Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Boşanan Erkeklerin Mağdur Edilmesi ve Kuran-ı Kerime Göre Boşanma
« önceki   1234 ... 333435   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3

Erkeklerin itibarsızlaştırıldığına katılıyormusunuz?
Katılıyorum. 53.5%  53.5%  [54]
Katılmıyorum 37.6%  37.6%  [38]
Bilgim yok. 8.9%  8.9%  [9]
Toplam Oy : 101

Misafir 3f2

4 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2014, 19:35

Bir çocuk bakıcısı, ev temizlik elemanı vs. ne kadar ücret alıyor herkes biliyor. Müsaade edin de kanunlar da tüm bunları genelde tek başına yapmaya çalışan artı bir de dışarıda çalışıp ev bütçesine katkıda bulunan ama buna rağmen çeşitli nedenlerle yüzüstü bırakılan kadınlardan yana olsun...Neden bu kadar zorunuza gidiyor, sadakanız yerine geçer.

Batuhan42
4 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2014, 19:40

Alıntı:
Bir çocuk bakıcısı, ev temizlik elemanı vs. ne kadar ücret alıyor herkes biliyor. Müsaade edin de kanunlar da tüm bunları genelde tek başına yapmaya çalışan artı bir de dışarıda çalışıp ev bütçesine katkıda bulunan ama buna rağmen çeşitli nedenlerle yüzüstü bırakılan kadınlardan yana olsun...Neden bu kadar zorunuza gidiyor, sadakanız yerine geçer.
Sadaka, kişinin kendi gönül rızasıyla verdiği paradır. Hapis zoruyla alınan para, hem hukuksuz hem de kul hakkıdır. Gasptır, haramdır, zulümdür, hırsızlıktır. Devlet eliyle hırsızlık ve gasp yapılmaktadır. Dinin nedir bilmiyorum. Bildiğim tek şey Kuran ayetlerini inkar etmendir. Ayetleri inkar eden kurana göre kafirdir.

Burada hırsızlığı, haramı ve kul hakkı yemeyi savunuyorsun, meşrulaştırıyorsun. O zaman gasp, hırsızlık yapanların da serbest bırakılması gerekir.

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.

sidincer
4 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2014, 19:51

Alıntı:
Bildiğim tek şey Kuran ayetlerini inkar etmendir.

Bu konuda günümüzde Kuran-ı Kerim esas alınamaz. Kuran-ı Kerim peygamberimize indiğinde çekirdek aile yoktu; aileler çok genişti. Dolayısıyla boşanan kadın baba evine dönüyor, kalabalık hane halkı boşanmış kadının maişetini temin edebiliyordu. Ayrıca İslam hukukunda temel bir müessese olan mehir vardı ve bu genelde oldukça yüklü bir bedeldi.
Şimdi mehir usulünün kalktığı, ailelerin küçüldüğü günümüzde boşanan kadın nafaka olmazsa sefalete düşer. Bunun istisnalarının ve kötüye kullanımının olması genelde doğru olduğu gerçeğini değiştirmez.

Misafir 3f2

4 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2014, 19:51

Alıntı:
sadaka, kişinin kendi gönül rızasıyla verdiği paradır. Hapis zoruyla alınan haram para hem hukuksuz hem de kul hakkıdır. Dinin nedir bilmiyorum. Bildiğim tek şey Kuran ayetlerini inkar etmendir. Ayetleri inkar eden kurana göre kafirdir.

Elmayla armutu ayıralım isterseniz, konuyu hemen hadislere filan getirmeyin Hapis zoruyla erkek mağdur edilerek alınan nafaka değil konumuz normal boşanmadan bahsediyoruz. Yıllarca evde deyim yerindeyse saçını süpürge eden eşe ödenmeyen paralar evlilik dışı ilişkilere, gece hayatına oluk gibi harcanıyor ama.Dinimi merak ediyorsan güleryüzün dahi sadaka sayıldığı,insanın aile efradına harcamalarının sadaka sayıldığı mükemmel bir dinim var, Müslümanım Elhamdülillah Ama yobaz değilim.

Batuhan42
4 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2014, 19:53

Alıntı:
Bu konuda günümüzde Kuran-ı Kerim esas alınamaz. Kuran-ı Kerim peygamberimize indiğinde çekirdek aile yoktu; aileler çok genişti. Dolayısıyla boşanan kadın baba evine dönüyor, kalabalık hane halkı boşanmış kadının maişetini temin edebiliyordu. Ayrıca İslam hukukunda temel bir müessese olan mehir vardı ve bu genelde oldukça yüklü bir bedeldi.
Şimdi mehir usulünün kalktığı, ailelerin küçüldüğü günümüzde boşanan kadın nafaka olmazsa sefalete düşer. Bunun istisnalarının ve kötüye kullanımının olması genelde doğru olduğu gerçeğini değiştirmez.

Kuran geçerli değilse ve artık miadını doldurduysa dinin nedir?
Kuran yerine gaspı hırsızlığı savunman hukuk mu?

Batuhan42
4 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2014, 19:57

Alıntı:
Haddini aşma!
Alıntı:
Bu konuda günümüzde Kuran-ı Kerim esas alınamaz.

kuranın geçersiz olduğunu bildirerek asıl kendin haddini aşmışsın. Tövbe etmelisin.

fatih ören
4 yıl önce - Prş 11 Eyl 2014, 02:17

Alıntı:
ALİFDN

8 saat önce - 17:46 (dün)

Alıntı:
Alıntı:
Hem bakire el değmemiş kadınla evlenmek istersiniz, hem kadın çalışmasın, kariyeri olmasın, ekonomik özgürlüğü olmasın, evde oturup çocuk büyütsün istersiniz.
Hem de sizden bıkıp boşanırsa para vermeyeyim de görsün gününü istiyorsunuz. Yok öyle..

Misafir arkadaş bu cümleyi kuran bi bayan olsaydı şaşırmazdım;ama erkek olarak sizin böyle bir cümle kurmanız şaşırtıcı bi durum.Bakire el değmemiş kadınla evlenmeyi takdir edersiniz ki herkes ister.(Siz istemiyorsanız bir şey diyemem o da sizin tercihiniz).

ALİFDN Bey; Siteye giriş yapmadan, Misafir olarak yazı yazan şahsı, sanıyorum, sembolik avatar resminden dolayı erkek zannetti.

ALİFDN
4 yıl önce - Prş 11 Eyl 2014, 12:36

Alıntı:
ALİFDN Bey; Siteye giriş yapmadan, Misafir olarak yazı yazan şahsı, sanıyorum, sembolik avatar resminden dolayı erkek zannetti.

Fatih Bey sanırım öyle bir yanılgıya düştüm,haklısınız.Bu şahıs kesinlikle bayan.

Ünal27
4 yıl önce - Prş 11 Eyl 2014, 12:44

Nafaka nasıl haram oluyor kurandan delil gösterebilir misiniz.

Misafir c04

4 yıl önce - Prş 09 Ekm 2014, 22:15

ki karının nikahsız yaşadığı erkekleri beslersin üstelik çocuğunuda görmek için icra ile gidersin

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET