Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Boşanan Erkeklerin Mağdur Edilmesi ve Kuran-ı Kerime Göre Boşanma
« önceki   123 ... 242526   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2

Erkeklerin itibarsızlaştırıldığına katılıyormusunuz?
Katılıyorum. 53.5%  53.5%  [54]
Katılmıyorum 37.6%  37.6%  [38]
Bilgim yok. 8.9%  8.9%  [9]
Toplam Oy : 101

Misafir 0342

3 yıl önce - Cum 29 Ağu 2014, 09:44

çok dogru ömür boyu nafaka yanlış kadınlar bu yüzden yeniden evlenmiyo ..boşanmalar çogaldı ..nafa enfazlla 5 yıl olmalı devlet bu konuda düzenleme yapmalı.. artık

Misafir 165

3 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2014, 12:03

14 yıldır nafaka ödüyorum. Eski eşim yurtdışında tatil yapıyor ev satınalıyor her iki ayda bir 1800 dolar yurtdışından kendisine düzenli para geliyor ama buna rağmen hakime hanım yasalar böyle diyor ben ne yapayım deyip nafakayı artırıyor. Ben avukat tutamazken karşı tarafın avukat ve mahkeme masrafları+ boşanırken velayeti kendisine verilen ama şimdi reşit olan kızıma da eş zamanlı olarak dava açtırdığından nafaka dışında nerdeyse toplam 6000 tl ödedim. Üstüne üstlük mahkemenin belirlediği nafakaları ödediğim halde ödemedi diye icraya verildim ödediğimi ispat için dava açmam gerektiği söylendi dava açtım ve kazandım. 8 ay içerisinde 4 ayrı mahkeme 2 icra ile boğuşup duruyorum ve bu döngü lanet olası yasalar yüzünden ömür boyu sürüp gidecek. Zira akıllara zarar mevcut yasalar boşanmış kadına her yıl nafaka artırma davası açma hakkı tanımakta. Şimdiki eşimin ve iki çocuğumun rızıklarını artık yabancı statüsündeki eski eşime zorla yedirttiriliyorum. Borç batağında sürünüp gidiyorum. Allah bu yasayı çıkaranlara fazlasını değil sadece bize çektirdiklerinin aynısını çektirsin. Mahşer günü iki elim yakalarındadır. Zulüm ateşten gömlektir ve asla zulümle abad olunamyacaktır...Allah bu yasayı başımıza musallat edenlerin ve yasada düzenlemeye gitme imkanı olduğu halde düzenlemeye gitmeyenlerin belalarını versin diyorum

Engin Topal

3 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2014, 12:24

Medeni Hukuk Sistemi dünyanin her yerinde zalim bir sistemdir ... yazili hukuki metne sadakat gösterme adina bir cok insana zulüm yapilmaktadir ... bir cok örnegini kendim gördüm ve mahkemede tercümanlik yapan bir arkadasimdan da dinledim ... Hakimlerin yasalar böyle diye kendi vicdanlarini rahatlattiklarini düsünüyorum ... direk bu konuyla alakali degil ama bir örnek vereyim ... bir arkadasim 850 Avroya kullanmis bir araba satiyor ... arabayi alan bir yil sonra arabanin kaportasi aldigimda cürük imis diye mahkemeye basvuruyor ... mahkeme bilirkisi cagiriyor ve bilirkisi 800 Avro aliyor ... mahkeme masraflari, avukat masraflar ve karsi tarafin avukat masraflari derken arkadasin ödemesi gereken meblag 2000 Avro oluyor ... arkadasim arabayi sattigi kisiye arabayi getir parani vereyim diyor ... adam arabayi getiremiyor ... cünkü arabayi parcalamis ... motorunu cikarmis vs vs ... arkadasim mahkemede bagirip cagiriyor ... bu kadar sacmalik olurmu diye ... mahkeme hakimi yasalar böyle diyor ve tekrar bir bilirkisi gönderilmesine karar veriyor ... bu sadece bir örnek ...

Uzun lafin kisasi cagimizin hukuk sisteminin adalet dagitmadigina kâni olmuş durumdayım ... bu sistemin tek kaybetmeyeni var; o da avukatlar ve yargıçlar ... onlar her halükarda paralarini aliyorlar ... yani cagdas bir soygun sistemi ...

Kemal Sunal'in DAVACI adli filmini tavsiye ederim size ... ne demek istedigimi daha iyi anlarsiniz ...

.

En son Engin Topal tarafından Çrş 10 Eyl 2014, 12:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

akin87
3 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2014, 12:26

Alıntı:
Medeni Hukuk Sistemi dünyanin her yerinde zalim bir sistemdir ... yazili hukuki metne sadakat gösterme adina bir cok insana zulüm yapilmaktadir ... bir cok örnegini kendim gördüm ve mahkemede tercümanlik yapan bir arkadasimdan da dinledim ... Hakimlerin yasalar böyle diye kendi vicdanlarini rahatlattiklarini düsünüyorum ... direk bu konuyla alakali degil ama bir örnek vereyim ... bir arkadasim 850 Avroya kullanmis bir araba satiyor ... arabayi alan bir yil sonra arabanin kaportasi aldigimda cürük imis diye mahkemeye basvuruyor ... mahkeme bilirkisi cagiriyor ve bilirkisi 800 Avro aliyor ... mahkeme masraflari, avukat masraflar ve karsi tarafin avukat masraflari derken arkadasin ödemesi gereken meblag 2000 Avro oluyor ... arkadasim arabayi sattigi kisiye arabayi getir parani vereyim diyor ... adam arabayi getiremiyor ... cünkü arabayi parcalamis ... motorunu cikarmis vs vs ... arkadasim mahkemede bagirip cagiriyor ... bu kadar sacmalik olurmu diye ... mahkeme hakimi yasalar böyle diyor ve tekrar bir bilirkisi gönderilmesine karar veriyor ... bu sadece bir örnek ...

Uzun lafin kisasi cagimizin hukuk sisteminin adalet dagitmadigina kâni olmuş durumdayım ...

.

senin arkadas da kontrat yapsaymis be ya

Engin Topal

3 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2014, 12:30

Alıntı:
senin arkadas da kontrat yapsaymis be ya

Kontrati var tabiki ... adam ticari olarak yapiyor bu işi ... yasalar kontrat dinlemiyor ...

Aras Berkin
3 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2014, 12:55

Ben de bu konuda size katiliyorum.
Feministlerin cigirtkanliklari kadin haklari diye prim yaparken ben karsit fikirlerimi soyleyince "sexist" damgasi yiyorum arkadas.

Benim annem babam 5 yildir ayri, iyisiyle kotusuyle anlastilar nafaka problemleri yok.
Bir kere bosaninca kadinin malvarligin yarisina sahip olmasi basli basina sacmalik.
Ornegin benim uvey babam omur boyu calismis durmus, 2 tane ev almis.
Eski karisi evlere sahip olmus. Adam emekli olacak, ama evi yok kirada yasiyor.

Nafakanin amaci ise cocuklarin gecimini saglamaktir.
Erkek calisip para kazanirken kadin tatile gidip yan devrilip yatsin diye degil.

Tabi asil problem yasalarda. Para genelde erkekte diye magdur olan erkek oluyor. Bosandiktan sonra calisan kadinin sirtindan gecinen nice adamlar da biliyorum.

Nafaka isi 5-8 hadi bilemedim 10 yildan fazla olmamali.
Malvarligin ikiye bolunmesi isi zaten sacmalik.

Alıntı:
Bunun ücreti ise erkeğin ödeyebileceği 100-120 lira gibi makul bir ücrettir.

Bu hukum neye gore veriliyor? Kaynak?

Misafir d57

3 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2014, 13:34

Hem bakire el değmemiş kadınla evlenmek istersiniz, hem kadın çalışmasın, kariyeri olmasın, ekonomik özgürlüğü olmasın, evde oturup çocuk büyütsün istersiniz.
Hem de sizden bıkıp boşanırsa para vermeyeyim de görsün gününü istiyorsunuz. Yok öyle..

ALİFDN

3 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2014, 17:46

Alıntı:
Hem bakire el değmemiş kadınla evlenmek istersiniz, hem kadın çalışmasın, kariyeri olmasın, ekonomik özgürlüğü olmasın, evde oturup çocuk büyütsün istersiniz.
Hem de sizden bıkıp boşanırsa para vermeyeyim de görsün gününü istiyorsunuz. Yok öyle..

Misafir arkadaş bu cümleyi kuran bi bayan olsaydı şaşırmazdım;ama erkek olarak sizin böyle bir cümle kurmanız şaşırtıcı bi durum.Bakire el değmemiş kadınla evlenmeyi takdir edersiniz ki herkes ister.(Siz istemiyorsanız bir şey diyemem o da sizin tercihiniz).Bunun konuyla ne alakası var anlayabilmiş değilim.Evinde çocuğunu büyütmesini de pek tabii isteriz.Sizce çocuğu büyütüp onu emzirme ve altını değiştirme görevini biz erkekler mi devralmalıyız?Bu yorumunuzu da açıkçası ben konuyla ilişkilendiremedim.Kadını özgür bırakmayıp,kariyeri olmasın diye uğraşan bi erkek en hafif tabirle cahilin tekidir.Bu durumda yukarıdaki eleştirileri yapan arkadaşların hepsi cahil size göre. Belki de biz kadından bıktığımız için boşanmak istiyoruz bu durumda ne olmalı size göre? Kadının maddi durumu iyiyse bize nafaka ödemeli mantıken di mi.? Öyle olmuyo ama malesef Bence siz böylesine saçma bir yasayı savunduğunuza göre ya avukat ya da savcısınız.Yukarıda arkadaşın ifade ettiği gibi bu tür davalarda sürekli kazanan taraf avukat ve savcılardır çünki.(Boşanan kadın dışında).

En son ALİFDN tarafından Prş 11 Eyl 2014, 00:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Batuhan42
3 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2014, 19:00

Alıntı:
Bunun ücreti ise erkeğin ödeyebileceği 100-120 lira gibi makul bir ücrettir.
Alıntı:
Bu hukum neye gore veriliyor? Kaynak?

Bu hüküm Kuran-ı Kerim'e göredir. Kuran'a göre antlaşma şartı koşmuştur. İyilikle anlaşın, anlaşamıyorsanız, süt annesi tutun demiştir. Yani erkekle kadın fiyatta anlaşamıyorsa erkek, bir süt annesi tutar. Kaynak Kuran-ı Kerimdir.

Talak Suresinin 6. ayeti, boşanmada (3 ay yani 3 hayız) kadınların evde tutulmasını ve nafakasının bu 3 aylık iddet süresince kadına verilmesini, şayet hamile ise doğuruncaya kadar nafakalarının verilmesini ve doğan çocuğu, baba adına emzirirse, çocuklar için emzirme ücreti verilmesini emretmektedir. Bu emzirme ücretinin ise iyilikle anlaşılmasını emretmektedir. Şayet kadınla ücrette anlaşma sağlanamıyorsa, çocuklar için bir süt anne tutulmasını emrediyor.
Talak suresi 6. ayet Diyanet tercümesi.
"Boşadığınız, fakat iddeti dolmamış kadınları gücünüz nispetinde, kendi oturduğunuz yerde oturtun. Onları sıkıntıya sokmak için zarar vermeye kalkışmayın. Eğer hamile iseler, doğurmalarına kadar nafakalarını verin. Çocuğu sizin için emzirirlerse, onlara ücretlerini ödeyin; aranızda uygun bir şekilde anlaşın; eğer güçlükle karşılaşırsanız çocuğu başka bir kadın emzirebilir."

Burada 100 veya 120 liradan maksat iyilikle anlaşma sağlamak için, şayet erkek 100 lira değil 10 lira bile vermem derse, anlaşma yine sağlanamaz, bu durumda baba çocuğuna başka bir bakıcı süt annesi veya bir yakınına baktırmak zorundadır.
Babayı çocuğun bakımından sorumlu tutmasının sebebi ise islama göre velayet yani çocuk babanındır. Babanın olduğundan çocuğuna bakmak zorundadır. Şayet mahkeme kararıyla babanın rıızası dışında çocuk zorla babadan alınır anneye verilirse, babanın çocuğun geçimini yani nafakasını temin etme sorumluluğu da kalkmaktadır. Çünkü Kuran-ı Kerim erkek hesabına çocuğun yetiştirilmesi durumunda erkeğin nafakadan sorumlu olacağını açıklamıştır.

Türk Yargısının verdiği kararlar hem hukuka hem akla ve mantığa, hem de islama savaş açan kararlar olduğundan haramdır, geçersizdir, zulümdür, kul hakkıdır. Bu kararların altına imza atan yargıçlar, bu kanunları çıkaran milletvekilleri kul hakkı yemektedir. Hz Muhammed, zina yapanın cenaze namazını kılarken, kul hakkı yiyenlerin cenaze namazını kılmamıştır.

mustafaali100
3 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2014, 19:17

bu dünyada hep kadınlar ağlayıp sızlanıyor fakat genelde her konuda erkekler mağdur maalesef.

boşanma konusundada yine erkekler mağdur. malımızın mülkümüzün yarısını neden ayrıldığımız kadına verelim. bu nasıl adalet.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 242526   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET