Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Sezgin G.
8 ay önce - Pts 13 Oca 2014, 19:31

Alıntı:
kredi kartı ekstradan para değil, geleceği belli bir süre ipotek altına alınarak kullanılan avanstır.

Burada taksitle ödeme yaparsan faiz ödüyorsun sadece.

Melihakalın27

8 ay önce - Pts 13 Oca 2014, 19:52

elektronik cihazlarda tek taksit uygulaması sadece telefonlara mı geldi?

Volkan Cordan

8 ay önce - Pts 13 Oca 2014, 21:21

Alıntı:
Burada iPhone 5s 16 GB €699. Türkiye'de neden bu kadar pahalı?

KDV'si mi çok yüksek acaba?

Senin bulunduğun yerde, demek ki devlet gelir vergisi vs. doğru dürüst bir şekilde topluyor/toplayabiliyor.
Bizde o kültür henüz tam gelişmemiş,oturmadığı için..devlet bireysel vergi değil,topluca herkesin ödeyeceği şekilde kesiyor vergiyi (örn. benzin,ötv, lüks tüketim vs.).

Vatandaşta her yıl beyanat verme kültürü yok,devlette seneden-seneye değil, canı istediği an...zamlar ile kaynak yaratıyor.

Kısaca iki taraf için win-win...sorun yok

Vergi adaleti mi? O da ne?

ismail cemre
8 ay önce - Pts 13 Oca 2014, 23:17

Alıntı:
geç bile kalan yasak!!!

ayda 900 tl maaş alan adam, 24 ay taksitle 2500 tl lik telefon alamayacak artık. çok yazık. yahu aldığın maaş belli, senin havan kime aslanım.

adam alıyor 2500 tl lik telefonu. sonra kontürüm yok diyip çaldırıp kapatıyor.

arkadaşım eğer televizyonları izliyorsan aşina olman lazım.adam hergün reklam yapıyor.evkur hiç peşinatsız kefilsiz 24 ay vade diye.bu uygulama evkur v.b firmaların ekmeğine yağ sürer.hatta onlar alternatifsiz kalmanın verdiği rahatlıkla fiyatlara biraz daha zam yapabilirler.

murat012191
8 ay önce - Pts 13 Oca 2014, 23:21

Alıntı:
arkadaşım eğer televizyonları izliyorsan aşina olman lazım.adam hergün reklam yapıyor.

biliyorum.

kredi kartı olmayacak senet yapmak isteyecekler.

ama geçmiş dönemde insanlarımızın pekçoğu senetlerden, senet dolandırıcılığından çok çekti. bu işe daha temkinli yaklaşacaklardır en azından.

ismail cemre
8 ay önce - Pts 13 Oca 2014, 23:28

Alıntı:
ama geçmiş dönemde insanlarımızın pekçoğu senetlerden, senet dolandırıcılığından çok çekti. bu işe daha temkinli yaklaşacaklardır en azından.

elbette. ama kredi kartı mağdurları da milyonlara ulaşmıştı.bakıyorum eski hamam eski tas.değişen hiçbir şey yok.millet olarak zihniyetimiz değişmedikçe mağdur zincirine yeni halkaların eklenmesi kaçınılmaz olacaktır

burak3531

8 ay önce - Pts 13 Oca 2014, 23:41

SAYFALARI okudum ancak net olarak ne olduğunu anlamadım.yakın zamanda tel. almayı düşünüyordum,örneğin yarın tel. alırsam taksit yaptıramayacak mıyım? ve eğer öyleyse bu uygulama hangi tarihte başlıyor?

Fatih Karakoç

8 ay önce - Pts 13 Oca 2014, 23:46

1Subat a kadar taksitle alabilirsin. 1 subat itibari ile basliyor.

0345 özer er

8 ay önce - Sal 14 Oca 2014, 02:01

telefon satan magazalar büyük ihtimalle kepenk kapatır bazıları kına yakar.elindeki kartı adam gibi kullanamıyorsan bana ne,borçlanma kazancın kadar harca,en ucuz telefonu almaya kalksan öyle iphone falan degil normal 400-500 tl bunu 10 taksitle almak ayrı tek çekimde almak ayrı.şimdi evkur gibi satış yapan magazalar köşeyi döner,24 ay taksitle kefil falanda istemiyor.

erkankehya

8 ay önce - Sal 14 Oca 2014, 19:08

Alıntı:
telefon satan magazalar büyük ihtimalle kepenk kapatır bazıları kına yakar.elindeki kartı adam gibi kullanamıyorsan bana ne,borçlanma kazancın kadar harca,en ucuz telefonu almaya kalksan öyle iphone falan degil normal 400-500 tl bunu 10 taksitle almak ayrı tek çekimde almak ayrı.şimdi evkur gibi satış yapan magazalar köşeyi döner,24 ay taksitle kefil falanda istemiyor.

Bu düzenleme doğruysa, sorun evkur biçimindeki avmler ise oralara özel uygulama yapılır.
Hesapsızca yaptığı alışverişler sonucu pos tefecilerinin eline düşenleri,çıkmaza girenleri, hatta yuvası dağılanları görünce insan düşünüyor. İyi de ben düzgün kullanıyorum diyenlere ise şu örneği vermek isterim. Alkollü araç kullanmanın dünyanın heryerinde belirli cezaları var. Çıkıp biri, iyi de arkadaş ben alkollüyken de senden daha iyi şoförüm derse ona ne diyeceğiz.

Bunun yanında, asgari ücretten alınan verginin sıfırlanması gereklidir. Temel gıda maddelerinden alınan vergilerin sıfıra yaklaşması gerekir. Sonuçta kanunlar toplumun huzuru,güvenliği ve refahı için yapılmalı.

Not: Türkiye'de halkın geneli itibariyle geliri belli. Gelir adaletsizliği var mı, var. Oecd ülkelerine bakınca fakir " gelişmekte" bir ülkemiyiz, evet. Bu saydıklarımızın hepsi bunun gibi düzenlemelerin ne kadar gerekli olduğunu gösteriyor.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET