinin yaz turizmine kazandırılması hedefiyle çalışmalarına hız verdiğini kaydeden Başkan Altepe, Gemlik, Mudanya ve Karacabey sahillerinde de hem plajlarda hem deniz yüzeyinde temizlik, eskiyen iskelelerin onarılması, sahil kesiminde yeşil alanlar ve çocuk oyun alanları oluşturulması gibi her alanda yoğun çalışma yürütüldüğünün altını çizdi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi’nin sahilleri öne çıkaran çalışmalarıyla bütünşehir uygulamalarının önemine değindi. Yılmaz, Gemlik’e hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Gemlik Kaymakamı Mustafa Altıntaş da Büyükşehir Belediyesi’nin turizme katkılarından ötürü Başkan Altepe’yi tebrik etti. Kurşunlu Mahallesi Muhtarı Hüseyin Ormanlar da bölgenin değerine ve güzelliklerine işaret ederek kendilerine verdiği destekten dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Altepe, protokol üyeleriyle birlikte kurdele keserek plajın açılışını yaptı. İlçe belediye başkanları ile Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları da törene katılırken, Kurşunlu sakinleri de plaj açılışına yoğun ilgi gösterdi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/kursunlu-da-kadinlara-oze ...ber/20331/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Sal 27 Ekm 2015, 16:58

GEMLİK MEYDANI ETAP ETAP ORTAYA ÇIKIYOR
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN GEMLİK’E KAZANDIRILACAK OLAN AHMET DURAL KENT MEYDANI PROJESİ KAPSAMINDA KAMULAŞTIRILAN BİNALARIN YIKIMI DEVAM EDERKEN, İLÇEYE DEĞER KATACAK MEYDAN DA ETAP ETAP ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI.
- YIKIM ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEYEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GEMLİKLİLERİN YILLARDIR HAYALİNİ KURDUKLARI MEYDAN PROJESİNİN ETAP ETAP İLERLEDİĞİNİ BELİRTEREK, SON YAPILAN YIKIMLA 600 METREKARE ALANI DAHA MEYDANA KATMIŞ OLDUKLARINI SÖYLEDİ.


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Gemlik’e kazandırılacak olan Ahmet Dural Kent Meydanı projesi kapsamında kamulaştırılan binaların yıkımı devam ederken, ilçeye değer katacak meydan da etap etap ortaya çıkmaya başladı. Yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemliklilerin yıllardır hayalini kurdukları meydan projesinin etap etap ilerlediğini belirterek, son yapılan yıkımla 600 metrekare alanı daha meydana katmış olduklarını söyledi.

Kent merkezinin yanı sıra tüm ilçelerde de meydan ve büyük park projelerine hız veren Büyükşehir Belediyesi, Gemlik Ahmet Dural Kent Meydanı projesi kapsamında kamulaştırılan binaların yıkımı çalışmasına devam ediyor. Bugüne kadar kamulaştırılan 1000 metrekare alan için 3 milyon TL harcayan Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 2 milyon TL’lik harcama ile kamulaştırılan binaların yıkımı ile 600 metrekarelik alanı daha meydan projesine dahil etmiş oldu.Video:Gemlik’e değer katacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve AK Parti 24. Dönem milletvekili ve Bursa milletvekili adayı İsmail Aydın ile birlikte, yıkım çalışmalarını yerinde inceledi. Bursa’yı daha yaşanabilir, çağdaş ve kalite kenti haline getirmek için sadece merkezde değil tüm ilçelerde yatırımlarına hız verdiklerini dile getiren Başkan Altepe, “Gemlik meydanını sahille buluşturan önemli bir vizyon projeyi hayata geçirme yolundaki çalışmalarımız devam ediyoruz. Gemlik de hızlı bir dönüşüm içinde. Bir taraftan biz proje kapsamında kamulaştırma ve yıkım çalışmalarını yaparken, Gemlik Belediyemiz de yeni yapılan Asım Kocabıyık Camiinde imalatları tamamlanama aşamasına getiriyor. Daha sonra caminin bulunduğu alanın da meydana katılmasıyla burada büyük bir alan kazanılmış olacak. Burası Gemlik’in vitrini olacak” dedi.
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da ilçe halkının yıllardır önemli bir beklentisi olan meydan projesi nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/gemlik-meydani-etap-etap- ...ber/20636/

Gemlik meydanı hayırlı uğurlu olsun umarım ortaya güzel bir çalışma ortaya çıkacaktır.Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Prş 14 Oca 2016, 21:10

ÇAMLITEPE CAMİİ TEMELİ ATILDI
Alıntı:
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KATKILARIYLA GEMLİK KUMLA’NIN ÇAMLITEPE MAHALLESİ’NE YAPTIRILACAK ÇAMLITEPE CAMİİ’NİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI.Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Gemlik Kumla’nın Çamlıtepe Mahallesi’ne yaptırılacak Çamlıtepe Camii’nin temeli törenle atıldı.

Yaz aylarında nüfusu 100 binlere ulaşan Gemlik Kumla’da bölge halkının en önemli taleplerinden biri olan cami sorunu da Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle ortadan kaldırılıyor. Çamlıtepe Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçireceği Çamlıtepe Camii’nin temeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik Kaymakamı Cahit Işık ve bölge sakinlerinin katıldığı törenle atıldı.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, camilerin sadece namaz kılınan mekanlar olmadığını hatırlatarak, “Camiler her türlü eğitimin verildiği, önemli toplanma ve istişare alanlarıdır. Bu bölgede de halkımızın yoğun talebi vardı. Bu aşamaya gelinceye kadar gerek projenin hazırlanması, gerek planların yapılması için yoğun emek harcanmış. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi burada, Gemlik Belediyesi burada. İnşallah kısa zamanda açılışını da birlikte yapacağız. Gerek mimarisi gerekse çevre düzenlemeleriyle Çamlıtepe Mahallesi ayrıcalıklı bir toplanma merkezine kavuşmuş olacak” dedi.

Video:
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da yaz aylarında nüfusu 100 bini aşan Kumla’da sadece iki küçük cami bulunduğunu ve ihtiyacı karşılamadığını söyledi. Son 5 yıl içinde açılan, yapımı devam eden ve temeli atılanla birlikte ilçeye 7 cami kazandırdıklarını ifade eden Yılmaz, 24 derslikli 8 okul için protokol imzaladıklarını, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle 12 spor tesisini ilçeye kazandırdıklarını vurguladı.
Gemlik Kaymakamı Cahit Işık da gerek altyapı yatırımları, gerekse doğalgazın da gelmesiyle Kumla’nın artık daimi ikametgah olarak tercih edilebileceğini belirterek, bölgeye yaptıkları yatırımlar nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Çamlıtepe Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ferruh Sevimgil ise 370 metrekare taban alanlı camide şahinliklerle birlikte 400 metrekare namaz kılma alanı bulunduğunu belirterek, böylesi önemli projeye verdikleri destekler nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Çamlıtepe Camii’nin temeli protokol üyeleri tarafından dualarla atıldı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/camlitepe-camii-temeli-at ...ber/21095/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Pzr 17 Oca 2016, 16:45

BALIK PAZARINA ESTETİK DOKUNUŞ
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN GEMLİKLİLERİN ÖNEMLİ BULUŞMA NOKTALARINDAN OLAN BALIK PAZARI’NA UYGULADIĞI KENTSEL TASARIM PROJESİ İLÇEYE DEĞER KATTI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GEMLİKLİLERİN EN ÖNEMLİ BULUŞMA NOKTASI OLAN BALIK PAZARININ AYRICALIKLI BİR GÖRÜNÜME KAVUŞMUŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Gemliklilerin önemli buluşma noktalarından olan Balık Pazarı’na uyguladığı kentsel tasarım projesi ilçeye değer kattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemliklilerin en önemli buluşma noktası olan balık pazarının ayrıcalıklı bir görünüme kavuşmuş olduğunu söyledi.

Gemlik ilçesinde vatandaşların en önemli buluşma noktalarından biri olan Balık Pazarı’nın estetik bir yaşam alanına dönüştürülmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan kentsel tasarım projesi tamamlandı. Çalışmalar kapsamında mevcut çelik konstrüksiyon çatı sökülürken, zeminden çatıya ve çevresine kadar tüm bölgelerde yapılan ahşap uygulamalarla Balık Pazarı estetik bir görünüme kavuşmuş oldu.

Konforlu bir yaşam alanı
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kaba çelik imalatlarıyla soğuk bir görüntüye sahip olan Balık Pazarı’nın yenilenmesinin, bölge halkının en önemli isteklerinden biri olduğunu söyledi. Gemlik’in en önemli buluşma noktalarından biri olan Balık Pazarı’nın konforlu bir yapıya kavuştuğunu belirten Başkan Altepe, “Yeni uygulama ile Balık Pazarı yazın serin, kışın ise soğuktan fazla etkilenmeyen bir yapı haline dönüştü. Ahşap uygulamaları ile estetik bir görünüm kazandı. Sadece merkezde değil ilçelerimizde de yaşam alanlarının kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek” dedi.
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da ilçenin en eski mahallerinden olan Balık Pazarı’na değer katan proje nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/balik-pazarina-estetik-do ...ber/21107/

Açıkçası yeni hali uyumlu olmuş.


Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Sal 19 Oca 2016, 22:11

KUMLA SAHİLİNDE DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GEMLİK KUMLA SAHİLİNDE BAŞLATTIĞI DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINI KIŞ AYLARINDA DA ARALIKSIZ SÜRDÜRÜRKEN, ÇALIŞMALARIN YAZ SEZONUNA KADAR TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR.
- KUMLA SAHİLİNDE İNCELEMELERDE BULUNAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KUMLA SAHİLİNDE UYGULADIKLARI VİZYON PROJE İLE BÖLGENİN DEĞERİNİN KAT KAT ARTACAĞINI SÖYLEDİ.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gemlik Kumla sahilinde başlattığı dönüşüm çalışmalarını kış aylarında da aralıksız sürdürürken, çalışmaların yaz sezonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Kumla sahilinde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kumla sahilinde uyguladıkları vizyon proje ile bölgenin değerinin kat kat artacağını söyledi.

Bursa’nın sahil kenti kimliğini öne çıkarmak amacıyla tüm sahil bandından önemli projelerin startını veren Büyükşehir Belediyesi, Gemlik Kumla’daki sahil düzenleme çalışmalarını kış bastırmasına rağmen aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında sahil bandı boyunca uzanan yolda mevcut duvar ve bordürler yıkılarak yerine yaklaşık 922 metre betonarme duvar imalatı gerçekleştirildi. Yine sahil bandı boyunca uzanan yolda yaklaşık 4149 metrekare renkli yürüyüş yolu imalatı tamamlanarak boyaya hazır hale getirildi. Sahilin plaj tarafında vatandaşların duş ihtiyacını karşılamak adına 12 adet duş ünitesi yapılarak hizmete açıldı. Sahil bandı boyunca uzanan yolda mevcut eski galvaniz tip aydınlatma direkleri sökülerek yerlerine dikilen 40 adet dekoratif beyaz şaşırtmalı aydınlatma direkleri hizmete açıldı. İnşaat çalışmaları sırasında yol boyunca bazı ağaçlar Park Bahçeler Müdürlüğü gözetiminde sökülüp başka yerlere nakledilirken, sökülen ağaçların yerlerine 20 tanesinin dikimi tamamlandı ve yaklaşık 185 adet ağaç daha dikilecek. Sahil Bandı boyunca uzanan yolda 1200 metre uzunluğunda yaklaşık 10 metre genişliğinde parke araç yolu projelendirilirken, alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından bu yolda da düzenleme çalışmaları yapılacak. Sahil bandı boyunca uzanan yolda yağmursuyu deşarj alt yapı çalışmaları Buski tarafından tamamlandı. Doğalgaz ve altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte, sahil düzenleme çalışmalarının yaz sezonu başlamandan tamamlanması hedefleniyor.

Video:Gemlik’e değer katacak
Beraberindeki Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile birlikte Kumla sahil bandında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gerek BUSKİ gerekse Büyükşehir ekiplerinin hava şartları elverdiği ölçüde çalışmalara ara vermeden devam ettiğini ve yaz gelmeden sahil bandındaki dönüşümün tamamlanacağını söyledi. Çalışmaların ilçeye ayrı bir vizyon katacağını ifade eden Başkan Altepe, “Tüm sahil bandını alt ve üst yapı olarak elden geçiriyoruz. Göçe kötü görünen, sağlıksız tüm imalatlar söküldü. Modern, sahil bandına değer katacak imalatlarımız da yaz sezonu girmeden tamamlanacak. Şimdiden bölgeye hazırlı olsun” dedi.
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da çalışmalar bittiğinde sadece Bursa’dan değil Türkiye’nin her köşesinde yerli turistleri Kumla’da ağırlayabileceklerini belirterek, bölgeye katkıları nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/kumla-sahilinde-donusum-d ...ber/21114/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Sal 26 Oca 2016, 17:11

GEMLİK’E YENİ MEZARLIK ALANI
Alıntı:
- MEVZUATTAKİ SIKINTIDAN DOLAYI UZUN ZAMANDIR MEZARLIK ALANI OLUŞTURAMAYAN GEMLİK BELEDİYESİ’NİN İMDADINA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YETİŞTİ.
- HAMİDİYE MAHALLESİ’NDE MARJİNAL BİR ARAZİNİN MEZARLIK OLARAK KAMULAŞTIRILDIĞINI BELİRTEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KONUYA İLİŞKİN SON DÜZENLEMELERİN YAPILDIĞINI SÖYLEDİ.


Mevzuattaki sıkıntıdan dolayı uzun zamandır mezarlık alanı oluşturamayan Gemlik Belediyesi’nin imdadına Büyükşehir Belediyesi yetişti. Hamidiye Mahallesi’nde marjinal bir arazinin mezarlık olarak kamulaştırıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, konuya ilişkin son düzenlemelerin yapıldığını söyledi.

Gemlik ilçesinde vatandaşların en önemli ihtiyaçlarından biri olan mezarlık sorunu, Büyükşehir Belediyesi’nin olaya müdahil olmasıyla aşılıyor. Çalışmalar kapsamında Hamidiye Mahallesi’ndeki tarıma elverişli olmayan bir arazide kamulaştırma çalışmaları tamamlanırken, alanın son düzenleme çalışmaları da hızla sürüyor.

Bursa’nın olduğu kadar ilçelerin de birer yaşanabilir merkezler olması yönündeki çalışmaları yoğunlaştırarak sürdürdüklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik’in en büyük talebi olan mezarlık alanının da bu çalışmalar kapsamında oluşturulduğunu ifade etti. Hamidiye Mahallesi’nde yapılacak yeni mezarlıkla ilgili kamulaştırma çalışmalarının bittiğini, alandaki son düzenlemelerin yapıldığını kaydeden Başkan Altepe, “Burada düzenlenecek mezarlıkla birlikte inşallah Gemlik biraz daha rahatlamış olacak. Şimdiden tüm Gemlik halkına hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da mevzuattaki sıkıntıdan dolayı bugüne kadar mezarlık oluşturamadıklarını belirtti. Sonunda marjinal bir arazi bulduklarını ve burayı mezarlık alanı olarak ilan ettiklerini vurgulayan Yılmaz, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye teşekkür ediyorum. Onun sayesinde bu sıkıntıyı da gidermiş olacağız” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/gemlik-e-yeni-mezarlik-al ...ber/21154/

Bu hizmetlerin diğer ilçelere de yaygınlaşması ümidiyle.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet