Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Konya Selçuk Üniversitesi
« önceki   123 ... 434445 ... 626364   sonraki »
Ana Sayfa -> KONYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
KÖKSAL42
2 yıl önce - Pzr 25 Arl 2011, 16:42

Şimdi Konya'nın 2. devlet üniversitesi mi oldu? Hadi canım sizde! Bölüp,parçalayıp üniversite açacaksan Selçuktan 2 tane daha üniversite çıkar.Sonra Konyada 4 tane devlet üniversitesi olur.
Ben sevmedim bu işi.

emrenmert

2 yıl önce - Pts 26 Arl 2011, 02:53

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi de 1993'te bu şekilde kuruldu. Ancak Anadolu Üniversitesi ile ESOGÜ arasında dağlar kadar fark var, Anadolu çok daha ileride.

Konya Üniversitesi de böyle olacak sanırım.

Yusuf Esengül

2 yıl önce - Pts 26 Arl 2011, 10:30

Arkadaşlar Konya Basınının bugünkü haberlerine göre Bakanlar Kurulu kararı onaylamış. Meram Tıp, Eğitim Fakültesi ve İlahiyat Konya Üniversitesine bağlanıyor. Son söz Cumhurbaşkanında. Ama O da onaylayacaktır bu kararı.

Hayırlı olsun ne diyelim.

KAYNAK: http://www.yenikonya.com.tr/new/?tmlmstf=haberdet ...&kat=1

ÖNDER FAHRİ

2 yıl önce - Pts 26 Arl 2011, 17:31

Bu işte en büyük kazık Sayın Ahmet KELEŞOĞLU'na atılmış oldu. Adam 35 trilyon para harcadı fakülte yaptı, yaptığı fakültenin böyle Konya'nın zararına bir işe alet edileceğini bilse herhalde bunu yapmaz, kendi adına Özel Üniversite kurardı ki bunu rahatlıkla yapabilecek maddi güce sahip bir insan. Açılışta başbakan sorduğunda gerekirse İlahiyat Fakültesi'ni de yaparız demişti. Merak ediyorum bu durumda İlahiyat Fakültesini de yaptırır mı acaba ? Kurulan diğer Devlet Üniversiteleri adı üzerinde tamamen devletin kasasından yapılırken, söz konusu Konya olunca nedense Konya'nın kendisine yaptırma yolu seçiliyor. Üstelik bu Selçuk Üniversitesi'ne ve Konya'ya zarar vererek gerçekleştiriliyor. Zaten halihazırda Konya'da kamu mülkiyetine haiz bina yok denecek kadar azdır. Bu, bu güne kadar gelmiş geçmiş tüm hükümetlerin ayıbıdır. Bu ayıbın bu dönemde de devam ettirileceğini hiç tahmin etmezdim ama maalesef durum ortada. Ne diyelim, herşey çok açık, yani Konya hattında değişen birşey yok. Her dönemde Konya aynı Konya. Bu keşke bu dönemde değişse idi ama maalesef yine olmadı. Tüm Konya'ya ve Konyalılara Geçmiş olsun.

yues
2 yıl önce - Sal 27 Arl 2011, 01:05

Alıntı:
Gül Onay Verdi Fakülteler Konya Üniversitesi'nin

Cumhurbaşkanı Gül, Selçuk Üniversitesi’ne bağlı 3 fakültenin Konya Üniversitesi’ne bağlanmasına yönelik kararı onayladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Selçuk Üniversitesi’ne bağlı Meram Tıp Fakültesi, Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi’nin Konya Üniversitesi’ne bağlanmasına yönelik Bakanlar Kurulu Kararı’nı onayladı. Cumhurbaşkanlığına yakın kaynaklardan aldığımız bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Gül, üç fakültenin Konya Üniversitesi’ne geçmesiyle ilgili olarak düzenlenen kararı imzaladı. Kararın yarın ya da öbür günkü Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor. Öte yandan Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü’nü Salı günü Prof. Dr. Süleyman Okudan’dan devralacak olan yeni Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, üniversiteyi 3 önemli fakültesi eksik olarak devralmış olacak.

kaynak

bravo yaptılar yapacaklarını nerde bi zamanların milletvekillerinin dedikleri hani selçuktan bi öğrenci bile almayacaklardı . aşağıdaki koyu renkli yerleri bi okuyun

Alıntı:
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart’ın ‘Konya Üniversitesi’ ve ‘Numune Hastanesi’yle ilgili iddialarına Ak Parti’den sert bir cevap geldi. Kart’ın açıklamalarının kendisinde tam bir hayal kırıklığı oluşturduğunu söyleyen Ak Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü, “söylediği hususların içinde tek bir doğru yoktur. Sayın Kart, hem Konya kamuoyunu hem de kendi partililerini yanıltıyor. Bu durumu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na iletmenin imkânını arayacağım” dedi.
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart’ın ‘Konya Üniversitesi’ ve Numune Hastanesi’yle ilgili iddiaları kent gündeminin ön sıralarına yerleşti. Cumartesi günü düzenlediği basın toplantısında Konya'nın potansiyeli ile teknik bir üniversiteye ihtiyacının olduğunu, ancak bunun hayata geçirilmeyerek Konya Üniversitesi'nin kurulduğunu söyleyen Kart, burada bir kandırmacanın yaşandığını, Konya Üniversitesi'ne yeni bir kaynak aktırılmayacağını, Selçuk Üniversitesi'ne aktarılan kaynağın bir bölümünün yeni üniversitede kullanılacağını iddia etmişti. Atilla Kart’ın Konya Üniversitesi’yle ilgili bu iddiasına Ak Parti’den sert bir cevap geldi. KONTV’de yayınlanan Gündem Özel Programına katılan Konya Milletvekili Sami Güçlü, Kart’ın iddialarının doğru olmadığını, ‘Konya Üniversitesi’nin yepyeni bir üniversite olduğunu söyledi. Güçlü şöyle devam etti:

"Sayın Atilla Kart’ın açıklamalarını dinleyince hayal kırıklığına uğradım. Konyalılar'ın zihnini karıştırmak için eksik ve yanlış bilgiler veriyor. Konya’da bir üniversite kuruldu ve adı Konya Üniversitesi… Bu üniversite Selçuk Üniversitesinin bünyesinden ne bir hoca ne bir yönetici ne bir öğrenci ne de bir fakülte veya meslek yüksekokulu bünyesine katmadı. Dolayısıyla Selçuk Üniversitesi’nden ne bir pay alacak ne bir isim alacak ne öğrenci alacak ne de bir öğretim üyesi alacak. Tamamen kanunda yazılan fakülteler yeniden oluşacak ve yepyeni bir üniversite kurulacak. Sayın Atilla Kart hemşehrimizdir ama doğru konuşmuyor, kendisi bilgi eksikliği içerisinde… Konya Üniversiteyle birlikte kurulacak diğer üniversiteler de hiçbir şekilde bir başka üniversiteden pay almıyorlar. Hepsi yepyeni ve sıfır kilometrede kuruluyor. Selçuk Üniversiteyle hiçbir alakası yok" dedi.
yazının tamamı

Haziran ayında yazdığım yazıı gerçek oldu
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2278192#2278192

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> KONYA