Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Boşanan Erkeklerin Mağdur Edilmesi ve Kuran-ı Kerime Göre Boşanma
« önceki   123 ... 232425 ... 293031   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 24

Erkeklerin itibarsızlaştırıldığına katılıyormusunuz?
Katılıyorum. 53.5%  53.5%  [54]
Katılmıyorum 37.6%  37.6%  [38]
Bilgim yok. 8.9%  8.9%  [9]
Toplam Oy : 101

Misafir 6be

4 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 16:58

2018 yılına da Kadın cinayetlerinde hızlı girildi. Ülkenin dört bir yanında hergün işlenen kadın cinayetleri mevcut.

Boşanamayan erkekler çözümü çaresizlikten cinayette görüyor.

Devlet öldürmeden kurtulamazsın diyor. Devlet Nafakadan kurtulmak istiyorsan ya sen öleceksin yada o kadın ölecek diyor, başka çareniz yok diyor. Erkekler de öldürürsem nafakadan kurtulurum diyerek çaresizlikten öldürmeye mahkum ediliyor.

Bunların katili, bu kanunları çıkaranlar ve bu kanunlara hala tepki göstermeyen 80 milyondur. 80 milyon, birini mezara, diğerini hapse göndermektedir. Gerçek suçlu 80 milyondur. Dünyanın hiç bir ülkesinde olmayan kanun Türkiye'de uygulanıyor.

Misafir d6f

4 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 17:29

Aman Allahım ne korkunç bir kafa yapısı. Boşanmak istiyorsa erkek kafasına sıkacakmış. Dünyada boşanmak isteyip de boşanamayan ve kafasına sıkmaya mecbur edilen tek bir ülke örneği var mı?

Misafir 6be

4 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 18:14

"Adelet bu mu? Evliyken bütün yükümlülük erkeğin boynunda, boşanırken de yine öyle, erkeği evden uzaklaştır, ömür boyu nafakaya mahkum et, namusu peşinde giderken suçlu et, çocuğunu ona verme, bütün hukiki yolları kapatın, erkek cinnet geçirince de vahşet deyin, vahşetin sahibi asıl bu dayatma kanunlarıyla dayadan zihniyettir, bu zihniyet ne Kuran'ın emrine nede Sünnet'lere göre hareket ediyor."
ALINTI

Aynen. Bu kadın cinayetlerinin failleri Papaz Kanunu dayatanlardır. Devlet, ben haram-helal tanımam, hak-hukuk bilmem, ben cinsiyete göre karar veririm, ben Kilise Papazını tanırım diyor. Sonuç yıllık kadın cinayeti 500.

veysel döker
4 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 19:50

Mesajım silinmiş. Siz şiddetinize kılıf aramayın, bir kadına şiddet uygulamanın hicbir mazereti sebebi olamaz. Adam nafaka ödememek için cinayet işleniyor diyor. Hem suçu hem suçluyu övüyor. Hastalıklı zihniyet. 300 500 lira ödememek için en kutsal hak olan yaşama hakkını almayı uygun görüyor. Bu mesajları ilgili yerlere şikayet ettim bakalım kufrettiginiz kanunlar hakimler karşısında ne diyeceksiniz

Misafir d6f

4 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 20:57

Boşanan bir kadın nafaka almaz. 7.35. Dakika.

https://m.youtube.com/results?q=Bo%C5%9Fanan%20ka ...a&sm=3

Misafir d6f

4 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 21:01

7.35. Dakika.

berkay murat
4 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 21:15

işlerine gelince eşitlik, biz erkekten aşağı varlıklar değiliz, işlerine gelince nafakayı ceplerler. Hani eşittin benimle? Benim nafakama ihtiyaç duyuyorsan nasıl eşitlik bu. Erkek, kadından boşandı mı, kadının maddi durumu ne olursa olsun nafaka ödemek durumunda kalıyor. Eee, eşitlik hastası feministler, madem eşitiz bunu da konuşun. Askere de alsınlar sizi mesela, eşitiz ya. Bir de kadınlar madur edebiyatı yapıp duruyorlar. Bir kadın, kocam beni dövüyor, tehdit ediyor dediği an, sorgusuz sualsiz erkeğe uzaklaştırma cezası veriliyor. Aynı şekilde bir kadın bu adam bana tecavüz etti dediği an, yandın. Onun senin suçunu ispat etmesine gerek yok.sen suçsuz olduğunu ispat etmeye çalışıyorsun, düşün. Bunlara ne diyecek o pek sayın feministler??

Misafir a7d

4 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 21:58

2.35'den 3.30'a kadar mutlaka izlenmeli. Aile Bakanlığı'nın Meclise Sunduğu görüş: Nafaka veren Eşin yani Erkeklerin, Sosyal Güvenlik Kurumu olarak görülmemesi gerekir. Yerinde bir tesbit.
Artık Devlet de kendi hatasını görmeye başladı.

Devamında Nafaka kalktığında, kadına şiddetin kalacağı belirtiliyor. Türkiye'de kadına şiddetin, sebebi Nafaka olduğu, ömür boyu nafakanın kalkması durumunda Kadın Cinayetlerinin biteceğini söylüyor.

Bazılarının ailesinden birinin, büyük ihtimalle nafaka alması sebebiyle, yani aldıkları nafakaların kesilmemesi için bunu kasten gizlemeye çalışsa da ve bu sebeple aşırı rahatsız olsa da gerçek olan budur. Çünkü o kendi çıkarını düşünüyor. Iyi de ozaman karşı taraf ne yapsın? Herkes kendi menfaatini düşünüyor. Gerçek olan şiddetin sebebi Nafakadır.
Videonun sonuna kadar izlenmesi faydalı olur. Türkiye'deki Ömür Boyu Nafaka Sorunu, bütün kötülüklerin temelini oluşturuyor.

Mustafabey 01
4 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 22:45

Önce kimse evleneyim sonra boşanırım diye evlenmez.Türkiyede boşanma sebeblerine bakacak olursanız en fazla geçimsizlik maddi sebeblerden dolayı yada eşlerden birinin diğerini aldatmasıdır,eğer kadın aldatırsa zaten nafaka talep edemez,erkek aldattıysada kanun un belirlediği nafakayı ödemek zorundadır.
Geçimsizlik nedeniyle ayrılanlar zaten para yüzünden ayrılıyorlar adam işten çıkarılıyor,iş bulamıyor sonra ayrılıyorlar bu adam nafaka olarak ne verebilir? Verdiği para eski karısına çocuklarına ne kadar yeter,veya işi gücü yoksa mahkeme nasıl alacak, alabilirmi parayı ?
Türkiyede boşanmalar ve evlenmeler medeni kanuna göre yapılıyor,Türkiye şeiratla yönetilmiyorki Kur'an-ı Kerim göre hüküm verilsin kararlarına uyulsun.Evlenirken Her işi kanunlara göre yapın,sonra kanunlar işinize gelmezse,
Kur'an-a göre hüküm arayın, böyle olmaz.

Misafir a7d

4 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 23:44

"eğer kadın aldatırsa zaten nafaka talep edemez,erkek aldattıysada kanun un belirlediği nafakayı ödemek zorundadır. 
Kanunlar işinize gelmezse Kurana göre hüküm arayın, böyle olmaz"
Alıntı

Kadın aldatsa da yine nafaka alıyor. Kadın inkar ettiğinde ve kadının beyanı esas olduğundan erkek ne yaparsa yapsın kazanamıyor.

Sadece boşanma da değil, her konuda Kuran'ın hükmü esas alınmalı. Sen, neden Kuran'ın hükmüne karşı çıkıyorsun?

Namaz konusunda yazdıklarını okuyordum. Artık güvenimi kaybettin.

Allahın ayetlerinden bir ayeti, biri reddetse ne olur bilir misin? Bir araştır. Öğren. Tövbe et.

Erkek zina ederse kadının boşanma hakkı doğar ama öyle bahsettiğin nafakayı yine alamaz.
Sen kimsin de Islamın hükmü üzerine hüküm koyuyorsun?
Kadın boşanma durumunda 3 ay nafaka alır. Başka hiçbir nafaka hakkı yoktur. Alamaz, alırsa hırsızlık olur.

sayfa 24
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 232425 ... 293031   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET